kuchnieportal

Szara kuchnia pełna inspiracji

Szara kuchnia pełna inspiracji

Cegła i szarość – taki duet zagościł  w kuchni autorstwa studia Projekt-Kuchnie z Głogowa. Realizacja, utrzymana w nowoczesnym stylu,  wyróżnia się ciekawymi detalami. Zagościł w niej m.in.  modny regał oraz designerski zlewozmywak granitowy Schock, który swoim kolorem współgra z dekorem blatów i ściany.

Szara kuchnia z oryginalnym, postarzanym blatem

Szara kuchnia bazuje na nowoczesnym wzornictwie, które podkreślono modnym lakierem w macie. Jego szara kolorystyka współgra z industrialną cegłą – to mocny i dominujący akcent, który nadaje wnętrzu oryginalny wygląd. Całość dopełniają blaty i okładzina ścienna imitujące materiał  postarzany, nagryziony „zębem” czasu. Takie dekory doskonale sprawdzają się w kuchniach w stylu rustykalnym i industrialnym, w których to, co niedoskonałe podkreśla wyjątkowy charakter aranżacji.

Zlewozmywak do zadań specjalnych

Mówiąc o dekorze blatu i okładziny, nie możemy pominąć strefy zmywania, która kolorystycznie współgra z tymi elementami. W kuchni od Projekt-Kuchnie pojawił się zlewozmywak granitowy Formhaus D-150 niemieckiej marki Schock. Półtorakomorwy model z ociekaczem – oprócz zmywania naczyń – umożliwia higieniczne mycie warzyw i owoców (dzięki stalowemu koszyki dopasowanemu do budowy mniejszej komory). Natomiast ociekacz zapewnia miejsce do suszenia naczyń, a także jest przedłużeniem blatu roboczego. Jego właściwości sprawiają, że z powodzeniem możemy wykorzystać go podczas kuchennych prac. Zlewozmywaki Schock są bowiem odporne na szok termiczny (możemy odłożyć na nie garnki nagrzane do temperatury 180 stopni C), zarysowania, uderzenia i przebarwienia. Nie przyjmują zapachów, są bezpieczne dla żywności oraz higieniczne (posiadają powłokę antybakteryjną proHigienic21).

Szara kuchnia ze zlewozmywakiem Schock

Ponadto zlewozmywaki Schock powstają z zaokrąglonych cząsteczek kwarcu, które tworzą powierzchnię bez mikroszczelin i załamań. Idealnie gładka struktura sprawia, że zabrudzenia są bardzo łatwe do usunięcia.

Tym samym strefa zmywania w realizacji Projekt-Kuchnie jest  dopasowana do wystroju kuchni, a także wygodna w użytkowaniu, praktyczna i trwała. Estetykę oraz funkcjonalność tej części kuchni podkreśla oświetlenie podszafkowe w formie pasków LED, które równomiernie rozjaśnia blat.

Kuchnia pełna schowków

Nad strefą zmywania znajduje się dwustopniowa zabudowa górna, która sięga do sufitu. Tym samym uzyskano dodatkowe schowki i optymalnie zagospodarowaną dostępny metraż. Przestrzeń do przechowywania uzupełnia pojemna lodówka side by side, której ciemne fronty w połysku współgrają z piekarnikiem i mikrofalą do zabudowy.

Szara kuchnia z regałami

Fot. Lodówkę i blat oddziela wąski regał – bardzo modny element inspirowany meblami pokojowymi. Wyróżnia wnętrze  oraz nawiązuje do modnego trendu personalizowania kuchni i nadawania jej cech strefy wypoczynkowej.   

Szara kuchnia z półwyspem

Szara kuchnia z półwyspem

Przy oknie znajduje się półwysep z dużym blatem, strefą gotowania i miejscem do spożywania posiłków.  Poniżej płyty grzewczej umieszczono szuflady oraz kosze typu cargo z pełnym wysuwem. Dzięki temu osoba gotująca ma łatwy dostęp do kuchennych akcesoriów i pojemników z żywnością. Obok zamontowano gniazdko wysuwane z blatu, które umożliwia korzystanie ze sprzętów elektronicznych bez odchodzenia od półwyspu, a  nieużywane  jest niemal niewidoczne. Od strony salonu wyspę zwieńcza kącik jadalniany z pięknymi, tapicerowanymi hokerami w stylu art deco.

 

Szara kuchnia z żółtymi hokerami

 

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

2 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Dorota z Wrocławia
29 sierpnia 2018, 21:52
6/0

taka kuchnia mi się marzy 🙂

Adela
27 sierpnia 2018, 10:35
6/0

Szara kuchnia musi być dobrze podświetlona. W innym przypadku wychodzi ponure wnętrze.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95