kuchnieportal

Nowoczesne kuchnie – 5 efektownych aranżacji

Nowoczesne kuchnie – 5 efektownych aranżacji

Nowoczesne kuchnie są wizytówką domu, miejscem chętnie eksponowanym i zintegrowanym z innymi pomieszczeniami. Obecnie nie stanowią wyłącznie pomieszczenia roboczego, które służy przygotowywaniu posiłków, ale są przestrzenią wspólnego spędzania czasu domowników, a często również gości. Reprezentacyjna funkcja kuchni sprawia, że projektanci przykładają równie dużą wagę do ich funkcjonalności, jak i wyglądu. Poznajcie kilka inspirujących pomysłów na aranżację nowoczesnej kuchni według studia Ebano z Warszawy.

Nowoczesna kuchnia z fornirem

Nowoczesne kuchnie coraz częściej tworzą wspólną przestrzeń z salonem lub jadalnią. Otwarty plan oraz brak podziałów sprawiają, że całe mieszkanie wydaje się większe i bardziej przejrzyste. Sprzyja temu również biel – kolor najchętniej wykorzystywany w nowoczesnych wnętrzach. Modnie jest zestawiać ją z drewnem lub naturalnym fornirem – wówczas jasna kuchnia nabiera cieplejszego wyrazu. Ten naturalny materiał dodaje aranżacji również luksusowego charakteru.

W prezentowanej kuchni projektanci wykorzystali możliwości, jakie daje wnętrze na planie litery L. Strefę roboczą umieszczono w dalszej, mniej wyeksponowanej części pomieszczenia. Dzięki temu nieporządek powstający w czasie gotowania pozostaje niewidoczny z salonu i jadalni.

Kuchnia w dobrym świetle

Oświetlenie kuchni pełni nie tylko rolę praktyczną, ale również jest jej ozdobą. Dzięki niemu możemy modelować wnętrze i eksponować jego wybrane elementy. W prezentowanej realizacji studia Ebano  oświetlenie LED w formie frezowanego paska zamontowano przy cokołach, poniżej linii blatu, nad nim oraz przy górnej krawędzi mebli.

Kuchnię oparto na kontrastach prostych i zaokrąglonych formy oraz różnych powierzchni frontów. Dzięki temu zyskała oryginalny wygląd – duża w tym zasługa futurystycznej wyspy zwieńczonej zaokrąglonym barkiem. Barek osłania strefę zmywania i gotowania oraz zapewnia miejsce do spożywania posiłków.

Część frontów wykończono lakierem w połysku, pozostałe półmatowym fornirem. Całość dopełnia nowoczesny, jednolity blat z białego kwarcogranitu.

Niewielka kuchnia z dużym potencjałem

Niewielki metraż to trudność, z którą mierzy się wiele osób urządzających kuchnię. Jeżeli dodatkowo jest ona połączona z salonem, wówczas musimy nie tylko skupić się na jej funkcjonalności, ale również na dopasowaniu do stylu całego wnętrza. Projektanci studia Ebano postawili na dwa elementy, które doskonale sprawdzają się w takich przestrzeniach: neutralną, modną kolorystykę oraz minimalistyczne formy mebli.

Szara zabudowa kuchenna harmonijnie wkomponowuje się w przestrzeń a dzięki prostym kształtom oraz marmurowemu blatowi prezentuje się nowocześnie i stylowo. Fronty z płyty MDF wykończono półmatowym lakierem. Z tego samego materiału wykonano komodę, która podkreśla jednolity charakter kuchni i salonu.

Smaku tej eleganckiej aranżacji dodają czerwone hokery – są one designerskim „puszczeniem oka” we wnętrzu, które za ich sprawą nabiera spersonalizowanego charakteru. Dzięki takim elementom możemy wyróżnić kuchnię i zaakcentować jej modny charakter.

Nowoczesna elegancja w kuchni

Biel i czerń to klasyczny duet, który świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Łącząc modernistyczne formy mebli z ponadczasową kolorystyką otrzymujemy wysmakowany wystrój, zgodny z obowiązującymi trendami. Taką paletę barw projektanci studia Ebano zaproponowali dla kuchni otwartej na salon, która współtworzy reprezentacyjną część mieszkania. Lakierowane, biało-czarne fronty w połysku oraz blat z białego Corianu wyznaczają styl aranżacji. Prosta bryła zabudowy oraz symetryczne linie frontów nadają jej harmonijny wygląd oraz podkreślają jej nowoczesny styl.

Z uwagi na reprezentacyjny charakter kuchni, wszystkie sprzęty AGD zostały dyskretnie wkomponowane w zabudowę. Podobnie, jak podwieszany zlewozmywak, który licuje z powierzchnią blatu. Dbałość o stronę wizualną kuchni nie umniejsza jej funkcjonalności. Projektanci wydzielili strefę roboczą z długim blatem, pojemne strefy zapasów i przechowywania oraz strefę jadalnianą, która rozgranicza kuchnię i salon.

Ścianę między dolną i górną częścią zabudowy zdobi fornir o strukturze czarnej łuski, który przełamuje biel mebli. Osłonięto go hartowaną szybą, która stanowi zabezpieczenie przed zabrudzeniami powstającymi w czasie gotowania. Fornir koresponduje z barwą zabudowy słupkowej. Blasku meblom dodają uchwyty wysadzane kryształkami Swarovskiego.

Luksusowa kuchnia o nietypowym rozkładzie

Kolejna realizacja pokazuje, jak efektownie i funkcjonalnie urządzić kuchnię we wnętrzu o nietypowym kształcie. Składa się ono z dwóch dużych pomieszczeń połączonych niewielkim zwężeniem. Projektantom studia Ebano udało się ten osobliwy układ zamienić w atut wnętrza i rozplanować je tak, aby korzystanie z kuchni było w pełni wygodne. W jednej części urządzono przestrzeń roboczą z długim blatem, zlewozmywakiem i płytą indukcyjną. W drugiej przestronną strefę zapasów i przechowywania z szafkami gospodarczymi oraz spiżarnią.


W kuchni zastosowano wysokiej jakości materiały. Oprócz lakierowanych frontów MDF znajdziemy w niej posadzkę z jasnego marmuru oraz blat z granitu. Obecność naturalnych kamieni podkreśla elegancję i luksusowy charakter aranżacji, wyróżnionej przez Czytelników Kuchnieportal.pl tytułem „Realizacji miesiąca” w maju 2016 r.  Zobacz: Kuchnia studia Ebano Realizacją miesiąca!

Dominantą wnętrza są biel i czerń, dopełnione polerowaną stalą. Stal podkreśla jego nowoczesną, surową elegancję ? wyjaśnia p. Łukasz Sałek, projektant i manager studia Ebano. – Z tego materiału wykonaliśmy obudowę lodówki, uchwyty listwowe frontów oraz ramę wokół szafy spiżarniowej, która interesująco zaznacza się nie tle zwartej i jednolitej powierzchni zabudowy. Stal stanowi jeden z wizualnych wyróżników kuchni.

25.01.2017


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Anna
21 lutego 2017, 09:24
2/0

Nowoczesne kuchnie moga być jeszcze bardziej funkcjonalne, wiem, że na przykład ArtCore realizuje meble na wymiar od kuchni. Takie rozwiązania sa bardzo praktyczne.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95