kuchnieportal

Płyta MDF barwiona w masie

Płyta MDF barwiona w masie jest produktem, który cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Powodem wzrostu zainteresowania tym materiałem są jego walory praktyczne (możliwość łatwej naprawy uszkodzeń powierzchni w przypadku zarysowań), jak i różnorodność efektów wizualnych, jakie można uzyskać w dzięki zastosowaniu tego wyrobu. Produkt ten występuje pod nazwą Fibracolour i jest produkowany przez hiszpańską firmę Finsa.

Płyta MDF barwiona w masie może być pokrywana kolorowymi i przezroczystymi lakierami bądź woskami tworząc różnorodne, ciekawe efekty estetyczne. Można także nakładać na nią okleinę naturalną bądź melaminę celem uzyskania kontrastu pomiędzy wnętrzem płyty a jej krawędzią.

Płyta wykonana jest z nietoksycznych pigmentów na bazie wody oraz ma niskie stężenie formaldehydu (Klasa E1), co zapewnia całkowite bezpieczeństwo stosowania tego wyrobu w pomieszczeniach zamkniętych. Fibracolour nie blednie i nie odbarwia się pod wpływem światła. Płyta jest odporna na działanie zarówno promieni słonecznych, jak i naświetlania sztucznego. Dzięki temu, że płyta jest barwiona w całej swojej masie, istnieje możliwość łatwej naprawy wszelkich zarysowań i innych uszkodzeń powierzchni za pomocą szlifowania.

Płyta MDF Fibracolour polecana jest przez producenta, jako praktyczny materiał na wszelkiego rodzaju meble i blaty. Płyta znajduje zastosowanie zarówno do pomieszczeń komercyjnych, takich jak sklepy i inne lokale użytku publicznego, jak i też do gospodarstw domowych. Materiał wykorzystywany jest także do wyrobu paneli. Inne niestandardowe zastosowanie płyty Fibracolour to produkcja ramek do zdjęć, logotypów, tekstów z efektem 3D, płaskorzeźb i kolumn głośnikowych.

Płyta MDF barwiona w masie

MDF Barwiony w masie

Materiał występuje w następującej gamie kolorystycznej: czerwonym, niebieskim, zielonym i czarnym.

Produkt jest dostępny także w wersji ognioodpornej (Fibracolou Ignífugo). Klasyfikacja reakcji na ogień: B-s2-d0 (produkty trudnozapalne, średnia emisja dymu, brak płonących kropel) według normy EN 13501.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95