kuchnieportal

Nowoczesne kuchnie: wybieramy kolory i planujemy zabudowę

Kuchnie białe i biało-czarne niepodzielnie cieszą się od kilku sezonów dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, biały i czarny to barwy, które bez problemu zestawimy z każdym innym kolorem. A gdyby tak wspiąć się poziom wyżej i wykreować kuchnię w przemyślanych, idealnie komponujących się ze sobą kilku kolorach? Zdanie to okazuje się, można w łatwy i szybki sposób zrealizować bez obaw o rezultat końcowy. W najnowszej ofercie firmy Nolte Küchen możemy znaleźć zestawy idealnie dobranych do sobie kolorów frontów mebli i blatów kuchennych wraz z dalszymi rekomendacjami dotyczącymi kolorystyki dodatków. 

Kolory inspirują i stymulują do działania lub wręcz przeciwnie, uspokajają i wyciszają. Ponieważ kuchnia to najważniejsze miejsce w całym domu, w którym spędzamy dużą ilość czasu, warto zadbać by wnętrze kuchenne było eleganckie, ciekawe a jego kolorystyka tworzyła harmonijną, spójną koncepcję. Dobrze dobrana kolorystyka podkreśli atmosferę pomieszczenia, ale i także pozytywnie wpłynie na nasz nastrój.

Kuchnie Nolte
Fot. Propozycja zestawienia kolorów frontów mebli z drewnianymi dekorami,Nolte Küchen. 

W najnowszej ofercie Nolte Küchen pojawiły się kolorowe, lakierowane fronty w macie w dwóch liniach barw: Home i Castle. Ciepłe, stymulujące odcienie pierwszej linii dodadzą nam energii i pobudzą do działania. Szafran, curry, owoc dzikiej różny czy papryka to tylko niektóre z ciepłych, apetycznych kolorów, które można zestawiać ze sobą w ciekawych konfiguracjach. Linia Castle składająca się z spokojnej palety szarości, granatu, morskich, szmaragdowych zieleni oraz śnieżnobiałej bieli stworzy wnętrze spokojne i wyciszające, które ukoi nasze nerwy po ciężkim dniu.

kuchnia Nolte

kuchnia Nolte
Fot. Countryhouse, linia Frame Lack, Nolte Küchen. 

Szeroki wybór kolorów obu palet (łącznie 16 nowych kolorów) zestawiony w kilkanaście perfekcyjnie dobranych konfiguracjach ułatwia zadanie jakim jest wybór kolorów mebli kuchennych. Każdy kolor jest szczegółowo opisany i zawiera rekomendacje zestawienia z innymi barwami, tak by aranżowanie pomieszczeń było jeszcze prostsze. Grupy opatrzone są dodatkowo rekomendacją doboru drewnianych dekorów, których w tym roku jest jeszcze większy wybór w ofercie znanego producenta. Perfekcyjnie dobrane zestawy kolorystyczne to propozycja od Nolte Küchen, które pozwala urządzić wnętrze w przemyślany i harmonijny sposób. Wszystkie 16 kolorów można zamówić w jednym z 4 dostepnych typów frontów (Soft Lack, Contour Lack, Frame Lack, Windsor Lack).

kuchnia Nolte

kuchnia Nolte
Fot. Loft, linia Soft Lack, Nolte Küchen.

Firma Nolte Küchen posługuje się siatką wymiarową ? MATRIX 150, która bazuje na wielokrotności 150 mm dla wysokości, szerokości i głębokości. W praktyce oznacza to, że wszystkie szafki i szuflady kuchenne niemieckiego producenta posiadają wymiary, które są wielokrotnością 150 mm. Dzięki temu projekty Nolte Küchen wyróżniają się harmonią linii i podziałów a planowanie kuchni jest jeszcze łatwiejsze. Ponieważ  łatwo dokonać obliczeń  według siatki MATRIX, każdy może sam rozpocząć planowanie swojej własnej kuchni ! Wystarczy przyjąć na papierze w kratkę, że jeden kwadrat odpowiada dokładnie jednostce 150 mm. Zadanie projektowania wymarzonej kuchni ułatwią nam również proponowane przez Nolte zestawy kolorystyczne. Możliwych kombinacji z wykorzystanie oferowanych przez niemiecka firmę produktów (dostępnych kolorów, typów frontów, drewnianych dekorów, uchwytów i innych) jest nieskończenie wiele a wszystko zależy od naszego gustu, wyobraźni oraz od tego, jak dużą powierzchnią kuchni dysponujemy.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95