kuchnieportal

Wybieramy lodówkę do małej kuchni

Wybieramy lodówkę do małej kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym dzieje się naprawdę dużo. Niezależnie od jej powierzchni, jest kilka sprzętów, z których nie możesz zrezygnować przy aranżacji. Szafki, blaty, zlew, kuchenka, lodówka? Jednak, na szczęście, masz możliwość manipulowania rozmiarem elementów wyposażenia. Z tego artykułu dowiesz się, jaką wybrać lodówkę do małej kuchni.

Ile osób będzie korzystać z lodówki w małej kuchni?

To pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu. Pojemność lodówki wyraża się w litrach. Jeśli mieszkasz sam, powinna wystarczyć Ci lodówka o pojemności 120 litrów. Zakłada się, że aby zachować wygodę, startowa pojemność powinna wynosić właśnie 120 litrów, a dla każdego domownika dolicza się dodatkowe 30 litrów. Jeśli więc mieszkacie w czwórkę, przemyśl zakup lodówki o pojemności 210 litrów.

Jak często gotujesz w kuchni?

Jeśli lubisz chomikować zapasy, rozejrzyj się za lodówką z większym zamrażalnikiem. Dla jednej osoby wystarczająca powinna być zamrażarka o pojemności 45 litrów. Im większe zapasy robisz, tym większą pojemność powinna mieć szuflada chłodząca w Twojej lodówce. Jeśli mieszkacie w kilka osób, na każdego domownika dolicz kilka dodatkowych litrów.

Jeśli jednak gotujesz i zjadasz wszystko na bieżąco, zastanów się nad kupnem lodówki  z małą szufladą lub w ogóle bez komory zamrażalnika.

Lepiej do góry czy w bok?

Wąska i wysoka czy niska i szeroka? To zależy od tego, gdzie planujesz ustawić lodówkę w swojej kuchni. Niska lodówka może zmieścić się pod blatem i zostawić powierzchnię do zagospodarowania, na przykład na inne sprzęty. Wadą takiej lodówki jest to, że jej drzwi są szerokie ? musisz sprawdzić, czy na pewno będziesz miał miejsce na bezproblemowe otworzenie ich na oścież.

Wąska i wyższa lodówka też pozwala zachować przestrzeń. Do małej kuchni najlepsza będzie lodówka o szerokości maksymalnie 50 cm. Taka lodówka nie jest zbyt pojemna ? z reguły ma do 100 litrów pojemności, dlatego najlepiej sprawdzi się w gospodarstwie jednoosobowym.

Może zabudowa?

Lodówki, które są przeznaczone do zabudowy, mają większą pojemność przy takich samych wymiarach od lodówek wolnostojących. Zabudowanie lodówki w małej kuchni jest dobrym pomysłem ? to pomoże Ci też zachować w pomieszczeniu jeden styl. W małej kuchni, im mniej różnych materiałów i elementów wizualnych, tym lepiej. Schowana za skrzydłem szafki lodówka nie tylko nie zmąci stylu, ale też pozwoli korzystać z większej przestrzeni chłodniczej.

Nie możesz się zdecydować? Przejrzyj przygotowaną dla Ciebie ofertę lodówek https://www.neo24.pl/duzeagd/lodowki.html – z zamrażalnikiem oraz bez, czyli jednodrzwiowych.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95