kuchnieportal

Przytulne i klimatyczne meble kuchenne retro

Meble kuchenne retro są unikatowe i obdarzone niepowtarzalnym charakterem. Nadają wnętrzu uroczego i bezpretensjonalnego charakteru, dzięki czemu przyjemnie spędza się w nim czas, gotując czy jedząc wspólne posiłki. Meble retro kojarzą się z kuchniami naszych babć i rodzinną atmosferą, dzięki czemu nadają wnętrzu wyjątkowy klimat. 

Meble-kuchenne-retro-8.jpg

Meble kuchenne retro – charakterystyka

  • Meble kuchenne retro to ciepło i subtelność. Wykonuje się je najczęściej z drewna, dzięki czemu są wytrzymałe, a przede wszystkim naturalne. Drewno to materiał klasyczny i ponadczasowy. Sprawdza się zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym, zatem meblami z tego materiału cieszyć będziemy się przez wiele lat.
  • Meble kuchenne retro  mogą być oryginalnymi modelami z lat 50-tych czy 60-tych. Jeśli uda nam się takie znaleźć, warto je odrestaurować i cieszyć się meblami z duszą i historią. W roli mebli retro sprawdzą się również stylizowane współczesne realizacje.

Meble-kuchenne-retro-7.jpg

  • Kuchenne meble retro pozwalają na świetną organizację przestrzeni. Wielość szafek, półek czy szuflad to dobry sposób na przechowywanie wszelkich przedmiotów i sprzętów, których w kuchni posiadamy przecież mnóstwo.

Meble kuchenne retro – kolorystyka

W przypadku kuchennych mebli retro prym wiodą barwy pastelowe. Wystrój zazwyczaj opiera się na dominacji bieli, ale nie brakuje też kolorów takich jak cytrynowy, ecru czy gołębi. Chodzi bowiem o jasną, ciepłą kolorystykę, która rozświetli pomieszczenie, optycznie je powiększy, a także wypełni przytulnością i świeżością.

Meble-kuchenne-retro.jpg

Meble kuchenne retro – charakterystyczne modele

  • Otwarte półki ? zapewnią świetną organizację, segregując zastawę, sprzęty i kuchenne bibeloty, przy tym pięknie je eksponując.
  • Kredens ? najlepiej wyposażony w przeszkloną witrynę, dzięki czemu również estetycznie uporządkuje naczynia, stanowiąc dodatkową ozdobę we wnętrzu.
  • Wyspa kuchenna ? kolejny element praktyczno-dekoracyjny; ułatwi wykonywanie prac kuchennych, jednocześnie pozwalając na wyeksponowanie np. pięknych talerzy.
  • Duży stół ? oczywiście z drewna, tak jak i krzesła wokół niego. Przy pomocy mebli retro wykreujmy w naszej kuchni przestrzeń jadalną, w której przyjemnie będzie spożywać posiłki w rodzinnej, ciepłej atmosferze.

Meble-kuchenne-retro-2.jpg

Meble kuchenne retro – dodatki

Meble kuchenne retro nie obędą się bez dopasowanych dodatków. Podkreślmy nasz wystrój kwiatami i świeżymi ziołami czy zdjęciami w pięknych ramach. Aranż świetnie dopełnią tkaniny ? np. haftowane, dekoracyjne ściereczki czy ręczniki.

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar 

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95