kuchnieportal

Nowoczesna kuchnia – ciepła, przestronna z ciekawym detalem

Nowoczesna kuchnia – ciepła, przestronna z ciekawym detalem

Fot. Nowoczesna kuchnia Nolte, model Penthouse (www.nolte-kuchen.pl)

Nowoczesność w wnętrzach kuchennych może mieć ciepłe, klimatyczne oblicze. Chłodne, bezosobowe kuchnie laboratorium powoli odchodzą do lamusa. Dziś w kuchniach królują przemyślane detale, które ocieplają wnętrze i kreują przytulną atmosferę. Dobrym tego przykładem jest Penthouse – najnowsza propozycja od niemieckiego producenta mebli kuchennych na wymiar Nolte Küchen. 

Kuchnia Penthouse to propozycja dla miłośników nietuzinkowego designu. Motywem przewodnim jest tu kontrastowe zestawienie gładkich, jednolitych płaszczyzn w dwóch kolorach: bieli w połysku i  matowego drewna. Zastosowana została tu koncepcja bezuchwytowych frontów MATRIXART,która nadaje nowoczesnego, eleganckiego wyglądu serii mebli Penthouse.  Jak to zwykle bywa i tu diabeł tkwi w szczególe. Pozornie nieskomplikowany design skrywa zastosowanie dużej ilości przemyślanych, czasem zaskakujących detali, które kreują ciekawy, oryginalny wygląd tej kuchni i podnoszą jej funkcjonalność.

W kuchni Penthouse na pierwszy plan wysuwa się jednolita bryła wyspy kuchennej, którą tworzą szafki w bieli (biały lakier w wysokim połysku). Niewątpliwym atutem tej wyspy jest nietypowe podejście do blatów, które zaskakują kontrastowym zestawieniem. Część roboczą tworzy ultra cienki (jedynie 12 mm) biały blat, który nadaje lekkości i delikatności całej zabudowie. Kontrastowo zestawiona została z nim gruba, masywna płyta, która perfekcyjnie oddaje kolor i fakturę granitu. Pełni ona w zależności od upodobań funkcję dodatkowego blatu roboczego lub praktycznego stolika do spożywania szybkich posiłków.

Meble kuchenne Nolte Meble kuchenne Nolte

W kuchni Penthouse ciekawym elementem są otwarte półki, które przykuwają uwagę i stanowią o oryginalności projektu. Nowoczesny, bezuchwytowe fronty mebli zyskują indywidualny, ciepły rys, który dodaje kuchni przytulności.

Meble kuchenne Nolte Meble kuchenne Nolte

Wszystkie kuchnie Nolte projektowane są w oparciu o unikalny koncept ? siatkę Matrix 150, której zawdzięczają uporządkowany, symetryczny wygląd oraz precyzyjne rozmieszczenie wszystkich sprzętów i akcesoriów kuchennych. Siatka polega na zastosowaniu wielokrotności 150 mm we wszystkich wymiarach: szerokości, głębokości, długości. W przemyślanym, uporządkowanym planie kuchni Nolte swoje miejsce znajdą wszystkie, niezbędne w kuchni przedmioty: zarówno wysokie produkty takie, jak butelki wody mineralnej czy drobne akcesoria. Dodatkowo w szufladach kuchennych Nolte zastosowano specjalne systemy organizacji, szuflady wewnętrzne oraz praktyczne wkłady, które ułatwiają pracę w kuchni i są gwarancją porządku.

Meble kuchenne Nolte

Światło tworzy atmosferę wnętrza, podkreśla jego architekturę, umiejętnie dobrane jest przysłowiową kropką nad ?i?, która dodaje smaku całej aranżacji. Koncept światła, które kreuje nastrój i emocje to nowość w ofercie mebli kuchennych Nolte. Dekoracyjne oświetlenie, które zostało zastosowane pod blatem roboczym i pod szafkami w kuchni Penthouse można dostosować do naszych potrzeb regulując jego temperaturę oraz jasność. W wyjątkowych sytuacjach lub zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę, możemy zdecydować się na przytłumione, chłodne oświetlenie, które maksymalnie podkreśli efektowny wygląd naszej kuchni. Ciepłe światło o dowolnie wybranym przez nas natężeniu doskonale sprawdzi się np. w trakcie codziennych prac kuchennych, spożywania posiłków itp. Koncept światła, którego jasność i temperaturę można regulować (służy do tego pilot i specjalnie zaprojektowany panel dotykowy) znajdziemy we wszystkich meblach kuchennych Nolte.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

W kuchni Penthouse przyjemnie jest gotować (podział na funkcjonalne strefy kuchenne, ergonomicznie rozmieszczenie sprzętów, świetna organizacja wewnętrzna szuflad), smakować potrawy (służy do tego komfortowy kącik jadalniany), jak i po prostu spędzać czas słuchając muzyki, delektując się lampką ulubionego wina, czy gotując wspólnie z przyjaciółmi. Ta elegancka, wysmakowana seria mebli od Nolte Küchen świetnie sprawdzi się w wnętrzach, w których szczególnie trzeba zadbać o elegancki, przemyślany design, np. kuchniach otwartych na salon.

Źródło:materiały prasowe.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95