kuchnieportal

Wybierze styl swojej kuchni! Nowoczesna czy klasyczna?

Wybierze styl swojej kuchni! Nowoczesna czy klasyczna?

Jedną z kluczowych decyzji podczas urządzania kuchni, jest określenie jej stylu. To on determinuje wygląd mebli, AGD, dodatków oraz materiałów wykończeniowych. Najczęściej wybieramy między klasycznymi oraz nowoczesnymi aranżacjami. Podpowiadamy, czym charakteryzują się te dwa style i komu są dedykowane. 

Fot. Nolte Küchen

 

Kuchnie klasyczne

  • Dla kogo: dla osób, które cenią nastrojowe, przytulne i eleganckie aranżacje obdarzone ponadczasowym stylem.  

Kuchnie klasyczne w swojej tradycyjnej odsłonie są bardzo eleganckie i dekoracyjne. Meble przykuwają uwagę ozdobnymi elementami: frontami ramowymi, gzymsami czy witrynami podzielonymi szprosami. Taka zabudowa wymaga odpowiedniego otoczenia. Często w klasycznej kuchni pojawiają się więc drewniane posadzki, stylizowane AGD, kamienne blaty oraz wyszukane dodatki. Za sprawą tych elementów aranżacja nabiera wytwornego i luksusowego charakteru.


Fot. Nolte Küchen
 
Obecnie klasyczne kuchnie często łączą tradycję z nowoczesnymi trendami. Projektanci rezygnują z wielu dekoracyjnych elementów na rzecz wysmakowanego umiaru. Tym samym meble zyskują stonowany charakter. Przykładem tego są kuchnie niemieckiego producenta, firmy Nolte Küchen, z linii Windsor Lack. Powstają one na bazie lakierowanych frontów ramowych, które obdarzają wnętrze klasą, ciepłem i nastrojowością. Dzięki temu kuchnia staje się miejscem skłaniającym do relaksu i wypoczynku. Matowe powierzchnie i uchwyty w formie gałek podkreślają klasyczny styl wnętrza.


Fot. Nolte Küchen
 
Większość przykładowych realizacji z linii Windsor Lack jest utrzymana w jasnej kolorystyce: krystalicznej lub ciepłej bieli oraz w odcieniu ecru. Na tle jasnych aranżacji wyróżnia się kuchnia w czerni. Odnajdziemy w niej inspirację najmodniejszymi trendami aranżacyjnymi, czyli ciemnymi kolorami i elementami w stylu industrialnym. To klasyka w najmodniejszym wydaniu, która z pewnością spodoba się miłośnikom ponadczasowych, a zarazem modnych wnętrz.


Fot. Nolte Küchen

 

Kuchnie nowoczesne 

  • Dla kogo: dla osób, które cenią najnowsze trendy, nowatorskie rozwiązania i proste wzornictwo. 

Nowoczesne meble wyróżniają się prostym, zgeometryzowanym wzornictwem. Modernistyczne formy mebli idą tutaj w parze z zaawansowanymi rozwiązaniami, np. elektrycznymi systemami otwierania frontów, wielozadaniowym AGD czy ergonomicznymi systemami wyposażenia wewnętrznego.


Fot. Nolte Küchen
 
Minimalistyczne wzornictwo nowoczesnych kuchni wymaga szczególnej precyzji i dbałości o każdy detal. Nolte wyposaża swoje meble w szuflady wewnętrzne, które tworzą miejsce do przechowywania rzeczy o różnej wielkości a zarazem zapewniają symetryczne podziały frontów. Innym nowatorskim konceptem niemieckiego producenta jest system Matrix 150. Opiera się on na prostym założeniu – wszystkie wymiary mebli: szerokość, wysokość oraz głębokość to wielokrotność 150 mm. Dzięki temu zabudowa kuchenna zachowuje idealne proporcje i harmonijny wygląd.
 
Nowoczesne kuchnie pozwalają nam również na pewną dozę kreatywności.  Możemy umieścić w nich np. lodówkę pomalowaną farbą tablicową i szklane cokoły czy zastosować nowatorskie materiały oraz wyraziste kolory. W ofercie Nolte odnajdziemy m.in. fronty imitujące naturalną skórę, fronty wykończone cementem lub szklanym laminatem.


Fot. Nolte Küchen
 

Styl i funkcjonalność

Niezależnie, jaki styl kuchni wybierzemy, pamiętajmy że przede wszystkim musi być ona wygodna i funkcjonalna. Nolte proponuje nam rozwiązania, dzięki którym korzystanie z mebli – czy to klasycznych, czy nowoczesnych – będzie w pełni komfortowe. Przykładem tego są m.in.:
?

  • systemy organizacji wewnętrznej: podzielniki i wkłady do szuflad, które pomagają utrzymać porządek w schowkach;
  • uszczelki polipropylenowe, które blokują przenikanie kurzu i innych drobnoustrojów do wnętrza mebli;
  • szuflady o udźwigu do 80 kg, które pracują lekko i stabilnie nawet przy pełnym obciążeniu. Idealne do przechowywania ciężkich opakowań, np. zgrzewek z napojami;
  • nowoczesne wyposażenie szafek, m.in. kosze typu cargo, kosze Le Mans do szafek narożnych, sortowniki na odpady.

 

Fot. Nolte Küchen

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95