kuchnieportal

Podsumowanie ?Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz?

Na początku lutego poznaliśmy laureatów 5 edycji „Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz – użytkowników CAD Decor" organizowanego przez firmę CAD Projekt K&A oraz kwartalnik "Wokół płytek ceramicznych". Największe uznanie jury zdobył projekt modułowego domu Eco House, zaprojektowany z dużą dbałością o środowisko.  

Podsumowanie_konkursu_dla_projektnatów_i_architektów_wnętrz_2016.jpg
Fot. Projekt autorstwa Izabeli Piotrowskiej

?Konkurs dla architektów i projektantów wnętrz?” jest organizowany w ramach prestiżowe wydarzenia PERŁY CERAMIKI UE. Podobnie, jak w latach ubiegłych, zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu dowolnego pomieszczenie mieszkalnego lub komercyjnego, elewacji bądź miejsca na zewnątrz obiektu za pomocą oprogramowania CAD Decor, CAD Decor PRO lub CAD Kuchnie z Modułem Projektowania Płytek Ceramicznych. W projekcie należało wykorzystać co najmniej jedną kolekcję płytek nagrodzonych w konkursie PERŁY CERAMIKI UE 2016 tytułem ?Perła Ceramiki UE 2016?, ?Perła Ceramiki Dystrybutorów 2016?  bądź ?Perła Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor 2016?. Podsumowanie ?Konkursu dla architektów i projektantów wnętrz?? nastąpiło podczas uroczystej Gali PEREŁ CERAMIKI UE.

W konkursie wzięło udział 36 projektantów, którzy nadesłali łącznie 44 prace. Były one bardzo różnorodne, a ich twórcy wykazali się dużą kreatywnością Wśród nich pojawiały się projekty utrzymane w różnych stylistykach, dedykowane przestrzeniom takim jak: sypialnie z łazienkami; eleganckie łazienki na poddaszu i mieszkania dwupoziomowe z antresol. Nie zabrakło również nietypowych projektów, np. basenu, galerii sztuki czy rewitalizacji wieży ciśnień w Łomży.

Podsumowanie_konkursu_dla_projektnatów_i_architektów_wnętrz_2016_2.jpg
Fot. Projekt autorstwa Izabeli Piotrowskiej

Jury przyznało jedno wyróżnienie oraz II i III nagrodę. Nie wyłoniono zdobywcy I miejsca, ponieważ żaden projekt nie spełnił wszystkich założeń. Najlepszy okazał się dom modułowy ?Eco House” autorstwa Izabeli Piotrowskiej. ?Eco House” to innowacyjny projekt, w którym uwzględniono troskę o środowisko. Wykorzystano w nim m.in. zużyte kontenery do transportu morskiego o podwyższonej kubaturze. Wnętrze umiejętnie połączyło industrialny minimalizm z naturalnym ciepłem drewnianych wykończeń. Uwagę w tym projekcie przykuwa przede wszystkim użycie płytek z kolekcji Optimal Grupy Pradyż w formacie 75×75 cm na elewacji oraz ładna kompozycja płytek z kolekcji Montego firmy Cerrad Sp. z o.o. na ścianie w salonie, a także doskonałe opracowanie projektu pod względem informacyjnym – wyjaśnia Justyna Drogowska, Marketing & PR Manager firmy CAD Projekt K&A.

III nagrodę przyznano Karolinie Karcz-Pitale za projekt kuchni i łazienki. Wykorzystano w nim płytki z kolekcji Mattina (Cerrad) i Arabesco (Dunin). We wnętrzach dominują nowoczesne formy oraz modne połączenie bieli, szarości, czerni i drewna.

Podsumowanie_konkursu_dla_projektnatów_i_architektów_wnętrz_2016_3.jpg
Fot. Projekt autorstwa Karoliny Karczy-Pitały

Jury postanowiło wyróżnić również projekt salonu z aneksem kuchennym wykonany przez parę projektantów z S.C. Pracownia Aranżacji Wnętrz – Monikę Stanek i Łukasza Cupryśa. Uznanie wzbudziła ciekawie dobrana kolorystyka i zestawienie płytek Laterizio/Lateriz Grupy Paradyż oraz Barcelo marki Ceramstic. Laureacie konkursu otrzymali nagrody pieniężne oraz zaproszenie na warsztaty doszkalające w firmie CAD Projekt K&A.

Podsumowanie_konkursu_dla_projektnatów_i_architektów_wnętrz_2016_4.jpg
Fot. Projekt autorstwa Moniki Stanek i Łukasza Cupryśa. 

Więcej zdjęć oraz informacji na temat  konkursu oraz  nagrodzonych prac znajdziecie tutaj.

2 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Krispi
3 marca 2017, 15:28
1/0

Dla mnie 3 miejsce najfajniejsze

Piotrek w
3 marca 2017, 15:28
1/0

Rzeczywiście bardzo różnorodne. Duży plus za to

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95