kuchnieportal

Echa po targach. Poznaj najnowsze trendy w aranżacji kuchni

Echa po targach. Poznaj najnowsze trendy w aranżacji kuchni

Fot. Nolte Küchen

Targi Mebli Kuchennych Haüsmesse 2017 to już historia, jednak warto dokładniej przyjrzeć się ekspozycjom, które zaprezentowali czołowi niemieccy producenci. Kolekcje pokazane podczas targów wyznaczają bowiem trendy aranżacyjne na nadchodzący sezon. Zobaczmy, jak będzie wyglądać modna kuchni według wybranych marek, na których stoiskach gościli nasi dziennikarze.

Tłumy zwiedzających, oryginalnie zaaranżowane ekspozycje, nowości i innowacje. To stały element targów Haüsmesse i nie inaczej było również tym razem. Producenci mebli i wyposażenia do kuchni po raz kolejny udowodnili, że design może doskonale łączyć funkcjonalność z estetyką. Piękne i trwałe materiały, zaskakujące wykończenia, faktury i kolory,  przemyślane w każdym detalu projekty. To wszystko mogliśmy zobaczyć w czasie targów Haüsmesse, gdzie swoją ofertę prezentowali producenci z rejonu Löhne, jak i całego kraju.  

Najnowsze trendy w aranżacji kuchni wg Nolte Küchen

Trendy w aranżacji kuchni: materiały

W najnowszej kolekcji Nolte Küchen na 2018 rok zobaczymy wiele nowych, oryginalnych materiałów i rozwiązań. Naszą uwagę zwróciły m.in.:

  • fronty FERRO wykończone lakierem ferromagnetycznym z drobinkami metalu – idealne do industrialnej kuchni, która w nadchodzącym sezonie będzie jednym z aranżacyjnych hitów;
  • fronty Integra o modnym matowym wykończeniu, z uchwytami frezowanymi do środka;
  • fronty Flair, których krawędzie mają charakterystyczne, metaliczne wykończenie. Do wyboru mamy obrzeża w kolorze mosiądzu lub stali nierdzewnej. Pierwsze są bardzo eleganckie, drugie surowe i nowoczesne;
  • fronty Timber o dębowym dekorze z dwoma rodzajami usłojenia do wyboru: w układzie poziomym i pionowym. Możemy wybrać jeden wzór lub połączyć je z sobą, tworzą oryginalne kompozycje.
Trendy w aranżacji kuchni - kuchnia z metalicznymi frontami od Nolte

Fot. Kuchnia z linii Flair z krawędziami w kolorze miedzi

Nolte postanowiło dać również swoim klientom wybór między oryginalnymi lecz bardziej kosztownymi materiałami, a ich wiernymi imitacjami. Dzięki temu możemy stworzyć kuchnię, która będzie zgodna z naszym gustem, jak i budżetem. I tak możemy wybrać:

  • fronty Ferro wykończone lakierem ferromagnetycznym z drobinkami metalu bądź fronty Metal imitujące ten materiał (obie propozycje to tegoroczne nowości Nolte).
  • Fornirowane fronty Legno i Nature lub fronty Artwood o drewnianym dekorze.
  • Szklane fronty Glas Tec Satin i Glas Tec Plus bądź fronty Corona wykończone szklanym laminatem.
  • Lakierowane fronty Soft Lack i Nova Lack albo fronty Feel i Lux wykończone laminatem o wyglądzie lakieru.

Fronty Portland wykończone warstwą cementu lub fronty Stone w kolorze betonu i bazaltu, które wizualnie odpowiadają linii Portland.

Trendy w aranżacji kuchni: styl industrialny

W najnowszej kolekcji Nolte pojawiło się również dużo industrialnych akcentów. Oprócz wspomnianych frontów Ferro i Metal, niemiecki producent przygotował system metalowych regałów CUBE. Posiadają ruchome fronty zamontowane na szynie, które możemy przesuwać i zakrywać wybrane półki. Dedykowane są one nie tylko przestrzeniom kuchennym, ale również strefie jadalnianej oraz wypoczynkowej.

rendy w aranżacji kuchni - kuchnia z frontami o wyglądzie metalu

Fot. Kuchnia z linii Metal z frontami imitującymi metal

Ponadto linia blatów drewnopodobnych Art Wood zyskała nową odsłonę – nadano im strukturalną powierzchnię, dzięki czemu idealnie odpowiadają fakturze 3D frontów drewnopodobnym Nolte Küchen.

Jednym z elementów wyróżniających ofertę Nolte na rynku są korpusy – identyczne wewnątrz i na zewnątrz. Ten sam kolor, co korpus zyskują półki, uszczelki i tylna część szafki (tzw. plecy). Tak dopracowany design wpływa na perfekcyjny wygląd mebli. W tegorocznej kolekcji Nolte pojawiły się cztery nowe korpusy w kolorach: Arctic white, Papyrusgrau, Beton i Walnut Royal. Zaprojektowanie każdego z nich wymagało stworzenia identycznych elementów uzupełniających, jednak w naszej opinii efekt końcowy był tego wart. 

Najnowsze trendy w aranżacji kuchni wg Schüller

  • next125

Firma Schüller chce podkreślić odrębność i autonomiczność swojej marki premium – next125. Jednym z etapów prowadzących do tego jest wprowadzenie 2-letniego cyklu produkcji. Oznacza to, że nowe kolekcje marek schüller.C i next125 zostaną zaprezentowane w różnym czasie oraz w różnych miejscach (nowe propozycje projektantów next125 będziemy mogli zobaczyć w 2018 roku podczas mediolańskich targów Eurocucina).

next125 charakteryzuje się prostym, nowoczesnym wzornictwem bazującym na zasadach Bauhausu. Praktyczny i ponadczasowy design idzie w parze z nowatorskimi rozwiązaniami, które mają zapewnić najwyższy komfort użytkowania mebli. Mogliśmy przekonać się o tym, odwiedzając stoisko marki podczas targów Haüsmese. Jednym z najważniejszych elementów ekspozycji była kuchnia z linii NX 500 w kolorze szafranu. Jest ona sztandarowym elementem aktualnej kampanii promocyjnej next125. W kuchni zastosowano bezuchwytowy system otwierania frontów oraz korpus o wysokości 87,5 cm – unikalny koncept marki. Ponadto mogliśmy zobaczyć kuchnię NX 902 z frontami wykonanymi z czarnego, matowego szkła oraz kuchnię NX 800 z uchwytami wpuszczanymi we front mebli. Prezentacje zwieńczała kuchnia z systemu NX 950 z ceramicznymi frontami o wyglądzie betonu i elementami w kolorze orzecha włoskiego.

Trendy w aranżacji kuchni - kolekcja next125

Fot. Kuchnia marki next125 z linii NX 950

  • Schüller.C

Schüller.C zaprezentowało swoją kolekcję na 2018 rok pod hasłem „Więcej miejsca, więcej kuchni, więcej przyjemności”. Tworząc najnowszą kolekcję projektanci marki wsłuchiwali się w oczekiwania klientów – wzięli pod uwagę ich zainteresowania, wartości oraz zainteresowania. Między innymi chcieli zaproponować kuchnię, w której będzie można odpocząć od dynamicznego świata pełnego informacji i obrazów. Służyć temu mają naturalne i tradycyjne akcenty, które mogliśmy zobaczyć na ekspozycjach (m.in. w formie drewnianych dekorów czy wyeksponowanej na otwartych półkach zastawy typu hand-made oraz roślin).

Drugim aspektem uwzględnionym podczas tworzenia najnowszej kolekcji była urbanizacja, a co za tym idzie tendencja do budowania mniejszych mieszkań niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu (często bez piwnic, które służyły do przechowywania zapasów). Projektanci Schüller.C zaproponowali rozwiązania, które mają zapewnić maksymalną funkcjonalność niewielkiej kuchni, np. szafkę z komorami na warzywa.

Dużo miejsca w najnowszej kolekcji poświęcono także kolorom w kuchni. Schüller.C opracował swoją unikalną paletę barw COLOUR CONCEPT, która składa się z 28 satynowych odcieni lakieru. Oprócz klasycznych bieli, beży czy szarości, znajdziemy w niej wyraziste zielenie, żółcie, czerwienie i granat.

Trendy w aranżacji kuchni - kuchnia Schüller.C

Fot. Kuchnia marki Schüller.C wykończona matowymi lakierami z palety COLOUR CONCEPT

W propozycjach na 2018 rok żywe, przykuwające wzrok barwy pojawiają się w wersji  total look lub jako dopełnienie stonowanej bazy (np. szarości czy drewnianych dekorów). Nie brakuje jednak również propozycji dla miłośników stonowanych wnętrz, w których gości wyłącznie szarość, drewno, czerń lub biel.

Schüller.C zaprezentował także rozwiązania przeznaczone do pomieszczeń gospodarczych. Dzięki nim zaaranżujemy praktyczne wnętrze pełniące rolę pralni, schowka czy idealne do wykonywania tzw. „brudnych” prac. W takim pomieszczeniu liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Schüller.C pokazał, jak wygospodarować miejsce dla pralki i suszarki w zabudowie, pojemnych koszy na odpady czy schowków na chemię domową. Obok prali znalazły się m.in. wysuwane półki, na które możemy odłożyć kosz z brudnymi ubraniami oraz szafa z wbudowaną suszarką na pranie.

rendy w aranżacji kuchni - pomieszczenie gospodarcze od Schüller.C

Fot. Pomieszczenie gospodarcze na bazie mebli marki Schüller.C

Najnowsze trendy w aranżacji kuchni wg Schock

Wiodący niemiecki producent zlewozmywaków granitowych, Schock, w swojej najnowszej kolekcji postawił na barwę. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ firma od wielu lat wyróżnia się różnorodnością kolorystyczną produktów. Schock przygotował dla swoich klientów dwie nowe linie barw: Millenial Line oraz Golden Line. Pierwszą tworzą trzy odcienie Millenial Pearl (czyli pastelowy róż), Millenial Cliff (szarość) oraz Millenial Dive (ciemny błękit).

Trendy w aranżacji kuchni - zlewozmywaki

Fot. Zlewozmywaki Schock z linii Millenial Line w kolorach: Dive i Pearl

Natomiast kolekcja Golden Line jest inspirowana naturą: ziemią, złotem i skałami. Cztery nowe kolory: Inca, Volcano, Roca i Alpaca utrzymane są w szarościach i brązach o niejednolitym odcieniu. Do każdego koloru Schock przygotował rekomendowane dekory blatów, z którymi zlewozmywaki z linii Millenial Line oraz Golden Line stworzą harmonijny zestaw.

Trendy w aranżacji kuchni - kolory zlewozmywaków

Fot. Sugerowane dekory blatów dla nowych kolorów zlewozmywaków Schock z linii Millenial Line

 

Trendy w aranżacji kuchni - kolory zlewozmywaków Schock z linii Golden Line

Fot. Sugerowane dekory blatów dla nowych kolorów zlewozmywaków Schock z linii Golden Line

Ponadto Schock opracował nowe wzory armatury i akcesoriów. Wśród nich znajdziemy m.in. zachwycające swoim wyglądem baterię w kolorze lśniącej miedzi, czerni i klasycznego chromu. Ponadto wybrane baterie mają granitowe obudowy dopasowane barwą do zlewozmywaka.

Trendy w aranżacji kuchni: nowoczesne wyposażenie zlewozmywaków

Schock oferuje rozwiązania wykraczające poza standardowe wyposażenie zlewozmywaka. Oprócz dopasowanych do wielkości komór i ociekacza desek do krojenie czy koszyków, zlewozmywaki marki możemy wyposażyć w oświetlenie LED, wbudowane dozowniki na mydło czy podgrzewany ociekacz Indutherm (który nagrzewa się do 50 stopni C).

Co jeszcze oferuje nam Schock? Niezmiennie wysoką jakość swoich zlewozmywaków i opatentowane materiały, które sprostają wszelkim kuchennym wyzwaniom. Odporność na uderzenia, zarysowania, wysokie temperatury czy przebarwienia sprawiają, że zlewozmywaki Schock nie tylko pięknie wyglądają, ale również są funkcjonalne i służą przez wiele lat.

 

 12.10.2017

4 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Anonim
26 października 2017, 11:45
3/0

no no, jest z czego wybierać

Alex
5 listopada 2017, 00:39
4/0

Jak to zwykle bywa – nowa kolekcja i nowa cena…

Alex
5 listopada 2017, 00:40
2/0

Jak to zwykle bywa – nowa kolekcja i nowa cena

Ala
26 lutego 2018, 21:12
0/0

Ponure, przygnębiające lub bardzo monotonne. Dodatkowo trudne do utrzymania w czystości (otwarte półki). Nie wybrałabym żadnej z tych kuchni.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95