kuchnieportal

Pralki wolnostojące czy do zabudowy – na co zwrócić uwagę wybierając ten sprzęt?

Pralki wolnostojące czy do zabudowy – na co zwrócić uwagę wybierając ten sprzęt?

Mierząc się z wyzwaniem jakim jest zakup pralki, pierwszą kwestią do rozważenia jest wybór jednej z jej wersji – do zabudowy lub wolnostojąca. Czym się różnią od siebie obie wersje, a w czym są podobne? Jakie maja wady oraz zalety? Zarówno pralki wolnostojące, jak i do zabudowy mają swoich zwolenników. W artykule analizujemy cechy obu wersji pralek i podpowiadamy na którą opcje się zdecydować.

Pralki wolnostojące – na co zwrócić uwagę?

Pralka wolnostojąca daje z kolei dużą elastyczność pod względem wyboru wielkości załadunku, wymiarów sprzętu a także lokalizacji otworu bębna oraz podajnika proszku. Spośród licznych modeli możemy wybierać również te o największych załadunkach i gabarytach, tym samym dopasowując je do naszych potrzeb.

Pralki wolnostojące posiadają inny system wentylacji w stosunku do pralek pod zabudowę. W zdecydowanej większości przypadków da się je zabudować od góry blatem tworząc tym samy dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać np. jako miejsce do przechowywania detergentów czy koszy z praniem. Pralka wolnostojąca nie może być jednak zabudowana od frontu.

Gdy zdecydujemy się na zabudowanie blatem pralki wolnostojącej, należy zwrócić uwagę na to, że pomiędzy blatem a urządzeniem powinna się znajdować przestrzeń – blat i pralka nie mogą się stykać. Dzięki temu, że podczas prania pralka będzie mieć wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie wirować – konstrukcja blatu pozostanie nienaruszona. W przypadku zabudowy pralki wolnostojącej blatem, mamy dość ograniczone pole wyboru sprzętu. Możemy wybrać właściwie tylko standardowe pralki wolnostojące z załadunkiem maksymalnie 6-7 kg w których otwór ładowania mieści się przodu. Biorąc pod uwagę ich wysokość i średnią grubość blatu, tylko wówczas będziemy mieć możliwość montażu blatu na standardowych 90 cm wysokości. Jednak i w tym przypadku sprawdzi się wyłącznie umywalka wbudowana w blat.

Zdecydowanie całkowicie nie można zabudowywać pralek wolnostojących nieprzeznaczonych do zabudowy. Zastosowanie szczelnej obudowy w takiej pralce może doprowadzić do jej szybszego zniszczenia.

Pralki do zabudowy – estetyczne rozwiązanie

Pralkę można również wybrać w wersji, w która zakłada całkowite zabudowanie sprzętu.  Wówczas strefa piorąca zostaje całkowicie ukryta, a wnętrze łazienkowe zyskuje bardziej elegancki oraz optycznie bardziej przestronny wygląd. Nie koniecznie muszą być to przy tym  rozległe zabudowy meblowe zajmujące dużo przestrzeni. Warto przyjrzeć się architekturze łazienki, jej naturalnym skosom i sprawdzić, czy da się zabudować którąś z wnęk. W powstały w ten sposób schowek możemy wstawić pralkę i przysłonić ją lekkimi drzwiami.

Pralki do zabudowy ze względu na mniejszy wsad, polecane są dla mniej licznych rodzin.  Nieduże pralki generują mniejszy hałas, dlatego jeśli masz małą rodzinę, twoim priorytetem jest cicha praca sprzętu, pralka pod zabudowę będzie dla ciebie idealna.

Pralki Bosch – najpopularniejsze wśród konsumentów

Wymieniając najbardziej znane marki zajmujące się produkcja dużego AGD nie można pominąć marki Bosch. Pralki Bosch dostępne są zarówno w wersji pod zabudowę, jak i wolnostojące. Marka ceniona jest przez konsumentów jako jedna z najlepszych biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Pralka Bosch zazwyczaj posiada klasę energetyczną od A wzwyż, więc nie zużywa wiele prądu w porównaniu z maszynami z kategorią G.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95