kuchnieportal

Wirtualna rzeczywistość coraz ważniejszym narzędziem dla architektów

Wirtualna rzeczywistość coraz ważniejszym narzędziem dla architektów

Vinterior – marka założona przez poznańską firmę CAD Projekt K&A zdobyła pierwszą nagrodę w plebiscycie Dobry Design 2019, w kategorii Software i hardware dla architekta.

To pierwsze i jednocześnie tak ważne wyróżnienie dla młodej polskiej marki zajmującej się tworzeniem wirtualnej rzeczywistości dla architektury i designu. Powołana do życia w maju 2018 roku, ma już na swoim koncie współpracę z takimi markami jak VOX, Cersanit czy Anwis.

Cad

Organizowany od 8 lat przez wydawcę magazynu i portalu Dobrze Mieszkaj plebiscyt Dobry Design skupia wokół siebie najważniejszych producentów. W 12 kategoriach znajdują się gotowe produkty, komponenty, elementy związane z bezpieczeństwem mieszkań, jak również udogodnienia projektowe, jakim jest właśnie marka Vinterior. Doceniona przez 150 osobowe jury oraz internautów, którzy oddali swoje głosy na portalu dobrzemieszkaj.pl.

Vinterior to wirtualne wnętrza. Jakie? To ograniczone jest tylko wyobraźnią. Zespół grafików i programistów stojący za marką jest w stanie stworzyć praktycznie każdą przestrzeń. Tak szerokie możliwości pozwalają na przygotowanie wnętrza, które może posłużyć na przykład jako zaawansowany model prezentacyjny podczas rozmów z inwestorami. Ponadto VR sprawdza się w czasie imprez targowych, gdzie na kilku metrach kwadratowych powierzchni targowej można pokazać praktycznie nieograniczone przestrzenie wirtualne.
Wykorzystanie VR nie ma granic, ponieważ technologia jest uniwersalna i interaktywna. W czasie rzeczywistym w gotowej prezentacji można wymieniać całe elementy wyposażenia lub ich szczegóły, jak tekstury czy okucia oraz wygląd całego pomieszczenia. Dodatkowym atutem jest nagłośnienie wirtualnego wnętrza, które wzmacnia efekt realności. Tym sposobem powstaje kompletna, zachęcająca do podróży w sam środek wnętrza VR, prezentacja.

Chcesz zobaczyć więcej? Pobierz plik z przykładową prezentacją ze strony internetowej:
www.vinterior.com.pl

Gotowe wnętrze można oglądać na ekranie komputera oraz, dla pełni wrażeń VR, przy pomocy gogli HTC Vive.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

2 komentarze
JOLAka
20 lutego 2019, 11:42
0/0

Super technologia, tylko ciekawe, jak to wygląda cenowo.

MisiaAla
22 stycznia 2019, 13:39
1/0

Nieźle. Matrix 😉

Dołącz do dyskusji