kuchnieportal

Więcej światła! Oświetlenie mebli kuchennych – przykłady

Więcej światła! Oświetlenie mebli kuchennych – przykłady

Każdy pracując w kuchni potrzebuje dobrego oświetlenia. Współcześnie mamy szerokie możliwości w zakresie jego wyboru i aranżacji – w tym także w temacie wbudowanych w meble rozwiązań świetlnych. Mają one istotny wpływ na komfort użytkowania kuchni a także bardzo często pełnią dekoracyjną rolę. Jakie najciekawsze oraz najpopularniejsze rozwiązania w temacie oświetlenia mebli znajdziemy na rynku oraz jak prezentują się one w przykładowych aranżacjach kuchni – przyjrzyjmy się im!

Nie tylko oświetlenie górne oraz boczne w postaci kinkietów jest jedynym rozwiązaniem w temacie oświetlenia kuchni. Wybierając meble kuchenne możemy zdecydować się na wbudowane w meble światło precyzyjnie dobrane do poszczególnych stref kuchni. Doświetli ono miejsca robocze, ułatwi odnalezienie produktów w wybranych zakamarkach mebli, podkreśli niebanalny design naszej kuchni  a także będzie pełnić ważna rolę w budowaniu jej klimatu.  Innowacyjne, kreatywne rozwiązania w temacie oświetlenia mebli kuchennych znajdziemy w ofercie niemieckiego producenta – Nolte Küchen. Firma proponuje nieszablonowe projekty kuchni wykorzystujące wieńce świetlne, oświetlenie podblatowe, długie listwy led podkreślające układ linii pionowy i poziomy mebli, wbudowane w otwarte półki dekoracyjne instalacje świetlne oraz wiele innych rozwiązań. Możliwość swobodnej zmiany natężenia oraz temperatury światła wszystkich rozwiązań świetlnych z oferty producenta, pozwala dodatkowo swobodnie kreować wygląd i klimat kuchni.

 

 

meble Nolte Fot. Oświetlenie blatu roboczego oraz podblatowew postaci wbudowanych w meble listew Led. Producent Nolte Küchen.

Wysokie, pionowe oświetlenie mebli …. modnym trendem!

Strzeliste, monumentalne kuchnie o wyraźnym pionowym układzie linii są gorącym trendem aranżacyjnym! Zabudowę taka tworzą bardzo wysokie, pionowe szafki bez wyraźnych podziałów – rozwiązanie trudne w realizacji i niedostępne w ręcznej, stolarskiej produkcji. W ofercie Nolte Küchen producent udostępnia je w kilku wersjach – w wysokości 1950 mm, 2100 mm oraz 2250 mm. Możemy również wybrać je w wersji bez tradycyjnych, wystających uchwytów ponieważ konstrukcja szafek umożliwia ich otwieranie poprzez pociągnięcie za wystającą krawędź frontu (system otwierania Matrix Art.). W ubiegłym roku producent wzbogacił to rozwiązanie o oświetlenie, które dodatkowo podkreśla efektowny, strzelisty charakter zabudowy kuchennej!

 

ośwtlenie nolte kuchen Fot. Oświetlenie mebli kuchennych w postaci pionowych listew Led. Producent Nolte Küchen.

Światło pod blatem i nad blatem

Im więcej ciekawych pomysłów na subtelne i jednocześnie efektowne oświetlenie kuchni, tym lepiej. Kolejnym możliwych rozwiązaniem może być dodatkowe oświetlenie blatu roboczego. W aranżacjach kuchennych realizowane jest ono za pomocą montowanego w szafkach górnych oświetlenia punktowego lub w formie długiej listy świetlnej. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników! Jeśli zdecydujemy się na jedną, długą poziomą listwę świetlną, warto powtórzyć ten efekt również w dolnej zabudowie mebli. W meblach Nolte producent proponuje aranżacje z wykorzystaniem systemu Matrix Art (brak tradycyjnych uchwytów i otwieranie szafek i szuflad po przez wystającą krawędź frontu) wzbogaconego dodatkowo takim oświetleniem. Listy LED montowane w układzie poziomym pod blatem oraz pomiędzy szufladami efektownie przecinają zabudowę meblową dodając jej ciekawego, modernistycznego charakteru. Idealnie rozwiązanie do kuchni w stylu nowoczesnym i minimalistycznym!

 

  Fot. Listy LED montowane w układzie poziomym pod blatem oraz pomiędzy szufladami efektownie przecinają zabudowę meblową dodając jej ciekawego, modernistycznego charakteru.

Kreatywne aranżacje świetlne – światło wbudowane w ścianki boczne mebli

Oświetlenie półek i szafek wbudowane w ścianki boczne w najmodniejszym w tym sezonie układzie pionowym to kolejna propozycja projektantów Nolte Küchen w temacie aranżacji światła w meblach kuchennych. Ze względu na wyjątkowe walory dekoracyjne rozwiązanie dedykowane jest do miejsc dobrze wyeksponowanych. Doskonale prezentuje się w ekstremalnie wysokich witrynach (nawet do 2,25m.) podkreślając monumentalny, ekskluzywny charakter mebli. Nada również dekoracyjnego charakteru prostym, otwartym półkom ciekawie urozmaicając ich wygląd.

 

kuchnie Nolte Kuchen Fot. Oświetlenie szuflad kuchennych w meblach Nolte Küchen.

Praktyczne oświetlenie szuflad

Wyposażenie szuflad w oświetlenie to kolejny krok do stylowej, perfekcyjnie zaplanowanej w każdym detalu kuchni. W ofercie Nolte Küchen dostępne są trzy rodzaje szuflad PremiumLINE, PremiumLINE Box i PremiumLINE Glass. Boki szuflad PremiumLINE zaopatrzone są w stalowy reling chroniący wysokie przedmioty przed wypadnięciem z szuflady. W szufladach PremiumLINE Box rolę tę spełnia podwyższony metalowy bok szuflady. W szufladach PremiumLINE Box Glass, ścianka boczna wykonana jest ze szkła. Szczególnie ten ostatni rodzaj szuflad wyjątkowo efektownie prezentuje się w połączeniu z oświetleniem. Oświetlenie szuflad to nie tylko detal, który cieszy oko ale także praktyczne rozwiązanie. W dobrze doświetlonym wnętrzu szufla łatwiej jest znaleźć u mieszczone w nich przedmioty czy przeczytać etykiety opisujące zawartość słoików i pojemników z kuchennymi produktami.

 

kuchnie nolte Fot. Możliwość swobodnej zmiany natężenia oraz temperatury światła pozwala dodatkowo swobodnie kreować wygląd i klimat kuchni. Meble kuchenne z linii Nova Lack marki Nolte Küchen.

Emocje zawarte w świetle ….

Oświetlenie wkomponowane w meble Nolte charakteryzuje się jeszcze jedną cechą – można je zmieniać pod względem natężenia (jasne-ciemne) oraz temperatury (zimne-ciepłe w zakresie od 2000K do 6000 K). Możliwość swobodnej regulacji obu parametrów pozwala dowolnie kreować klimat kuchni w zależności od potrzeb. Nastrojowe, przyciemnione światło do kolacji, jasne i chłodne do pracy i wiele innych kombinacji. Wybierasz i ustawiasz tak, jak chcesz i lubisz!

 

Fot. Wszystkie rodzaje światła LED wkomponowane w meble Nolte można ze sobą łączyć i sterować nimi jednym pilotem, specjalna kostką lub gestem (w przypadku sterowania gestem wystarczy przesunąć rękę w pobliżu zamontowanego w ścianie lub meblach czujnika).

Światło sterowanie gestem, pilotem lub kostką!

Wszystkie rodzaje światła LED wkomponowane w meble Nolte można ze sobą łączyć i sterować nimi jednym pilotem, specjalna kostką lub gestem (w przypadku sterowania gestem wystarczy przesunąć rękę w pobliżu zamontowanego w ścianie lub meblach czujnika). W ten sposób szybko i bezproblemowo można zmienić charakter i atmosferę w całej kuchni!

8 komentarzy
Michealveisy
28 czerwca 2022, 07:14
0/0

neurontin 100mg tab neurontin 300mg tablet cost

Raymondbesty
26 czerwca 2022, 13:56
0/0

https://buytadalafil.men/# tadalafil 2.5 mg tablets india

Raymondbesty
24 czerwca 2022, 04:26
0/0

https://buylipitor.store/# lipitor drug prices

Raymondbesty
23 czerwca 2022, 21:39
0/0

azithromycin zithromax how to buy zithromax online

Robertcoimi
23 czerwca 2022, 17:58
0/0

can you buy clomid in mexico can you buy clomid without a prescription

massage after delivery cesarean
23 czerwca 2022, 01:44
0/0

This is not the very first instance I discovered a weblog that was definitely worth participating in a comment section on. This
actual piece of content is captivating to me. I actually live a life-style
of plenty of ways; that is to say that my work functions are distinct.
I practice Postpartum Massage. Also, I buy and sell collectibles.
I’m getting to know Centos8. And, that’s really a few activities I conduct.
In any case, my point is, every one of us considers a subject matter from a exclusive perspective.
Every single experience all of us have patterns us and our own perspective of
ourselves and the environment around us all. I presume discovering some greater impression of real truth is exactly where everything the majority of us chat
about brings us to. So, precisely how do most people in that case communicate?
Is it actually possible? I think much of our own personal contributions
to the Web Commons changes countless individuals, most
likely. Thus think about that, blog creators and everyone leaving comments.
Your remark could very well support another person.
Or perhaps, feedback can certainly perform the opposite.
Not to mention, you certainly have to care to try to
support other folks to blossom and not suffer.
Thank you for this unique blog; I am logging this blog along with my other very good personal blogs I’ve found that I even bothered
to comment on. Continue to never stop creating!

Keep expressing! http://excessprofit.info/go/?http://175.215.117.130/phpinfo.php?a%5B%5D=%3Ca+href%3Dhttps%3A%2F%2Fnjmassages.com%2F40days%3EPerinatal+Massage+by+Mountainside+Onsite+Massage+Therapy%3C%2Fa%3E

Mom-Edu
21 czerwca 2022, 16:13
0/0

I am always looking for brand spanking new
data upon this kind of important subject matter, and was especially delighted the moment
I find websites which might be well-written and well-researched.
Thank you for providing this wonderful data, and i also glimpse forward to
read more via the blog page in the future. http://Porcu.pine.o.X.s.a@telecom.uu.ru?a%5B%5D=%3Ca+href%3Dhttp%3A%2F%2FP.o.rcu.pineoYs.a%40srv5.cineteck.net%2Fphpinfo%2F%3Fa%255B%255D%3D%253Ca%2Bhref%253Dhttps%253A%252F%252FNjmassage.info%252Fmom-edu%252F%253Ebody%2Bmassage%2Bafter%2Bdelivery%253C%252Fa%253E%253Cmeta%2Bhttp-equiv%253Drefresh%2Bcontent%253D0%253Burl%253Dhttps%253A%252F%252FNjmassage.info%252Fmom-edu%252Fround-ligament-pain%252F%2B%252F%253E%3Ebody+massage+after+delivery%3C%2Fa%3E

Raymondbesty
21 czerwca 2022, 12:00
0/0

amoxicillin 500mg tablets price in india amoxicillin 500mg buy online uk

Dołącz do dyskusji