kuchnieportal

Nowoczesny zlewozmywak – sprzymierzeniec prac kuchennych

Nowoczesny zlewozmywak – sprzymierzeniec prac kuchennych

Zlewozmywak jest niezastąpiony podczas wykonywania większości prac kuchennych. Stanowi on nieodłączny element każdej kuchni, a sama strefa zmywania jest jedną z najbardziej eksploatowanych w tym pomieszczeniu. Jaki zlewozmywak wybrać, aby stał się on sprzymierzeńcem prac kuchennych? 

Fot. Zlewozmywak granitowy Signus D-150 ze szklaną deską, Schock

Zlewozmywak – niezastąpiony w każdej kuchni

Większość nowych kuchni jest wyposażona w zmywarkę do naczyń, jednak nie zastąpi ona całkowicie zlewozmywaka. Jest on bowiem niezbędny podczas przygotowywania posiłków – w zlewie myjemy warzywa, owoce czy opłukujemy dłonie. To także sprzymierzeniec podczas mycia delikatnych lub bardzo dużych naczyń. Pozwala również namoczyć mocno zabrudzone talerze czy miski jeszcze przed ich umyciem w zmywarce.

W kuchniach bez zmywarki najlepszym wyborem są natomiast zlewozmywaki półtora- lub dwukomorowe z ociekaczem. Jedna z komór może stanowić wówczas miejsce do odkładania brudnych naczyń, ociekacz – mokrej zastawy, a druga komora umożliwiać wygodne płukanie warzyw i owoców.

Nowoczesne_zlewozmywaki_sprzymierzeniec_prac_kuchennych.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Domus D-150 z dodatkowymi akcesoriami: stalową wkładką i szklaną deską, Schock

Szybsze prace kuchenne z solidnym zlewozmywakiem

Decydujący wpływ na jakość i funkcjonalność zlewozmywaka ma materiał, z którego jest on wykonany. Wytrzymały i solidny będzie odporny na uderzenia ciężkimi naczyniami, powstawanie odprysków czy przebarwień spowodowanych przez kolorowe napoje, soki z warzyw i owoców. Dzięki temu podczas zmywania czy przygotowywania posiłków będziemy mogli w pełni skupić się na wykonywanej czynności bez obaw o powstanie ewentualnych uszkodzeń czy zabrudzeń. Przykładem niezwykle wytrzymałych zlewozmywaków są produkty marki Schock, niemieckiego producenta zlewozmywaków granitowych klasy premium. Powstają one z połączenia kwarcu (najtwardszego składnika granitu) z akrylem, dzięki czemu są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, szkodliwe działanie barwników, promieni UV i środków chemicznych.

Jeszcze większą wytrzymałość zlewozmywaków Schock zapewnia nowa, opatentowana formuła Cristadur ®Extreme, która powstaje z mieszanki masy granitowej i włókien szklanych. Spód zlewozmywaków wzmocniono ponadto siatką z włókna szklanego, która amortyzuje wszelkie wstrząsy i przeciwdziała uszkodzeniom ich powierzchni.

Zlewozmywak dla prawo- i leworęcznych

Wpływ na codzienną wygodę użytkowania zlewozmywaka ma również sposób jego ustawienia. Osobom praworęcznym łatwiej pracuje się przy zlewozmywaku z ociekaczem zlokalizowanym po lewej stronie, leworęcznym – odwrotnie. 

Nowoczesne_zlewozmywaki_sprzymierzeniec_prac_kuchennych_2.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Opus D-150 ze szklaną deską, Schock

Wiele zlewozmywaków może być montowana wyłącznie w jednym położeniu, dlatego już podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na ten element. Inne zlewozmywaki, w tym m.in. wybrane zlewozmywaki Schock, są odwracalne. Oznacza to, że ten sam model może być zamontowany z ociekaczem ustawionym po lewej lub prawej stronie (taką możliwość zapewniają m.in. zlewozmywaki Modena D-100  i D-150; Mono D-100 S, D-100, D-150; Opus D-100, D-150).

Funkcjonalne akcesoria

Sprzymierzeńcem każdego kucharza są zlewozmywaki, które można wyposażyć w dodatkowe akcesoria. Ułatwiają one wykonywanie prac kuchennych oraz zapewniają optymalne wykorzystanie strefy zmywania.

Nowoczesne_zlewozmywaki_sprzymierzeniec_prac_kuchennych_3.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Mono N-100 z dodatkowymi akcesoriami: stalową wkładką i szklaną deską, Schock

Wśród tego rodzaju asortymentu znajdziemy m.in.
?

  • szklane i drewniane deski – po nałożeniu na komorę stają się one przedłużeniem blatu roboczego. Jednocześnie wymiary desek umożliwiają ich wygodne przesuwanie przez całą długość zlewozmywaka (firma Schock przygotowała w swojej ofercie deski, które są dostosowane do wymiarów różnych modeli zlewozmywaków). Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych kuchniach usprawniając przygotowywanie posiłków. 
  • koszyki do odsączania produktów oraz wkładki stalowe dopasowane wymiarem do wybranych modeli zlewozmywaków. W odróżnieniu od standardowych sitek i ociekaczy do warzyw, dopasowane akcesoria zajmują optymalną ilość miejsca w komorze, a dzięki możliwości ich zawieszenia nie przesuwają się po dnie zlewozmywaka, co eliminuje ryzyko ich przewrócenia.

Nowoczesne_zlewozmywaki_sprzymierzeniec_prac_kuchennych_4.jpg 
Fot. Zlewozmywak granitowy Opus D-100 ze stalową wkładką, Schock

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95