kuchnieportal

Modern country! Aranżacje inspirowane stylem rustykalnym

Modern country! Aranżacje inspirowane stylem rustykalnym

Nie każdy może pozwolić sobie na wyprowadzkę z miasta czy na jednoczesne posiadanie mieszkania lub apartamentu w mieście i swojego własnego domku na wsi. Jednak wnętrze inspirowane stylem rustykalnym, odwołujące się do tradycji wnętrzarskich i charakterem nawiązujące do stylowego domku na wsi, doskonale odnajdą się również w nowoczesnym, miejskim budownictwie! Jak zaaranżować kuchnię inspirowaną lubianym stylem rustykalnym – stylową, uniwersalną, nieprzeładowaną nadmiarem detali? Zobaczmy to na przykładzie projektów wnętrz producenta mebli – firmy BAUFORMAT&Burger.

Aranżacje nawiązujące stylem do wiejskich posiadłości posiadają wyjątkowy urok. Kojarzą się z przytulnością, swojskością  i sprawiają, że mamy wrażenie, iż  czas stanął w miejscu. W miejskich wnętrzach inspirowanych tą stylistyką znajdziemy wiele odwołań charakterystycznych dla stylu rustykalnego. Ich bazą są oczywiście doskonale dobrane meble kuchenne.

Meble do kuchni w stylu rustykalnym – jakie wybrać?

Ciekawą, uniwersalną propozycją, która doskonale sprawdzi się w wielu różnych stylach aranżacyjnych – nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim a także rustykalnym, są fronty mebli kuchennych z prostą, szeroka ramą, tzw. front ramowy. Ta propozycja nabierze ciekawego charakteru i wręcz perfekcyjnie wpasuje się w klimat aranżacji w stylu modern country, jeśli postawimy na jej wersję z naturalną strukturą drewna. Nieregularna kolorystyka, widoczne usłojenie i sęki kojarzą się z prostotą i naturalnością wnętrz rustykalnych. Kuchnia o takim charakterze, np. program kuchni Mila marki Burger w jasnej kolorystyce Scandic Oak, to zatem doskonała propozycja, jeśli zamierzamy kreować aranżacje w stylistyce rustykalnej.

Jeśli wnętrze ma w luźny sposób odwoływać się do stylu rustykalnego, projektanci z BAUFORMNAT&Burger proponują, aby w takiej aranżacji pojawiały się również nowoczesne elementy wystroju i wyposażenia. Sprzęt AGD, armatura, uchwyty mebli z powodzeniem mogą mieć prostą, minimalistyczną formę. Naczynia oraz dekoracje – bardziej dekoracyjną, kojarzącą się z stylem wiejskim. Wyrazisty front Mila z widoczna linią słojów i sęków, może w zależności od doboru pozostałych elementów wyposażenia i dekoracji wnętrza, stanowić zatem bazę aranżacji w typowym stylu rustykalnym lub też tych, swobodnie do niego nawiązujących.

 

kuchnia czarny kolor

Fot. Kuchnia w stylu modern country. Nietypowy dla aranżacji rustykalnych kolor w połączeniu z klasyczną, rustykalną formą frontów. Projekt: BAUFORMNAT&Burger.

Czarny kolor w aranżacjach rustykalnych

Kuchnia w stylu modern country z założenia ma łamać stereotypy i zaskakiwać ciekawymi połączeniami oraz nietypowymi zabiegami aranżacyjnymi. To styl łączący dwa odmienne światy – nowoczesność oraz tradycję. Projektanci z BAUFORMNAT&Burger proponują, jako jeden z zabiegów projektowych, postawić na nietypowy dla stylizacji rustykalnych kolor w połączeniu z bardzo klasyczną, rustykalną formą frontów.  Fronty ramowe Lea w ciemnych odcieniach: czerni lub grafitowym, jednocześnie wyróżniające się klasycznymi, pionowymi frezami to połączenie bardzo oryginalne. Ciemna kolorystyka jest tu tym czynnikiem, który przesądza, że nie odbieramy takiej aranżacji, jako typowo rustykalnej. Fronty mebli Lea doskonale dopełnią stalowe uchwyty muszelkowe (uchwyt 401).

Aby podkreślić eklektyczny charakter całej aranżacji, można do niej wprowadzić elementy zaczerpnięte z innych styli wnętrzarskich, np.  industrialne lampy i stołki barowe. Konsekwentnie stosowana kolorystyka ograniczona do kilku wybranych odcieni, sprawi, że wnętrze pomimo łączenia różnych styli aranżacyjnych, będzie sprawiać uporządkowane, przemyślane pod względem projektowym wrażenie.

 

styl industrialny

Fot. Mocna, metalowa konstrukcja to wyrazisty element, który doskonale współgra lakierowaną powierzchnią frontów. Program kuchni Porto S firmy BAUFORMNAT&Burger.

 

Rustykalnie – industrialnie. Nietypowo!

Rustykalny styl kojarzy się z prostotą i naturalnością. Jego założenia aranżacyjne nie są zatem daleko od charakteryzującego się prostymi, surowymi formami stylu industrialnego. Aranżacja industrialna do której zostanie wprowadzony niewielki dodatek elementów w stylu klasycznym lub country,  sprawi, że typowa dla tego stylu „surowość” zostanie nieco złagodzona, a całość stanie się bardziej przytulna. Takie rozwiązanie aranżacyjne proponują projektanci z BAUFORMNAT&Burger. Bazą aranżacji kuchennej w takiej stylistyce, mogą być rozwiązania z programu kuchni Porto S. Ich oryginalnym wyróżnikiem jest łączenie frontów lakierowanych i metalowych elementów – rozwiązanie projektowe wyróżnione nagrodą na najbardziej innowacyjny produkt w konkursie  BMK Innovation Award podczas Międzynarodowych Targów Wyposażenia Kuchennego Living Kitchen w Kolonii. Mocna, metalowa konstrukcja to wyrazisty element, który doskonale współgra lakierowaną powierzchnią frontów. Jeśli dodamy do tego drewno oraz elementy w stylu country, np. wzorzyste płytki ceramiczne, powstanie  oryginalny, nietypowy aranż wnętrza.

Więcej informacji: www.bauformat-burger.pl


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
An38
29 listopada 2019, 23:30
2/0

Ciemne drewno wygląda bardzo ładnie. Skomponowane z dużym jasnym pomieszczeniem takie meble mogą robić efekt wow 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95