kuchnieportal

Realizacja miesiąca: najlepsza kuchnia czerwca

Realizacja miesiąca: najlepsza kuchnia czerwca

Głosami naszych Czytelników najlepszą realizacją czerwca została kuchnia firmy Wiomar. Motywem przewodnim aranżacji jest duet bieli i czerni. Dzięki niemu nowoczesne wnętrze nabrało elegancji. Kuchnia została bowiem urządzona tak, aby wraz z salonem tworzyć reprezentacyjną część domu, przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności.

Za co kochamy wyspę?

Centralnym elementem kuchni jest wyspa. Przestronna, z długim blatem i licznymi szafkami jest wygodnym miejscem do wykonywania prac kuchennych. Na wyspie umieszczono płytę indukcyjną, a nad nią designerski okap marki Berg.  Praktycznym dodatkiem są gniazdka montowane w blacie, dzięki którym bez odchodzenia od wyspy można korzystać z miksera czy robota kuchennego. Strefę gotowania dopełniają szuflady, w których gospodarze mogą przechowywać pojemniki z żywnością i przyprawami, garnki, talerze czy akcesoria kuchenne. Dzięki temu przedmioty potrzebne podczas gotowania są w zasięgu ręki kucharza.

Wyspa pełni również rolę kącika jadalnego. Domownicy, siedząc na hokerach, mogą zjeść przy niej szybkie śniadanie czy towarzyszyć osobie przygotowującej posiłek.

http://www.meblewiomar.pl/

 

http://www.meblewiomar.pl/

Materiały

Najlepsza kuchnia czerwca jest  zarazem elegancka i nowoczesna. Taki efekt uzyskano dzięki minimalistycznemu wzornictwu, uniwersalnej kolorystyce oraz starannie dobranym materiałom. Meble kuchenne wyposażono w akrylowe fronty o przeciwstawnych kolorach.  W większości szafek postawiono na biel w połysku, natomiast witrynę utrzymano w matowej czerni. Zabudowę zwieńcza laminowany blat marki Kronopol.

Kuchnia i salon tworzą spójną strefę dzienną

Duet black & white obowiązuje w całej aranżacji. Przy czym część kuchenna i dzienna są utrzymane nie tylko w tej samej kolorystyce, ale również stylu. Dzięki temu całe pomieszczenie jest spójne – uniknięto wyraźnych podziałów a wszystkie elementy współgrają z sobą. Zatarto wizualną granicę między kuchnią i salonem. Doskonale ilustruje to zabudowa słupkowa, która płynnie łączy się ze ścianą w salonie.

Szuflady, których nie widać

Zabudowę wyposażono w wysokiej jakości szuflady i zawiasy marki Blum. Zapewniają one trwałość mebli oraz ich wygodną i bezawaryjną pracę. Zastosowano także szuflady wewnętrzne, które ułatwiają przechowywanie rzeczy różnej wielkości przy zachowaniu jednolitych podziałów frontów. Zamiast wielu mniejszych drzwiczek mamy kilka większych o identycznych rozmiarach. To rozwiązanie wizualnie porządkuje kuchnie.

Nowa odsłona witryny

Witryny zazwyczaj kojarzą nam się z klasycznymi kuchniami. Realizacja firmy Wiomar pokazuje, że z powodzeniem możemy wprowadzić je również do nowoczesnych aranżacji. Za sprawą prostego wzornictwa i matowego wykończenia witryna świetnie komponuje się z modernistyczną zabudową, a przy tym jest nieszablonowym wyróżnikiem kuchni. Szklane fronty okalają aluminiowe, ciemne ramki marki Zobal.

Meble Wiomar - witryna

Zobacz więcej realizacji firmy Meble Wiomar na Facebook’u i stronie internetowej.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95