kuchnieportal

Stwórz swój pierwszy projekt kuchni z ?CAD Kuchnie? – samouczek dla początkujących

Stwórz swój pierwszy projekt kuchni z ?CAD Kuchnie? – samouczek dla początkujących

Z pomocą profesjonalnego a zarazem przyjaznego w obsłudze programu do projektowania możemy samodzielnie, łatwo i szybko stworzyć projekt kuchni, który zachwyci naszych klientów i przekona ich do skorzystania z naszych usług. Jak od podstaw wykonać pierwszy projekt pokazuje film instruktażowy przygotowany przez poznańską firmę CAD Projekt K&A. Projekt pokazowy jest tworzony w jednym z najpopularniejszych produktów firmy: programie CAD Kuchnie. 

Projekt kuchni to podstawowy element, którego klienci oczekują od jej wykonawcy. Atrakcyjność prezentacji podnosi profesjonalna wizualizacja, która pozwala zobrazować wygląd kuchni jeszcze przed jej realizacją. Filmik instruktażowy przygotowany CAD Projekt K&A pokazuje, jak krok po kroku, przygotować projekt kuchni za pomocą profesjonalnego narzędzia: programu CAD Kuchnie.


 

Szczegółowe omówienie poszczególnych etapów prac bardzo ułatwia to zadanie i pozwala szybko nauczyć się obsługi programu w stopniu umożliwiającym wykonanie profesjonalnego projektu kuchni.
?

 1. Pierwszym krokiem jest wybór bazy mebli kuchennych, których chcemy użyć do projektowania kuchni. Określamy rodzaj frontów i typ uchwytów, a także kolory korpusu, blatu, frontu, cokołu, listew oraz inne elementy zabudowy, które pozwalają wykonać realistyczny projekt z dbałością o detale. 

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie.jpg

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_2.jpg

 

 1. Następnie w zakładce Kreator wnętrz określamy kształt i wymiary pomieszczenia lub w kilku prostych krokach samodzielnie je rysujemy uwzględniając skosy, przyłącza, okna  i drzwi, czyli wszystkie elementy, które występują w rzeczywistych wnętrzach.  W każdym momencie możemy zobaczyć wyniki swojej pracy w widoku 3D klikając na ikonę Wizualizacja.

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_3.jpg

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_4.jpg
 
I tak, po kilku minutach pracy, otrzymujemy gotowe pomieszczenie kuchni ze wszystkimi detalami architektonicznymi i możemy przystąpić do projektowania zabudowy.

 

 1. Klikamy w ikonę Szafki, aby wybrać dolne i górne szafki ze wskazaniem wymiaru i typu każdego modelu. W pierwszej kolejności umieszczamy w projekcie dolną zabudowę, a następnie górną. Kursorem wskazujemy miejsce, w którym dana szafka ma się znaleźć i gotowe!

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_5.jpg
 

 • Podczas wyboru szafki zlewozmywakowej możemy od razu wskazać model zlewozmywaka i baterii. Podobnie dzieje się w przypadku szafki pod płytę i piekarnik – po wybraniu modelu szafki  wskazujemy urządzenia, które chcemy zastosować w projekcie. Do wyboru mamy produkty różnych producentów sprzętu AGD i innego wyposażenia kuchni, m.in. Blanco, Bosch, Falmec, Franke, Samsung. 

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_6.jpg
 

 • W przypadku szafek możemy wskazać kierunek otwierania frontów. W dowolnym momencie mamy również możliwość edytowania parametrów każdej z szafek użytych w projekcie.

 

 1. Po dodaniu blatu oraz cokołu do szafek zamykających ciąg zabudowy otrzymujemy gotową zabudowę kuchenną. Na tym etapie prac przykładowy projekt, będzie wyglądał tak:

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_7.jpg

 

 1. Następnie wprowadzamy do projektu brakujący sprzęt AGD. W tym celu klikamy w ikonę Sprzęt AGD, aby móc wskazać producenta oraz rodzaj sprzętu AGD. Do wyboru mamy kuchenki mikrofalowe, lodówki różnego typu, w tym na wino, okapy, piekarniki, płyty indukcyjne i gazowe, zmywarki. Film instruktażowy CAD Projekt K&A pokazuje krok po kroku, jak wybrać sprzęt AGD i umieścić go w wybranym przez siebie miejscu w projekcie kuchni.

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_8.jpg

 

 1. Mając już zaprojektowane meble wraz ze sprzętem AGD, możemy przejść do wyboru innych elementów wyposażenia wnętrza. Klikamy w ikonę Elementy wnętrzarskie i otrzymujemy możliwość wyboru różnego typu elementów wnętrzarskich, w tym elektroniki, oświetlenia, krzeseł, taboretów i stołów. Co więcej, różne przedmioty możemy nakładać na siebie, aby wiernie odwzorowały przyszyły wygląd wnętrza (np. na blacie stołu postawić misę czy wazon).

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_9.jpg

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_10.jpg

Nie musimy się obawiać, że nadmiar elementów utrudni nam dalszą pracę z projektem – w każdej chwili możemy ukryć wybrane przedmioty za pomocą funkcji Pokaż-ukryj element, pozostawiając widocznymi jedynie te, które chcemy aktualnie edytować.

 

 1. Projekt kuchni jest już niemal gotowy. Jednym z końcowych etapów jest określenie kolorystyki poszczególnych elementów. W tym celu wykorzystujemy tekstury, które wyświetlają się w bocznej części ekranu komputera – aby pokolorować wybrany przedmiot, wystarczy kliknąć w daną teksturę, przeciągnąć ją i upuścić na obiekt. W ten sposób określamy kolor mebli, drzwi, podłóg czy ścian. Możemy również edytować wygląd danej struktury, np. podkreślając jej wypukłości. 

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_11.jpg

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_12.jpg

 

 1. Program do projektowania CAD Kuchni pozwala również zwizualizować, jak poszczególne elementy wyposażenia kuchni lub fragmenty pomieszczenia będą prezentować się w podświetleniu. Możemy również ustawić parametry wszystkich źródeł światła znajdujących się w pomieszczeniu, poprzez wyregulowanie ich koloru, natężenia, zakresu i kąta stożka (czyli szerokości świecenia), a także zapalić jedynie wybrane lampy. W ten sposób wizualnie ocieplimy lub ochłodzimy pomieszczenie.

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_14.jpg

Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_15.jpg
 

 1. Po upływie niecałej godziny dochodzimy do ostatniego etapu projektowania, zwieńczającego naszą pracę – wygenerowania zdjęć wizualizacji kuchni. W tym celu przechodzimy do zakładki  Raytracing i ustawiamy pożądaną jakość zdjęcia, aby program „doszlifował” obraz (wyostrzając m.in. wygląd luster i chromowanych elementów). Następnie wybieramy ikonę Eksport Sceny 3D i zapisujemy gotowe zdjęcie we wskazanej przez nas lokalizacji na komputerze. Możemy wybrać różne ujęcia kuchni i zapisać je w formie zdjęć, aby tak wygenerowane pliki zaprezentować klientowi.

 
Pierwszy_projekt_kuchni_z_CAD_Kuchnie_16.jpg 
 
W naszym opisie zawarliśmy tylko niektóre z funkcjonalności, jaki posiada program do projektowania CAD Kuchnie. Wszystkie one są w czytelny sposób omówione w filmie instruktażowym
(zobacz: Film instruktażowy). Z jego pomocą bez trudu można wykonać swój pierwszy projekt kuchni i przekonać się, że projektowanie może być nie tylko przydatną umiejętnością, ale również przyjemnością.  

31.10.2016
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95