kuchnieportal

Organizuj pracę swoich domowych urządzeń dzięki aplikacji Home Connect!

Organizuj pracę swoich domowych urządzeń dzięki aplikacji Home Connect!

Firma Siemens oferuje swoim klientom szeroki wybór sprzętów AGD z wbudowanym systemem Home Connect.

Zastanawiacie się czasem, czy aby na pewno wyłączyliście piekarnik? Zależy Wam na tym, by Wasza ulubiona kawa była gotowa bez wyczekiwania na nią przy ekspresie? A może chcecie wstawić pranie o konkretnej godzinie, tak, by rozwiesić je dopiero po powrocie z pracy? Z aplikacją Home Connect wszystkie te czynności i wiele innych związanych z obsługą urządzeń domowych wykonacie zdalnie posługując się swoim telefonem komórkowym.

Inteligentna technologia w Twoim domu

Rozwój i wszechobecne zastosowanie nowoczesnych technologii ma na celu optymalizację pracy, usprawnienie procesów i minimalizowanie błędów. Innowacyjne technologie są powszechnie stosowane przez producentów różnych sprzętów gospodarstwa domowego. Wiodący producenci sprzętu AGD na rynku wyposażają swoje urządzenia w system Home Connect, który w prosty sposób pozwala kontrolować pracę domowych urządzeń- od piekarnika, poprzez lodówkę aż do pralki, ekspresu do kawy i wielu innych. Wystarczy, że posiadamy telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją, skonfigurowane urządzenia AGD oraz dostęp do Wi-Fi. Dzięki temu możemy cieszyć się komfortem, wygodą, poczuciem bezpieczeństwa oraz zorganizowaną pracą sprzętów AGD, dostosowaną do naszych potrzeb i wymagań. System Home Connect  pojawia się w szerokiej gamie produktów marki Siemens (dostępne na www.platformaagd.pl), która w swojej ofercie proponuje m.in. pralki automatyczne, zmywarki, chłodziarko-zamrażarki, piekarniki i płyty indukcyjne oraz ekspresy do kawy. Pracę wszystkich tych urządzeń można planować i kontrolować, siedząc na kanapie lub będąc poza domem.

Gotowanie i pieczenie na miarę XXI wieku

Dostępne na rynku piekarniki i płyty grzewcze marki Siemens wyposażone są w innowacyjne technologie i funkcje, które zapewniają wysoki komfort pieczenia i gotowania. Prócz eleganckiego designu, który sprawdzi się w wielu kuchennych aranżacjach, zaskakują również mnogością opcji do wyboru- tak, by przyrządzane dzięki nim dania były pyszne i zdrowe. Urządzenia wyposażone w system Home Connect sprawią, że gotowanie stanie się dziecinnie proste, a znalezione w aplikacji przepisy, możemy przesłać wprost do piekarnika lub płyty grzewczej, dzięki czemu, mamy pewność, że funkcja, czas i temperatura będą idealnie ustawione. Sprzęty wyposażone są w również w systemy bezpieczeństwa, które za pomocą aplikacji, możemy aktywować, np. kiedy w pobliżu pojawią się dzieci, włączając blokadę piekarnika, tak, by najmłodsi nie mogli go otworzyć. Ponadto system Home Connect na bieżąco pozwala nam sprawdzić, czy piekarnik i płyta grzewcza są wyłączone, co sprawdza się szczególnie w sytuacjach, gdy jesteśmy poza domem.

piekarnik siemens

Fot. Piekarnik marki Siemens iQ700 HN678G4S6 ze stali szlachetnej z wbudowaną funkcją Home Connect

Chłodzenie i zamrażanie pod kontrolą 

System Home Connect ułatwi również korzystanie z lodówko-zamrażarki. Dzięki aplikacji możemy dostosować poziom chłodzenia zgodnie z wymaganiami- od trybu ekologicznego do wakacyjnego. Będzie to znacznie precyzyjniejsze, niż w przypadku manualnej zmiany ustawień. Dodatkowo aplikacja gwarantuje to, że za każdym razem, kiedy drzwi lodówki pozostaną niedomknięte- otrzymamy powiadomienie na swojego smartfona. Niezwykle przydatną funkcją jest także ta, dzięki której możemy sprawdzić stan zapasów w naszej lodówce. Będąc na zakupach, mamy możliwość wglądu do wnętrza lodówki, dzięki zamontowanym w niej kamerom. Kiedy mamy wątpliwość, jakich produktów nam brakuje bądź, co posiadamy w zanadrzu- wystarczy spojrzeń na wyświetlacz telefonu i przyjrzeć się zawartości naszej lodówki. Zaletą aplikacji Home Connect zintegrowanej z lodówko-zamrażarką, jest również bogaty zasób wiedzy i informacji. Aplikacja zawiera porady i wskazówki dotyczące przechowywania żywności, tak, by jak najdłużej pozostała świeża.

lodowka siemens

Fot. Pojemna chłodziarko-zamrażarka firmy Siemens iQ 500 noFrost (KG36NHI32) z wbudowaną wewnątrz kamerą i systemem zdalnego monitorowania.

Czyste pranie, kiedy tylko chcesz

Aplikacja Home Connect ułatwi nam również dbanie o czystość i świeżość naszych ubrań. Korzystanie z systemu pozwoli na dobranie idealnego programu dla rzeczy, które wsadziliśmy do bębna pralki. Korzystając z asystenta Easy Start, możemy w łatwy sposób wybrać idealny program dla naszego prania, bazując na takich kluczowych czynnikach, jak np. kolor rzeczy, rodzaj tkaniny czy stopień zabrudzenia. Następnie pranie możemy włączyć za pomocą jednego przycisku bezpośrednio w aplikacji. Korzystanie z systemu pozwala również wybrać czas włączenia prania- wystarczy, że określimy, na kiedy potrzebujemy mieć wyprane rzeczy, a pralka uruchomi się sama i zakończy pracę w wybranym wcześniej momencie. Co więcej- wyśle nam powiadomienie o tym, że pranie jest gotowe do suszenia. Cechą wyróżniającą pralki połączone z aplikacją jest to, że możemy szczegółowo określić rodzaj zabrudzenia- od plamy z czerwonego wina aż po zabrudzenie czekoladą. Pralka uruchomi taki program, który doskonale poradzi sobie z tego typu plamami. Pranie przy użyciu aplikacji jest nie tylko dokładne, ale także wydajne, gdyż w oparciu o twardość wody i wielkość wsadu, uzyskamy informację o tym, ile środka piorącego należy umieścić, by uzyskać czyste i świeże pranie.

Wykorzystanie aplikacji do sterowania i kontrolowania urządzeń domowych, jest sposobem, który pozwala zaoszczędzić nasz czas i energię, a także dostosować pracę tych sprzętów do naszych potrzeb oraz sytuacji, w której się znajdujemy, niezależnie od tego czy jesteśmy w domu, w pracy lub w jakimkolwiek innym miejscu. Coraz chętniej sięgamy po nowoczesną, inteligentną technologię, a oferowane przez producentów sprzęty zaskakują nas wieloma nowymi funkcjami i możliwościami. Jeśli chcecie, aby technologia przyszłości zagościła również w waszym domu, sprawdźcie ofertę na stronie www.platformaagd.pl

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95