kuchnieportal

Stylowy powrót do natury – modne kuchnie z drewnianymi akcentami

Kuchnie całe w bieli, które przez kilka sezonów cieszyły się ogromną popularnością, powoli odchodzą do lamusa. Najnowsze trendy wnętrzarskie promują bardziej różnorodne i przede wszystkim naturalne wnętrza obdarzone indywidualnym charakterem. Jasna kolorystyka coraz częściej łączona jest z drewnianymi powierzchniami, które ocieplają aranżację i dodają jej eleganckiego wyglądu. Takie kuchnie można znaleźć m.in. w najnowszej ofercie niemieckiego producenta mebli kuchennych na wymiar, firmy Nolte Küchen. 

Nolte rozszerzyło swoją propozycję m.in. o dwie, nowe linie frontów w kolorze naturalnego drewna: Legno i Artwood, które doskonale wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Gruby, naturalny drewniany fornir (Legno) lub laminaty perfekcyjnie odwzorowujące kolor i fakturę drewna (Artwood) zestawiane są z gładkimi, jasnymi powierzchniami w stonowanej kolorystyce. Najczęściej wybierane do duetu z drewnem  kolory to: biel, beż, krem oraz niezwykle modne szarości, których wybór w nowej ofercie Nolte jest jeszcze większy.

Legno – fornir o niepowtarzalnym rysunku drewna

Legno to nowa, ekskluzywna linia frontów wykończonych naturalnym, grubym fornirem (4 razy grubszy od innych produktów tego typu). Wyraźne usłojenie, widoczne sęki i niejednolita kolorystyka nadają tej linii autentyczny i żywy wygląd, który przyciąga spojrzenia.

Stylowy_powrót_do_natury_modne_kuchnie_z_drewnianymi_akcentami.jpg
Fot. Kuchnia z linii Legno/Soft Lack, Nolte Küchen, www.nolte-kuechen.pl

W skład linii Legno wchodzą trzy kolory: Eiche Champagner, Eiche Marone i Eiche Truffel, które dla wyjątkowo ciekawego efektu można łączyć z frontami:

  • szklanymi w połysku (seria Glas Tec Plus)
  • szklanymi w macie (seria Glas Tec Satin)
  • lakierowanym w połysku (seria Nova Lack)
  • lakierowanymi w macie (seria Soft Lack).

Paleta kolorystyczna frontów Soft Lack, Nova Lack oraz Glas Tec obejmuje m.in. modne beże, szarości i biel, które doskonale komponują się z drewnianymi powierzchniami. Projektanci firmy Nolte proponując łączenie frontów Legno z modelami Soft Lack, Nova Lack i Glas Tec zadbali o perfekcyjny efekt końcowy realizacji. Fronty przepięknie z sobą współgrają tworząc niezwykle eleganckie i harmonijne aranżacje kuchenne.

Stylowy_powrót_do_natury_modne_kuchnie_z_drewnianymi_akcentami_2.jpg
Fot. Kuchnia z linii Legno/NovaLack, Nolte Küchen, www.nolte-kuechen.pl

Legno to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują kuchni wysokiej klasy, o nieprzeciętnych walorach wizualnych, a przy tym posiadającej indywidualny i luksusowy charakter.

Artwood – perfekcyjne odwzorowanie drewna

Nolte Küchen rozszerzyło swoją ofertę o nową linię laminatów Artwood, które doskonale odwzorowują wygląd prawdziwego drewna. Artwood to alternatywa dla naturalnych fornirów, która dostępna jest już na początku oferty cenowej frontów Nolte. Dzięki temu więcej osób może cieszyć się modną kuchnią wysokiej jakości z pięknymi, drewnianymi akcentami.

Stylowy_powrót_do_natury_modne_kuchnie_z_drewnianymi_akcentami_3.jpg
Fot. Kuchnia z linii Artwood/Lux, Nolte Küchen, www.nolte-kuechen.pl

Projektanci Nolte proponują łączenie laminatów Artwood z frontami z nowej linii Feel (wykończonych modnym, matowym lakierem) lub z błyszczącymi, eleganckimi frontami Lux (w tym sezonie ich paleta kolorystyczna została rozszerzona o stylową szarość). Ciekawym wariantem jest również stworzenie kuchni inspirowanej dwoma naturalnymi materiałami, czyli drewnem i kamieniem. Fronty Artwood można bowiem zestawiać z frontami z linii Stone perfekcyjnie oddającymi wygląd kamienia. Laminaty posiadają wysoką odporność na zadrapania i inne uszkodzenia, dzięki czemu zachowują nienaganny wygląd przez długi czas.

Stylowy_powrót_do_natury_modne_kuchnie_z_drewnianymi_akcentami_6.jpg
Fot. Kuchnia z linii Artwood/Feel, Nolte Küchen, www.nolte-kuechen.pl

Naturalna kuchnia o indywidualnym charakterze  

Nolte Küchen promuje kuchnie posiadające naturalny wygląd i spersonalizowany charter. Obok frontów o niepowtarzalnym wyglądzie drewna pojawiają się rozwiązania, dzięki którym kuchnia zyskuje indywidualny rys. Powoli odchodzi się od minimalistycznych, niekiedy wręcz ascetycznych projektów, w których wszystkie przedmioty ukrywane są za frontami. W ich miejsce pojawiają się niezabudowane półki w ciągu zabudowy i otwarte regały tworzące przestrzeń dla przedmiotów, które chcemy pokazać, a które współtworzą przytulną i unikalną kuchnię.

Stylowy_powrót_do_natury_modne_kuchnie_z_drewnianymi_akcentami_4.jpg
Fot. Kuchnia z linii Legno/Nova Lack, Nolte Küchen, www.nolte-kuechen.pl

Obok tych rozwiązań Nolte wprowadziło również systemy paneli, na których można zamontować m.in. półki, relingi a nawet telewizor. Panele dają możliwość dowolnego kreowania wnętrza, a przy tym nadania mu jeszcze bardziej praktycznego charakteru.

 

Polecamy:

Gotowe projekty domów

Gotowe projekty domów szkieletowych

Gotowe projekty stajni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95