kuchnieportal

Wybieramy zlewozmywak do kuchni w beżach, szarościach lub drewnie

Wybieramy zlewozmywak do kuchni w beżach, szarościach lub drewnie

W aranżacjach kuchni coraz częściej goszczą beże, drewno oraz szarości. Stanowią one elegancką alternatywę dla bieli, która przez kilka sezonów dominowała w kuchennych wnętrzach. Wraz z nowymi kolorami w aranżacjach pojawia się pytanie, jakie barwy zlewozmywaków najlepiej będą się w nich prezentować? 

Zlewozmywak do beżowej kuchni

Beż pozwala zaaranżować jasne, ale przy tym ciepłe i bardziej przytulne wnętrze niż chłodna biel. Ten kolor, dzięki swojemu neutralnemu charakterowi, sprzyja odpoczynkowi i koi zmysły, a także doskonale komponuje się z innymi barwami. Najczęściej jednak beżowe meble kuchenne dopełniane są elementami w tym samym kolorze lub ciemnymi, dobieranymi na zasadzie kontrastu. W pierwszym przypadku zastosowanie mają beżowe zlewozmywaki, które harmonijnie łączą się z aranżacją.Firma Schock, wiodący producent zlewozmywaków granitowych klasy premium, posiada w swojej ofercie modele w różnych odcieniach beżu: od bardzo jasnych, które są cieplejszą wersją bieli, po ciemne, charakteryzujące się elegancką głębią. Przykładem tego są nowości:

  • zlewozmywak Greenwich dostępny m.in. w subtelnych, delikatnych beżach (kolor Magnolia)
  • zlewozmywak Brooklyn – występuje zarówno w jasnym odcieniu beżu (kolor Creme), jak i w ciemnym (kolor Moonstone).

Beżowe fronty mebli często zestawiane są również z ciemny blatem oraz dostosowanym do niego kolorystycznie zlewozmywakiem. Wówczas blat zachowuje jednolitą, elegancką linię. Jednocześnie powstaje interesujący, a zarazem klasyczny kontrast jasnych i ciemnych powierzchni. W zależności od głębi koloru blatu możemy wybrać czarny zlewozmywak (np. jednokomorowy Cristadur Mono D-100S w kolorze Puro) lub szary (np. Cristalite Formhaus w kolorze Croma).

Zlewozmywaki_do_modnych_kuchni_w_bezach_szarościach_lub_drewnie32.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Mono D-100S, Schock

Zlewozmywak do szarej kuchni

Szare meble kuchenne zazwyczaj mają nowoczesną, oszczędną budowę. Jeżeli chcemy podkreślić ich minimalistyczny wygląd, możemy zastosować zlewozmywak z tej samej gamy kolorystycznej. W połączeniu z szarym blatem stworzy on monochromatyczną aranżację o dość surowym, zdecydowanym wyglądzie. Zlewozmywak można dobrać również pod kątem innych dodatków w kuchni, np. płyty grzewczej i piekarnika. Zachowamy wówczas umiar i elegancję, a jednocześnie przełamiemy jednolitą aranżację.

Zlewozmywaki_do_modnych_kuchni_w_bezach_szarościach_lub_drewnie_2.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Waterfall D-150 w kolorze Indigo, Schock

Szarości ciekawie komponują się również z barwami intensywnymi, np. czerwienią i odcieniami granatu. Zlewozmywak w jednym z tych kolorów nada wnętrzu niepowtarzalny i wyrazisty wygląd. Odnajdziemy je w nowej ofercie firmy Schock, która poszerzyła swoją kolekcję półtorakomorowych modeli Waterfall o barwę Indigo. To kolejna, odważna propozycja kolorystyczna w linii Waterfall, w której znajduje się m.in. elegancka czerwień (Rouge).

Zlewozmywak do kuchni z drewnianym blatem

W modnych kuchniach coraz częściej pojawia się drewno, zarówno w tradycyjnej formie, jak i pod postacią forniru. Łączone jest ono z innymi kolorami, np. bielą, beżami i szarościami. Popularnym elementem takich aranżacji są blaty o drewnianym wybarwieniu, z którymi harmonijnie komponuje się np. beżowa armatura. Połączenie beżu i drewna daje bowiem ciepły, a zarazem elegancki efekt.

Zlewozmywaki_do_modnych_kuchni_w_bezach_szarościach_lub_drewnie.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Typos D-150, Schock

Aby ułatwić dopasowanie zlewozmywaka do aranżacji kuchni firma Schock przygotowała konfigurator, w którym modele zlewozmywaków w wybranych kolorach można zobaczyć na tle różnych  barw blatów. Kilka przykładów działania konfiguratora ilustruje poniższa galeria:


Dystrybutorem zlewozmywaków Schock w Polsce jest firma CCI: www.schockpolska.com.pl

 

Polecamy:

Gotowe projekty domów

Projekty domów szkieletowych

Projekty garaży jednostanowiskowych

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95