kuchnieportal

Patelnie miedziane – co warto wiedzieć przed zakupem?

Patelnie miedziane – co warto wiedzieć przed zakupem?

Patelnie miedziane słyną ze swej trwałości, estetycznego wyglądu i …. wysokiej ceny. Ten ostatni aspekt sprawia, że niejednokrotnie wahamy się przed zakupem. Jeśli i Ty należysz do grona kucharzy amatorów, którym marzy się miedziana patelnia, sprawdź, co trzeba wiedzieć zanim ją kupisz.

Patelnie miedziane to naczynia klasy premium, które z pewnością docenią wszyscy ci, którzy lubią usprawniać sobie codzienne gotowanie i cenią wysokiej jakości przedmioty na lata. Zastanawiasz się, czy patelnia miedziana to dobry wybór? Poznaj wady i zalety tych naczyń, by podjąć świadomą decyzję.

 

Patelnie miedziane – zalety

 

Miedziane patelnie szybko się nagrzewają. Dzięki temu można przygotowywać potrawy na mniejszej mocy palnika, a co za tym idzie zaoszczędzić czas i energię. Ponadto patelnie z miedzi równomiernie przewodzą ciepło, co pozwala uzyskać jednolicie przysmażone potrawy.

 

Patelnie wykonane z miedzi są bardzo trwałe. Odpowiednio pielęgnowane posłużą przez lata. Może się okazać, że będzie to ostatnia patelnia, którą kupisz, bowiem nie zniszczy się przez cały czas użytkowania.

 

Nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowym wyglądzie patelni miedzianych. Naczynia te są tak piękne, że szkoda je chować do kuchennej szafki. Dlatego ich posiadacze często eksponują je w swojej kuchni, wieszając na listwie z haczykami.

 

Patelnie miedziane – wady

 

Jeśli interesujesz się zakupem patelni miedzianych, z pewnością rzuciła Ci się w oczy ich wysoka cena. Dlaczego naczynia z miedzi są takie drogie? Na cenę wpływa fakt, że miedź nie należy do najtańszych surowców, ponadto proces cynkowania również jest kosztowny.

 

Kiedy weźmiesz patelnię miedzianą do ręki, zauważysz, że jest dosyć ciężka. Manewrowanie nią może wymagać sporo wysiłku.

 

Naczynia z miedzi wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nie można ich myć w zmywarkach. Zaleca się mycie w ciepłej wodzie z płynem, bez użycia szorstkich gąbek. Po umyciu patelnię należy od razu osuszyć mokrą ściereczką.

 

Z biegiem czasu na miedzi może pojawić się patyna. Nie przeszkadza ona w gotowaniu, jednak jeśli wolisz jej uniknąć zainwestuj w specjalne pasty i polerki do czyszczenia miedzi. Jeśli wolisz domowe sposoby czyszczenia naczyń, do usuwania patyny możesz wypróbować ocet z solą lub sodę.

 

Czy warto kupić patelnię miedzianą?

 

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Jeśli masz dosyć kupowania nowej patelni co rok lub dwa, bo poprzednia nie nadaje się już do użytku, to śmiało możesz zainwestować w patelnię miedzianą. Może się nawet okazać, że wybierając takie naczynie? oszczędzasz! Jeśli co dwa lata kupujesz nową patelnię za ok. 200 zł, to zakup miedzianej patelni zwróci się już po 5 latach. A możesz mieć pewność, że posłuży Ci znacznie dłużej.

 

Jeśli jednak należysz do osób, które nie lubią poświęcać czasu na pielęgnację domowych sprzętów, zastanów się, czy na pewno będzie Ci się chciało dbać o patelnię miedzianą. Ponadto używanie ciężkich miedzianych naczyń może być uciążliwe dla osób o drobnej posturze, które nie chcą wkładać wiele wysiłku w przygotowywanie obiadów.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95