kuchnieportal

Ściana dopasowana do blatu? Sprawdź, jak ją wykonać!

Ściana dopasowana do blatu? Sprawdź, jak ją wykonać!

Idealna kuchnia powinna być jednocześnie estetyczna i funkcjonalna. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na jej aranżowanie w bardzo ciekawy sposób. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się różne alternatywy dla klasycznych kafelków na kuchennej ścianie. Wśród nich trudno przejść obojętnie obok eleganckich paneli wnękowych. Na czym polega ich fenomen i dlaczego warto się na nie zdecydować? Gdzie szukać produktów tego typu, które na pewno można wykorzystać w kuchni?

Idealne dopasowanie w Twojej kuchni

Jeszcze całkiem niedawno kafelki i płytki ścienne były głównym rozwiązaniem wykorzystywanym w kuchni. To mokre pomieszczenie wymaga specjalnych materiałów, które będą odporne na wilgoć i wysokie temperatury oraz tłuste plamy. Obecnie jednak producenci wyposażenia kuchennego prześcigają się w oferowaniu coraz to ciekawszych produktów do tego pomieszczenia, które śmiało mogą zastąpić klasyczne kafle na ścianach. Jednym z takich rozwiązań, które obecnie jest bardzo modne i polecane przez specjalistów od aranżacji wnętrz, są panele wnękowe.

Eleganckie, imitujące różne materiały oraz bardzo funkcjonalne i trwałe ? takie są właśnie profesjonalne panele wnękowe. Mogą przypominać drewno lub marmur, beton czy inne skały. Szeroki wybór stylów i kolorów tego typu produktów sprawia, że panele wnękowe można bez najmniejszego problemu dopasować do blatu roboczego w kuchni. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia naprawdę designerskiego połączenia, które obecnie jest polecane przez specjalistów z branży i króluje w najnowszych trendach wnętrzarskich.

Nowoczesny design i wysoka funkcjonalność

Panele wnękowe to wybór, który na pozór może wydawać się nie do końca odpowiedni do mokrego pomieszczenia, jakim bez wątpienia jest kuchnia. Jeśli jednak wybierzemy dobrze przystosowane panele ścienne, wykonane z wysokiej jakości laminatu, to na pewno będą one idealnym rozwiązaniem. Sprawdzą się świetnie jako zamiennik dla klasycznych płytek na ścianę nad blatem roboczym w kuchni. Jest to bardzo designerska opcja, która prezentuje się modnie i stylowo, ale jednocześnie jest niezwykle ponadczasowa. Panele wnękowe nawet po latach będą wyglądać elegancko.

Wybór paneli wnękowych to nie tylko dobre rozwiązanie z punktu widzenia designu. Taki rodzaj wykończenia ściany w kuchni jest także bardzo funkcjonalny. Wnękowe panele od renomowanego producenta, takie jak na przykład znana firma EGGER, to rozwiązanie, które niezwykle łatwo utrzymać w czystości. Panele tego typu wystarczy przetrzeć wilgotną ścierką, aby pozbyć się zabrudzeń i można sprzątać tymi samymi detergentami, co blat roboczy. Nie trzeba obawiać się o tłuste plamy czy problemy z wilgocią, ponieważ sprawdzone produkty od renomowanego producenta na pewno będą przed tym odpowiednio zabezpieczone.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95