kuchnieportal

Nowoczesne oświetlenie magnetyczne w mieszkaniu

Nowoczesne oświetlenie magnetyczne w mieszkaniu

Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów oświetlenia pomieszczeń. Wszystkie te typy mają specjalny cel. Są więc urządzenia oświetleniowe do centralnego oświetlenia. Oświetlenie centralne może mieć żyrandola, kilku kloszy, oczka, szyny itp. Może być oświetlenie miejscowe, w postaci lampa wisząca nad kuchnią lub komodą, kinkiet nad łóżkiem, lampa skierowana na obraz na ścianie.
Do każdego rodzaju oświetlenia należy kupować różne typy urządzeń od różnych producentów. A najgorsze jest to, że po zamontowaniu takiej lampy na suficie prawie nie da się jej wymienić. Ponieważ zwykle są otwory, haczyki lub punkty mocowania, które nie nadają się do następnego urządzenia oświetleniowego.

Jakie oświetlenie wybrać do domu?

 

To pytanie musiało zmylić wielu inżynierów. Dlatego pojawił się uniwersalny rodzaj oświetlenia. To jest oświetlenie magnetyczne.

Jest to płaska szyna, na długości której znajduje się pasek magnetyczny. A na całej długości szyny magnetycznej można zainstalować lampy w dowolnym miejscu. Ale największą zaletą szynoprzewodu jest to, że lampy mogą być dowolne. Oznacza to, że lampy mogą być długie i płaskie, okrągłe, prostokątne, skierowane w dół lub na bok, mogą wisieć na sznurkach lub na pręcie.

Różnorodność lamp nie tylko pod względem kształtu, ale także temperatury oświetlenia. Jak zwykła taśma LED może być ciepła, neutralna i zimna.

Oświetlenie wbudowane w sufit można przestawiać w dowolnym miejscu, zmieniać w dowolnym momencie. Nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Po wymianie lampy nie pozostają żadne ślady, co również jest ważne.

Projektując miejsca, w których umieszcza się lampy na szynach, należy je rozmieścić tak, aby pomieszczenie było podzielone na jednolite sekcje. Mogą to być zamknięte prostokąty lub po prostu równoległe linie podłużne. Dzięki takiej aranżacji masz pewność, że zmieniając meble, z łatwością przestawisz lampy i przekierujesz je w inne ważne miejsca, które potrzebują oświetlenia.

 

Montaż szyny magnetycznej w sufit.

 

Montaż może być szyna wpuszczana w sufit czyli wewnętrzny lub zewnętrzny. Szyna wewnętrzna montowana jest równo z powierzchnią sufitu, magnes i szyna magnetyczna są ukryte w powierzchni sufitu podwieszanego. Może to być sufit wykonany z płyt gipsowo-kartonowych lub folii napinanej – sufity napinane. Istnieje zewnętrzny rodzaj mocowania szyn magnetycznych. W tym przypadku szyna jest widoczna i nakłada się na powierzchnię sufitu. Ten rodzaj montażu można wykonać w sufitach podwieszanych i po prostu na malowanym suficie betonowym. Lub jeśli wnętrze jest w stylu loftu, nie malowane w ogóle. Rodzaj instalacji nie wpływa na nic poza wyglądem.

Napięcie szyn magnetycznych uwzględnia przede wszystkim bezpieczeństwo obsługi urządzeń oświetleniowych. Dlatego zwyczajowo stosuje się prąd stały o napięciu 48V. Prąd stały jest bezpieczniejszy niż prąd przemienny. A obniżone napięcie to dodatkowe bezpieczeństwo. Dzięki tym właściwościom elektrycznym otrzymujesz bezpieczne i jasne światło. Aby uzyskać takie napięcie, stosuje się zasilacze. Takie zasilacze mogą być montowane zarówno bezpośrednio w szynie magnetycznej, jak i umieszczone na zewnątrz szyny. Zasilacze montowane w szynie są zazwyczaj nieco droższe. Nadają się dla tych osób, które nie mają specjalnego miejsca na zasilacze. Bloki montowane na zewnątrz szyny magnetycznej mają nieco dłuższą żywotność. Ponieważ mają korpus z otworami, czyli lepszy system wentylacji. Ale takie zasilacze powinny być umieszczane w miejscach, do których jest łatwy dostęp. Jeśli urządzenie się zepsuje, zawsze możesz je zmienić. W żadnym wypadku nie instaluj takich bloków za płytą gipsowo-kartonową lub sufitem napinanym.

Oświetlenie na szynach może mieć jeden lub dwa tryby oświetlenia w jednej szynie magnetycznej. Oznacza to, że oświetlenie może być sterowane za pomocą przełącznika jednoklawiszowego lub dwuklawiszowego.

 

Asortyment lamp do mieszkania:

 

Obecnie wybór lamp jest bardzo duży. A lamp z każdym dniem będzie coraz więcej. Istnieją lampy, które są wykorzystywane jako główne źródło światła do dużych pomieszczeń lub salonów. Są to zazwyczaj lampy liniowe 900 i 600 mm. Są też małe liniowe 300 mm. do korytarzy, łazienek lub po prostu małych pomieszczeń. Ostatnio pojawiły się nawet lampy w kształcie litery L czy krzyża. Są one instalowane na skrzyżowaniu lub zakręcie dwóch szyn magnetycznych. Istnieje również jeden rodzaj lampy liniowej, która może przechodzić od sufitu do ściany.

Również są lampy magnetyczne ze światłem kierunkowym. To są lampy w kształcie książki. Takie lampy są wykorzystywane jako źródło światła skierowanego. Dzięki takiej lampie możesz oświetlić stół, stolik nocny, czy jakiś element na ścianie.

okrągłe skierowane lampę. Pełnią tę samą funkcję, co poprzednie, ale mają po prostu inną formę. Dobrze współgrają, jeśli okrągłe oczka są już używane gdzieś we wnętrzu na suficie.

Lampy wiszące na sznurkach. Istnieje również kilka ich rodzajów. Z reguły różnią się one średnicą, mocą, barwą czy temperaturą światła. Oczywiście każda z nich może regulować długość sznurka.

 

 

Oświetlenie szynowe aranżacje na zewnątrz na suficie napinanym i suficie z płyt gipsowo-kartonowych nie różni się wizualnie. Wymaga jedynie profesjonalizmu mistrzów. Instalacja w sposób ukryty jest zupełnie inna. Konstrukcja szyny magnetycznej do płyt gipsowo-kartonowych i sufitów napinanych jest inna. W przypadku płyt gipsowo-kartonowych potrzebny jest szynoprzewód z poziomymi aluminiowymi paskami z boku do mocowania do nich płyt gipsowo-kartonowych. Montaż szyny magnetycznej w suficie napinanym wymaga jeszcze jednego dodatkowego profilu. Za pomocą tego profilu możesz stworzyć niszę w folie, w której ukryje się szynoprzewód w salonie na przykład. W naszym biurze można zobaczyć sufit napinany z oświetleniem magnetycznym planeta-sufitow.com

Kolory szyn magnetycznych to zazwyczaj czarny, biały i złoty. Ale rynek stale się rozwija, więc jest duża szansa, że do czasu przeczytania tego artykułu są już inne kolory.

Wniosek. Oświetlenie szynowe wpuszczane jest niezwykle łatwym w obsłudze urządzeniem oświetleniowym. Taka liczba opcji rozwiązań wewnętrznych dzisiaj nie istnieje w innych rodzajach oświetlenia. Pewne jest, że każdy, kto raz tego spróbuje, będzie usatysfakcjonowany przez wiele lat. Dlatego nie wahaj się i zamów.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95