kuchnieportal

Płytki heksagonalne we wnętrzach w stylu industrialnym – poznaj nasze inspiracje.

Płytki heksagonalne we wnętrzach w stylu industrialnym – poznaj nasze inspiracje.

Styl industrialny inaczej zwany loftowym narodził się w połowie XX wieku w Nowym Jorku, gdzie dawne budynki fabryczne zaczęto wykorzystywać na cele mieszkalne. W XXI w chłodna, nowoczesna i intrygująca estetyka przeżywa na powrót swój renesans i cieszy się od kilku już lat niezmiennym powodzeniem.

Skąd się wziął, czym jest i gdzie stosować styl industrialny?

Dzięki zastosowaniu odpowiednich tricków nie musimy być od razu posiadaczami starej fabryki czy przemysłowych magazynów do adaptacji na mieszkania.  Jest kilka sposobów aby przemysłowy klimat, będący synonimem przestrzennych, wysokich i awangardowych wnętrz, przenieść do mieszkań o przeciętnej wielkości. Taka aranżacja jest możliwa a fabryczny styl dobrze sprawdzi się nawet w niewielkiej kawalerce.

Nonszalancki charakter przemysłowych wnętrz charakteryzuje się przede wszystkim tym, co powszechnie uważane jest za niedoskonałe. Mamy więc tutaj brak wykończeń, nieotynkowane ściany, nieosłonięte rury. To wszystko spięte chłodną kolorystyką – dobrze więc w fabrycznym wnętrzu wyglądać będą różne odcienie szarości, beżu i bieli.

Planując urządzenie miejsca w stylu industrialnym najlepiej rozpocząć aranżacje od podłogi, która będzie stanowić bazę pomieszczenia. Jest to tym bardziej niezwykle istotne jeśli dysponujemy tak naprawdę niewielkim metrażem. Doskonale sprawdzą się tu płytki o surowym wyglądzie betonu lub naturalnego kamienia. Świetną propozycja mogą być tutaj płytki o kamiennym wyglądzie w kształcie heksagonów. Taką propozycję ma dla nas marka Raw Decor ? znajdziemy u nich ceramiczne płytki mozaikowe Heksagon XL marble w chłodnych odcieniach szarości doskonale imitujące marmur carrara. Tego rodzaju płytki heksagonalne będą idealnie pasować do ceglanych lub betonowych ścian a ich dodatkowym atutem jest  matowe wykończenie.

 

Mniej znaczy więcej

Lubiący duże przestrzenie  styl industrialny narzuca nam z automatu brak podziału szczególnie niewielkich mieszkań na pomieszczenia o różnych funkcjonalnościach. Radykalni zwolennicy przemysłowego klimatu poza kuchnią i salonem, do wspólnego open space przyłączą nawet sypialnię. Styl loftowy to również wysokie pomieszczenia. Co zrobić jeśli dysponujemy mieszkaniem o przeciętnej wysokości? Dobrym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni będzie zastosowanie wysokich często sięgających do samego sufitu drzwi oraz luster w prostych minimalistycznych ramach. Idąc tym tropem również w kuchni pociągnijmy szafki kuchenne do samej gór a otrzymamy wizualnie dużo wyższe pomieszczenie. Nie przesadzajmy również w dodatkach i akcesoriach, tutaj również nadal obowiązuje zasada ?im mniej tym lepiej?.

Do prostych minimalistycznych kuchni w stylu fabrycznym wybierzmy idealnie wpisujące się w ten styl kafelki w postaci mozaiki w kształcie drobnych heksagonów w kolorach matowej, głębokiej czerni, bieli lub łagodnych szarości. Takie płytki heksagonalne umocowane na łatwych w montażu siatkach, bez problemu kupimy z wysyłką w 48h na stronie sklepu www.rawdecor.pl

Nie zapominajmy o łazience

Jak stworzyć idealną łazienkę w stylu loft? O jej atrakcyjności przesądzają przede wszystkim perfekcyjnie dobrane materiały wykończeniowe takie jak płytki łazienkowe, armatura i ceramika łazienkowa, meble, grzejniki w stylu industrialnym. Wszystko to musi posiadać surowy wdzięk i unikalny charakter zbliżony do fabrycznych klimatów. Łazienka industrialna powinna opierać się na określonej palecie stylu. Królować w niej będą szarości betonu od ciemnych grafitów przez jaśniutkie szarości po postarzane, robiące wrażenie przybrudzonych biele. To wszystko w otoczce stali, chromu, luster, drewna i głębokiej czerni. Świetnym rozwiązaniem będzie tutaj dodanie również akcentu w postaci nietuzinkowych płytek trzymających nadal charakter industrialny ale wyróżniających się faktura i kolorem. Genialnym wprost rozwiązaniem będą tutaj unikalne mozaiki z Raw Decor o kształcie wydłużonego heksagonu o nazwie Heksalong posiadające postarzane optycznie, szkliwione powierzchnie w odcieniach postarzanego, ciemnego granatu, cieniowanego postarzanego odcienia turkusu, szarości lub klasycznej bieli.

Jak widzimy wnętrza o zimnym i czasem dość niekonwencjonalnym stylu industrialnym mogą być jednocześnie bardzo funkcjonalne i przyjazne w użytkowaniu, również w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Wystarczy zastosować kilka powyższych wskazówek, a także dobrać wysokiej jakości produkty i materiały wyposażenia wnętrz, które odpowiednio spełnią swoje funkcje użytkowe, a jednocześnie wpiszą się w nasz ulubiony styl.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95