kuchnieportal

Meble kuchenne wenge – egzotyczny kolor w kuchni

Meble kuchenne wenge – egzotyczny kolor w kuchni

Meble kuchenne wenge wprowadzają do wnętrza ciepły i elegancki charakter. Ich głęboka barwa sprawia, że kuchnia zyskuje przytulny, a przy tym pełen klasy wygląd. Jednocześnie meble kuchenne wenge są wymagające pod względem aranżacji – mogą optycznie zmniejszyć i zaciemnić wnętrze. Jak umiejętnie łączyć je z innymi kolorami i różnymi materiałami, aby stworzyć estetyczną i harmonijną kuchnię? 

Meble kuchenne wenge – podstawy aranżacji

Kolor wenge swoją nazwę wywodzi od egzotycznego gatunku drewna o bardzo ciemny wybarwieniu. Zazwyczaj określenie to odnosi się do ciemnego brązu, jednak w przemyśle meblarskim nazwa wenge przypisywana jest również szarobrązowym laminatom i foliom.

Meble_kuchenne_wenge_6.jpg

Popularność mebli wenge w różnych sezonach rośnie lub malej, jednak niezmiennie są one jednymi z najchętniej wybieranych w aranżacji wnętrz. Co warto o nich wiedzieć? Meble kuchenne wenge są wyrazistym akcentem w pomieszczeniu, który dodaje mu elegancji i powagi. Zabudowa całkowicie wykończona w tym kolorze może jednak optycznie zmniejszać pomieszczenia. Z tego względu wersję total look warto stosować we większych kuchniach, a w mniejszych jednolitą aranżację przełamać innym kolorem:

  • Meble kuchenne wenge najczęściej dopełniane są przez jasne elementy. Białe, beżowe lub kremowe blaty czy płytki podłogowe rozjaśniają wnętrze oraz ładnie kontrastują z ciemnymi frontami.
  • Luksusowym dopełnieniem mebli w kolorze wenge będzie również blat z jasnego kamienia. Przy właściwej pielęgnacji i impregnacji będzie on trwałą i funkcjonalną ozdobą kuchni. Jasnym kamieniem możemy wykończyć również ścianę między dolną i górną częścią zabudowy kuchennej.

Meble_kuchenne_wenge.jpg

 

Meble kuchenne – wenge i inne kolory

 

Popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym są dwukolorowe zabudowy, których jedna część wykonana jest w kolorze wenge, druga w bieli lub beżu. Jasne fronty często wykańczane są na wysoki połysk, dzięki czemu dodają one projektowi lekkości i blasku. Modnym pomysłem są także metaliczne, chłodne dodatki, dzięki którym meble kuchenne wenge zyskują nowoczesny wygląd.

Polecamy:

Meble_kuchenne_wenge_3.jpg
Meble kuchenne wenge i inne drewno
Uzupełnieniem mebli kuchennych wenge może być drewniana podłoga, ponieważ różne techniki wykończenia tego materiału pozwalają łatwo dopasować go do mebli wenge. Aby rozjaśnić pomieszczenie możemy wybrać np. podłogę z bielonego jesionu. Należy natomiast unikać kolorów, które są zbliżone do wenge i w efekcie mogą nieestetycznie zlać się z barwą mebli (np. ciemny orzech). Wówczas zabudowa i podłoga stworzą ciężką, przytłaczającą konstrukcję.

Meble_kuchenne_wenge_2.jpg

Meble kuchenne wenge z  drewna, MDF czy laminatu?

Meble kuchenne wenge powstają z płyt MDF oklejanych:

– naturalnym fornirem

– modyfikowanym fornirem

– folią

płyt laminowanych i drewna

Drewno wenge jest odporne na szkodliwe czynniki, m.in. wilgoć, dzięki czemu meble kuchen z niego wykonane są trwałą ozdobą kuchni. Należy potraktować je jako inwestycję, ponieważ drewno wenge jest kosztownym materiałem, a przez to rzadko wykorzystywanym. Również fornir uznawany jest za trwały i dobry jakościowo produkt, przy czym fronty fornirowane także mają wysoką cenę. Mniej zapłacimy za fronty MDF wykończony folią, jednak bardzo ważny jest tutaj sposób wykończenia krawędzi  to przez nie front najbardziej chłonie wilgoć i w tych miejscach tworzą się pierwsze uszkodzenia.

Meble_kuchenne_wenge_7.jpg

 

Polecamy:

Gotowe projekty domów

Gotowe projekty domów szkieletowych

Gotowe projekty stajni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95