kuchnieportal

Meble kuchenne z połyskiem

Wykorzystanie mebli kuchennych z połyskiem to popularny trend w aranżacji wnętrz. Lśniące fronty doskonale współgrają z nowoczesną linią mebli a przy tym są bardzo eleganckie.   

Meble kuchenne z połyskiem – efekt wizualny

Meble kuchenne z połyskiem są bardzo wyrazistym elementem, który nadaje ton całej aranżacji. Efekt wizualny, jaki można dzięki nim uzyskać w dużej mierze zależy od ich kolorystyki. Jasne barwy rozjaśniają wnętrze i nadają mu lekkości, ciemne wprowadzają do niego szyk i elegancję. Meble kuchenne w połysku najczęściej wykonywane są w bieli i czerni. Elegancko i nowocześnie prezentuje się również zabudowa, w której biel jest zestawiana z drewnem o wyraźnym usłojeniu mówi p. Monika Wanot, projektantka firmy Kuchnie Pinio (Tychy), specjalizującej się w produkcji mebli kuchennych.

Meble-kuchenne-z-połyskiem-2.jpg
Fot. Kuchnie Pinio, www.kuchniepinio.pl

Ponadto lśniące fronty odbijają światło i dają efekt głębi, dzięki czemu optycznie powiększają wnętrze. Dobrze sprawdzą się zatem w niewielkich pomieszczeniach, które dzięki nim sprawiają wrażenie bardziej przestronnych. Natomiast w dużych wnętrzach meble kuchenne z połyskiem spotęgują wrażenie przestrzeni.

Meble kuchenne z połyskiem lakier, folia i akryl

Efekt połysku w meblach kuchennych można uzyskać za pomocą różnych technik i materiałów. Producenci najczęściej wykorzystują folię PCV, lakier a także akryl.

Meble-kuchenne-z-połyskiem-5.jpg
Fot. Kuchnie Pinio, www.kuchniepinio.pl

Fronty foliowane produkowane są z płyty MDF oklejoną warstwą kolorowej folii (dostępnych jest kilkanaście wariantów kolorystycznych w wykończeniu mat lub połysk). Fronty lakierowane wykonane są z płyty MDF pokrytej cienką warstwą lakieru dostępną w wersji połysk, mat oraz brokat. Meble lakierowane zazwyczaj są bardziej odporne na działanie szkodliwych czynników, takich jak wilgoć czy wysoka temperatura niż meble oklejone folią. Ponadto lakiery występują w zdecydowanie szerszej gamie kolorystycznej, dzięki czemu dają więcej możliwości aranżacyjnych. Ich wadą jest jednak stosunkowo wysoka cena (średnio 20% wyższa w porównaniu do folii).

Meble-kuchenne-z-połyskiem-6.jpg
Fot. Kuchnie Pinio, www.kuchniepinio.pl

Coraz bardziej popularne są również fronty kuchenne wykończone warstwą akrylu. Produkowane są z płyty MDF pokrytej jedno- lub dwustronnie matą akrylową. Meble wykonane w tej technologii odznaczają się wyraźnym, głębokim połyskiem. Zaletą tego rozwiązania jest także zróżnicowana gama kolorystyczna akrylu oraz jego cena. Meble kuchenne z połyskiem wykończone warstwą akrylu będą tańsze w porównaniu do mebli kuchennych lakierowanych.

Meble kuchenne z połyskiem czyszczenie i pielęgnacja

Na meblach kuchennych z połyskiem zabrudzenia i odciski palców są dość mocno widoczne. Jednocześnie ich czyszczenie nie nastręcza większych trudności. Wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką z bawełny, mikrofibry lub jedwabiu, by szybko i skutecznie usunąć zabrudzenia. Na rynku dostępne są również specjalistyczne preparaty które czyszczą, odświeżają i czynią błyszczące powłoki bardziej odpornymi na zarysowania. Natomiast wszelkie skoncentrowane  środki czyszczące lub ścierne mogą naruszyć ich powierzchnię.

Meble-kuchenne-z-połyskiem-4.jpg
Fot. Kuchnie Pinio, www.kuchniepinio.pl

Jeśli chcemy uniknąć odcisków palców i zarysowań na powierzchni mebli kuchennych z połyskiem warto wybrać uchwyty listwowe, montowane na krawędzi frontów. To rozwiązanie ułatwi czyszczenie mebli i zminimalizuje ryzyko powstania rys w tracie otwierania frontu radzi p. Monika Wanot.

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95