kuchnieportal

Pora na zmianę! Wymieniamy baterię kuchenną

Sezon jesienny to często czas, w którym podejmujemy decyzję o zmianie dotychczasowego wyglądu i wyposażenia naszej kuchni. Warto przy tej okazji postawić na rozwiązania, które mimo upływu lat dalej będą atrakcyjnie się prezentować, a dodatkowo ułatwiać nam codziennie korzystanie z tego pomieszczenia. Istotnym elementem, który wymaga szczególnego potraktowania jest strefa zmywania. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka ciekawych i funkcjonalnych baterii prosto od niemieckiego producenta armatury – marki Schock.

Strefa zmywania w kuchni to jeden z jej podstawowych i jednocześnie najważniejszych miejsc. Urządzając ją nie ma drogi na skróty, jeśli chcemy cieszyć się jej idealnym stanem i funkcjonalnością przez długi czas. W pierwszej kolejności warto zastanowić się jaki rodzaj baterii będzie idealny do miejsca, w jakim usytuowany jest nasz zlewozmywak, ponieważ dla każdego z nich możemy dopasować specjalnie dedykowany im rodzaj baterii. Do wyboru mamy te z wyciąganą wlewką, podokienne, w sprężynie czy bez wyciąganej wlewki. Ponadto marka Schock proponuje nam baterie ze specjalną oprawą granitową, która podnosi ich wytrzymałość i zabezpiecza przed uszkodzeniami a także daje możliwość zamówienia baterii w takiej samej samej kolorystyce, jak zlewozmywak.

Praktycznie i w dobrym stylu!

Bardzo popularnym rozwiązaniem, szczególnie w dużych otwartych kuchnia jest umiejscowienie strefy zmywania na kuchennej wyspie. Wymaga to jednak staran cała strefa zmywania prezentowała się efektownie, ponieważ jest doskonale widoczna nie tylko w całej kuchni, ale często i z salonu. Decydujemy się na nią również ze względów praktycznych ? czyli wygodny dostęp niemal z każdej strony wyspy. W tej sytuacji możemy wybierać spośród wszystkich rodzajów baterii, nawet tych bez wyciąganej wylewki. Taki wariant w żaden sposób nie traci na funkcjonalności, a dodatkowo może być wyjątkową ozdobą wnętrza. W ofercie niemieckiego producenta znajdziemy wiele propozycji w tym temacie ? od klasycznych modeli w srebrze, po bardzo awangardowe w ciemnych i soczystych odcieniach. Dużą popularnością wciąż cieszą się również modele w brązach i beżach, które z łatwością dopasowują się do neutralnych aranżacji i są jego ciekawym wyróżnikiem.

Producent zwraca również uwagę konsumentów na takie aspekty jak ochrona środowiska, z czym związane jest oszczędzanie wody. Baterie wzbogacone są o napowietrzający perlator, który zwiększa ciśnienie i tworzy większy strumień wody. W ten sposób znacznie szybciej zmyjemy naczynia i zaoszczędzimy na kosztach związanych ze zużyciem wody.

 

Fot. LAIOS 517000 Bronze

Okno na baterię

Innym ciekawym wariantem jest wybór baterii umiejscowionej pod oknem.  I w tym zakresie znajdziemy kilka ciekawych propozycji od marki Schock – nie tylko stylowych ale i ergonomicznych. Wśród nich baterie stojące z wyciąganą wylewką oraz warianty składane. Oba umożliwiają szybki i bezproblemowe usunięcie baterii z toru otwieranego skrzydła okna, bez konieczności demontażu całej baterii.  Dzięki nim bez przeszkód można zlokalizować strefę zmywania pod oknem!

 

Fot. ALTOS W 529005 EDM

 

A może w sprężynie?

Kolejną możliwością jaką proponuje nam niemiecki producent jest wyjmowana wylewka sprężynowa IDEOS PRO 578000. To rozwiązanie charakteryzuje się nie tylko nietypowym designem, ale również niekwestionowaną wygodą, ponieważ bez problemu możemy obrócić baterię w zakresie 360 stopni, co zwiększa jej zasięg i pozwala na puszczenie strumienia wody, nawet w bardzo niewygodnych warunkach. Wysoki korpus baterii dodatkowo nie ogranicza jej pracy, dzięki czemu możemy bez problemy napełnić zlewozmywak wodą czy opłukać wysokie naczynia. Dodatkowo możemy umiejscowić ją niemal w dowolnym miejscu, ponieważ jej budowa nie zabiera dużo miejsca i prezentuje się spektakularnie w każdym otoczeniu.

Fot. IDEOS PRO 578000

 

Design też jest ważny!

Schock to wiodący niemiecki producent armatury, który oprócz tego, że cechuje się najwyższą jakością produktów, nie zapomina o ich estetycznej oprawie zgodnej z najnowszymi trendami.  Marka może pochwalić się nie tylko efektownymi bateriami, ale również specjalnie dedykowanymi im zlewozmywakami, które wspólnie tworzą bardzo designerski duet w naszej kuchni. Baterie zlewozmywakowe są dodatkowo wzbogacone o oprawę granitową granitową z grupy SC, która podnosi ich wytrzymałość i chroni przez mechanicznymi uszkodzeniami, które w kuchni mogą być szczególnie niebezpieczne dla ich kondycji.

Baterie marki Schock znajdziemy w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. W zależności od tego w jakim stylu urządziliśmy swoją kuchnię – do wyboru klasyczne beże ( Moonstone), biele (Alpina), nowoczesna czerń (Onyx) czy bardziej awangardowa miedź ( Cooper) czy złoto (White Gold). Ponadto producent zwraca uwagę również na detale, które często determinują cały odbiór wnętrza. Granitowy pierścień baterii można dopasować do koloru zlewozmywaka co sprawia, że armatura prezentuje się nie tylko bardzo spójnie, ale podnosi klasę kuchni i dodaje jej nowatorskiego akcentu.

Fot. COSMO 525120 Moonstone

Fot. LAIOS 517120 Copper – LINIA STUDIO

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95