kuchnieportal

Pralka w kuchni. O tym musisz pamiętać przed montażem.

Pralka w kuchni. O tym musisz pamiętać przed montażem.

Źródło: allegro.pl

Pralka w kuchni to temat, który budzi wiele kontrowersji. Kiedy zadajemy sobie pytanie: gdzie umieścić pralkę w mieszkaniu? Odpowiedź nasuwa się sama – w łazience. Większość z nas właśnie tam robi swoje pranie. Tymczasem coraz więcej ludzi decyduje się na umieszczenie pralki w kuchni. Dlaczego właśnie pralka pod zabudowę w kuchni to dobra decyzja i o czym trzeba wiedzieć przed montażem? Odpowiadamy!

Jak nie łazienka to…?

Bardzo często zdarza się tak, że lokalizacja pralki nie jest naszą dobrowolną decyzją. Wielkość łazienki często nie nadaje się do umieszczenia tam dość dużego sprzętu jakim jest pralka. W takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni poszukać innego miejsca z większą powierzchnią. Kuchnia wydaje się kolejnym i ostatnim punktem, w którym można usytuować nasz sprzęt. Przemawia za tym fakt, iż wybrana lokalizacja powinna mieć podłączenie wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Z tego też powodu, pralka pod blatem kuchennym wydaje się być najbardziej odpowiednia.

 

Kuchnia na plus

Mimo że brak miejsca jest największym argumentem przemawiającym za umieszczeniem pralki w kuchni, niektórzy sami decydują się na takie rozwiązanie. Plusem w takiej sytuacji jest możliwość umieszczenia wszystkich urządzeń AGD obok siebie. Dzięki temu łatwiej jest wykonywać domowe obowiązki i mieć większą kontrolę nad działaniem poszczególnych urządzeń.  Decydując się na umiejscowienie pralki w kuchni należy pamiętać jednak o tym, że potrzebuje ona odpowiedniej przestrzeni m.in. na otwieranie drzwiczek, wkładanie oraz wyjmowanie prania. Pralka do zabudowy nie powinna zatem być zlokalizowana w narożnikach czy innych mało dostępnych miejscach.

zabudowa

Fot. www.blogarredamento.com

Pralka do zabudowy w kuchni – jak zaaranżować?

Pralka do zabudowy w kuchni, to pomysł dla tych którzy cenią sobie spójną estetykę wnętrza. W przypadku kuchni połączonej z jadalnią, bądź całkowicie otwartej na salon, pralka pozostawiona sama sobie będzie nieestetycznie rzucać się w oczy zarówno domownikom jak i gościom. Warto zastanowić się nad typową zabudową kuchenną, dzięki której urządzenie nie wysunie się na pierwszy plan i wkomponuje się w pozostałe elementy wyposażenia. Na rynku istnieje indywidualna grupa pralek przeznaczonych do zabudowy. Pralka w kuchni w zabudowie pracuje o wiele ciszej niż urządzenia tradycyjne i jest dostosowana gabarytami do standardu zabudowy kuchennej, a dodatkowo nie uszkodzi naszych mebli podczas pracy. Odpowiednio dobrana zabudowa sprawi, że pralka zostanie sprytnie ukryta w kuchennej aranżacji.

 

Pralka w kuchni pod blatem – dobre rozwiązanie?

Pralka w kuchni pod blatem? Czemu nie! Decyzja o zainstalowaniu pralki do zabudowy pod blatem kuchennym nie musi być już smutną koniecznością. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy cenną powierzchnię w małej łazience, którą możemy wykorzystać na wannę bądź większy brodzik. Jest to dobre rozwiązanie również dla tych, którzy łazienkę traktują jak miejsce wyciszenia i domowego SPA. W takim miejscu pralka mogłaby zakłócać upragniony spokój.

 

A może pralnia?

Jeśli dylemat pojawia się na etapie projektowania bądź remontu mieszkania i dysponujemy wolną powierzchnią, warto zastanowić się nad osobnym pomieszczeniem na pralkę, tzw. pralnię. To również dobry pomysł dla sceptyków, którzy nie wyobrażają sobie robić prania w miejscu w którym mieszają się różne zapachy przygotowywanych posiłków.

 

Aneczka
27 sierpnia 2019, 09:56
0/0

zabudowa – super pomysł!

Dołącz do dyskusji