kuchnieportal

Więcej światła! Oświetlenie mebli kuchennych – przykłady

Więcej światła! Oświetlenie mebli kuchennych – przykłady

Każdy pracując w kuchni potrzebuje dobrego oświetlenia. Współcześnie mamy szerokie możliwości w zakresie jego wyboru i aranżacji – w tym także w temacie wbudowanych w meble rozwiązań świetlnych. Mają one istotny wpływ na komfort użytkowania kuchni a także bardzo często pełnią dekoracyjną rolę. Jakie najciekawsze oraz najpopularniejsze rozwiązania w temacie oświetlenia mebli znajdziemy na rynku oraz jak prezentują się one w przykładowych aranżacjach kuchni – przyjrzyjmy się im!

Nie tylko oświetlenie górne oraz boczne w postaci kinkietów jest jedynym rozwiązaniem w temacie oświetlenia kuchni. Wybierając meble kuchenne możemy zdecydować się na wbudowane w meble światło precyzyjnie dobrane do poszczególnych stref kuchni. Doświetli ono miejsca robocze, ułatwi odnalezienie produktów w wybranych zakamarkach mebli, podkreśli niebanalny design naszej kuchni  a także będzie pełnić ważna rolę w budowaniu jej klimatu.  Innowacyjne, kreatywne rozwiązania w temacie oświetlenia mebli kuchennych znajdziemy w ofercie niemieckiego producenta – Nolte Küchen. Firma proponuje nieszablonowe projekty kuchni wykorzystujące wieńce świetlne, oświetlenie podblatowe, długie listwy led podkreślające układ linii pionowy i poziomy mebli, wbudowane w otwarte półki dekoracyjne instalacje świetlne oraz wiele innych rozwiązań. Możliwość swobodnej zmiany natężenia oraz temperatury światła wszystkich rozwiązań świetlnych z oferty producenta, pozwala dodatkowo swobodnie kreować wygląd i klimat kuchni.

 

 

meble Nolte Fot. Oświetlenie blatu roboczego oraz podblatowew postaci wbudowanych w meble listew Led. Producent Nolte Küchen.

Wysokie, pionowe oświetlenie mebli …. modnym trendem!

Strzeliste, monumentalne kuchnie o wyraźnym pionowym układzie linii są gorącym trendem aranżacyjnym! Zabudowę taka tworzą bardzo wysokie, pionowe szafki bez wyraźnych podziałów – rozwiązanie trudne w realizacji i niedostępne w ręcznej, stolarskiej produkcji. W ofercie Nolte Küchen producent udostępnia je w kilku wersjach – w wysokości 1950 mm, 2100 mm oraz 2250 mm. Możemy również wybrać je w wersji bez tradycyjnych, wystających uchwytów ponieważ konstrukcja szafek umożliwia ich otwieranie poprzez pociągnięcie za wystającą krawędź frontu (system otwierania Matrix Art.). W ubiegłym roku producent wzbogacił to rozwiązanie o oświetlenie, które dodatkowo podkreśla efektowny, strzelisty charakter zabudowy kuchennej!

 

ośwtlenie nolte kuchen Fot. Oświetlenie mebli kuchennych w postaci pionowych listew Led. Producent Nolte Küchen.

Światło pod blatem i nad blatem

Im więcej ciekawych pomysłów na subtelne i jednocześnie efektowne oświetlenie kuchni, tym lepiej. Kolejnym możliwych rozwiązaniem może być dodatkowe oświetlenie blatu roboczego. W aranżacjach kuchennych realizowane jest ono za pomocą montowanego w szafkach górnych oświetlenia punktowego lub w formie długiej listy świetlnej. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników! Jeśli zdecydujemy się na jedną, długą poziomą listwę świetlną, warto powtórzyć ten efekt również w dolnej zabudowie mebli. W meblach Nolte producent proponuje aranżacje z wykorzystaniem systemu Matrix Art (brak tradycyjnych uchwytów i otwieranie szafek i szuflad po przez wystającą krawędź frontu) wzbogaconego dodatkowo takim oświetleniem. Listy LED montowane w układzie poziomym pod blatem oraz pomiędzy szufladami efektownie przecinają zabudowę meblową dodając jej ciekawego, modernistycznego charakteru. Idealnie rozwiązanie do kuchni w stylu nowoczesnym i minimalistycznym!

 

  Fot. Listy LED montowane w układzie poziomym pod blatem oraz pomiędzy szufladami efektownie przecinają zabudowę meblową dodając jej ciekawego, modernistycznego charakteru.

Kreatywne aranżacje świetlne – światło wbudowane w ścianki boczne mebli

Oświetlenie półek i szafek wbudowane w ścianki boczne w najmodniejszym w tym sezonie układzie pionowym to kolejna propozycja projektantów Nolte Küchen w temacie aranżacji światła w meblach kuchennych. Ze względu na wyjątkowe walory dekoracyjne rozwiązanie dedykowane jest do miejsc dobrze wyeksponowanych. Doskonale prezentuje się w ekstremalnie wysokich witrynach (nawet do 2,25m.) podkreślając monumentalny, ekskluzywny charakter mebli. Nada również dekoracyjnego charakteru prostym, otwartym półkom ciekawie urozmaicając ich wygląd.

 

kuchnie Nolte Kuchen Fot. Oświetlenie szuflad kuchennych w meblach Nolte Küchen.

Praktyczne oświetlenie szuflad

Wyposażenie szuflad w oświetlenie to kolejny krok do stylowej, perfekcyjnie zaplanowanej w każdym detalu kuchni. W ofercie Nolte Küchen dostępne są trzy rodzaje szuflad PremiumLINE, PremiumLINE Box i PremiumLINE Glass. Boki szuflad PremiumLINE zaopatrzone są w stalowy reling chroniący wysokie przedmioty przed wypadnięciem z szuflady. W szufladach PremiumLINE Box rolę tę spełnia podwyższony metalowy bok szuflady. W szufladach PremiumLINE Box Glass, ścianka boczna wykonana jest ze szkła. Szczególnie ten ostatni rodzaj szuflad wyjątkowo efektownie prezentuje się w połączeniu z oświetleniem. Oświetlenie szuflad to nie tylko detal, który cieszy oko ale także praktyczne rozwiązanie. W dobrze doświetlonym wnętrzu szufla łatwiej jest znaleźć u mieszczone w nich przedmioty czy przeczytać etykiety opisujące zawartość słoików i pojemników z kuchennymi produktami.

 

kuchnie nolte Fot. Możliwość swobodnej zmiany natężenia oraz temperatury światła pozwala dodatkowo swobodnie kreować wygląd i klimat kuchni. Meble kuchenne z linii Nova Lack marki Nolte Küchen.

Emocje zawarte w świetle ….

Oświetlenie wkomponowane w meble Nolte charakteryzuje się jeszcze jedną cechą – można je zmieniać pod względem natężenia (jasne-ciemne) oraz temperatury (zimne-ciepłe w zakresie od 2000K do 6000 K). Możliwość swobodnej regulacji obu parametrów pozwala dowolnie kreować klimat kuchni w zależności od potrzeb. Nastrojowe, przyciemnione światło do kolacji, jasne i chłodne do pracy i wiele innych kombinacji. Wybierasz i ustawiasz tak, jak chcesz i lubisz!

 

Fot. Wszystkie rodzaje światła LED wkomponowane w meble Nolte można ze sobą łączyć i sterować nimi jednym pilotem, specjalna kostką lub gestem (w przypadku sterowania gestem wystarczy przesunąć rękę w pobliżu zamontowanego w ścianie lub meblach czujnika).

Światło sterowanie gestem, pilotem lub kostką!

Wszystkie rodzaje światła LED wkomponowane w meble Nolte można ze sobą łączyć i sterować nimi jednym pilotem, specjalna kostką lub gestem (w przypadku sterowania gestem wystarczy przesunąć rękę w pobliżu zamontowanego w ścianie lub meblach czujnika). W ten sposób szybko i bezproblemowo można zmienić charakter i atmosferę w całej kuchni!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95