kuchnieportal

Modne połączenie bieli i drewna w aranżacji kuchni

Modne połączenie bieli i drewna w aranżacji kuchni

Kuchnia w bieli i drewnie to często spotykane rozwiązanie stosowane przez projektantów. Połączenie drewna z kolorem białym jest stosunkowo łatwe do zaaranżowania na naprawdę wiele sposobów.

Połączenie bieli i drewna

Zestawienie bieli z drewnem, choć kojarzyć się może z klasycznymi wnętrzami, doskonale sprawdza się także w projektach nowoczesnych kuchni. W zależności od drewna zastosowanego w wykonaniu frontów, blatów czy półek i dobranych proporcji białych oraz drewnianych elementów będzie kształtować się charakter danej kuchni: czy będzie to przytulne miejsce spotkań, nie tylko kulinarnych czy eleganckie wnętrze o bardziej reprezentacyjnym wyglądzie.

Biel i drewno okazują się dobrym połączeniem w różnych stylach. W kuchni w stylu nowoczesnym biel i drewno mogą ze sobą mocno kontrastować, gdy użyty zostanie ciemny fornir. Nowoczesny charakter wnętrza nie wyklucza także łagodnych połączeń bieli i jasnego drewna.

Połączenie bieli z drewnem sprawdzi się też w nawiązującym do natury stylu rustykalnym, nadającym kuchni domowego charakteru. Kuchnia w stylu retro z czarną białą posadzką białymi płytkami nad drewnianym blatem to także dobry pomysł na drewniano-białe połączenia. Nie inaczej powinno też być, gdy podejdziemy do aranżacji kuchni bardziej eklektycznie, łącząc wysoką białą zabudowę z tradycyjnymi drewnianymi półkami lub nawet kredensem.

Poniżej prezentujemy wybrane realizacje kuchni w aranżacjach wykorzystujących połączenie bieli z drewnem.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

 

Wyrazisty rysunek drewna i stonowana biel

Ciemny rysunek drewna na frontach dolnych szafek z bielą blatów, górnych szafek i bocznej zabudowy. Kuchnia w realizacji Studia Meblowego ArtMeble to znakomity przykład jak zestawić wyrazisty kolor z bielą i umiejętnie go podkreślić z wykorzystaniem oświetlenia podszafkowego.

Fot. Studio Meblowe Artmeble.

Kuchnia lekka i nowoczesna

Prosty, a zarazem bardzo efektowny pomysł na aranżację w domu – jasny drewniany blat, przerywany czernią zlewozmywaka i płyty grzejnej oraz białe fronty szafek i szuflad. Takie zestawienie wystarczyło, by kuchnia zrealizowana przez studio Meble Kropkowski przy zastosowaniu bieli i drewna była lekka w odbiorze i nowoczesna. Warto zaznaczyć obecność dodających uroku wnętrzu lamp umieszczonych na podwieszanym suficie, a kuchnię z resztą mieszkania harmonijnie łączy drewniana szafka z przeszkloną, urozmaicającą wygląd kuchni półką.

Fot. Meble Kropkowski

Harmonia bieli i drewnianych frontów

W realizacji studia Strefa Kuchni zastosowano meble niemieckiego producenta Nolte Küchen drewno i biel współgrają ze sobą w dużej harmonii. Biała wyspa z bezuchwytowymi szufladami podwieszone górne szafki w tym samym kolorze prezentują się bardzo nowocześnie. Drewniane fronty zabudowy ciekawie przerywane są otwartymi szafkami i sprzętem AGD. Całość sprawia, że pomieszczenie bez użycia dodatkowych lamp jest bardzo jasne.

Fot. Strefa Kuchni

Styl angielski z drewnianym dopełnieniem

Realizacja studia Janas Kuchnie to kuchnia w stylu angielskim z bogatymi zdobieniami na frontach, efektownie prezentującymi się witrynami i ramkami ozdobnymi, z pewnością centralne miejsce w domu. Na nowoczesnej wyspie różnej wielkości otwarte półki ciekawie komponują się z szufladami z uchwytami gałkowymi. Drewno znalazło swoje miejsce jedynie na blatach, ale w tej postaci stanowi ciekawe dopełnienie i delikatnie odświeża wnętrze.

 

Fot. Janas Kuchnie

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95