kuchnieportal

Kuchnie wykonane z akrylu i szkła polimerowego. Co warto wiedzieć?

Kuchnie wykonane z akrylu i szkła polimerowego. Co warto wiedzieć?

Fot. Rehau

Meble kuchenne średnio wymieniamy co kilkanaście lat, dlatego aranżując nową kuchnię należy postawić na rozwiązania charakteryzujące się wysoką jakością, komfortem użytkowania i uniwersalną, dopracowaną w detalach estetyką. Doskonałym przykładem materiału, który wpisuje się w te założenia, są fronty akrylowe oraz fronty wykonane ze szkła polimerowego. Stanowią one nowoczesną i funkcjonalną alternatywę dla mebli lakierowanych oraz szklanych, a także wyznaczają nowe standardy w branży meblarskiej!

Aranżując kuchnie i planując do niej zakup nowych mebli, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, że ze względu na specyficzne warunki, jakie panującą w tym pomieszczeniu – wyższa wilgotność i temperatura (oraz częste wahania tych parametrów) a także kontakt z jedzeniem,  nie każdy materiał sprawdzi się tu równie dobrze. Właściwy wybór materiału bazowego zabudowy kuchennej ma realny wpływ na wygląd i trwałość mebli, dlatego warto potraktować zakup kuchni jako długoterminową inwestycję i postawić na rozwiązania wysokiej jakości. Wato również przyjrzeć się nowościom i materiałom, które jak się okazuje pod wieloma względami przewyższają tradycyjne. Wraz z rozwojem technologii produkcyjnych, na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa dla szkła, czyli polimerowe szkło od firmy Rehau.

akryl

Fot. Rehau

Parcie na szkło – polimerowe

Szklane fronty mebli to jeden z tych materiałów wykończeniowych, które prezentuje się niezwykle elegancko i nowocześnie – i to niezależnie od pomieszczenia w jakim się znajduje! Szklane fronty mebli są jednak ciężkie, dlatego problematyczne w transporcie i montażu oraz nieco mniej komfortowe w użytkowaniu niż inne materiały. Ze względu na stosunkowo wysoką cenę – niedostępne dla szerszego grona odbiorców.

Fronty wykonane ze szkła polimerowego to nowa, bardzo atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych frontów szklanych. Charakteryzują się gładką, szklaną powierzchnią doskonale odwzorowującą prawdziwe szkło – tym samym wyjątkowo łatwą w czyszczeniu.

Idealnie sprawdza się w kuchennych warunkach, gdzie codziennością podczas przygotowywania posiłków jest powstawanie na meblach różnego rodzaju plam i zacieków. Miękka szmatka oraz łagodny detergent wystarczy, by doprowadzić meble wykonane ze szkła polimerowego do idealnego stanu.

fronty

Fot. Rehau

Kuchnia na lata

Powierzchnie REHAU to przede wszystkim funkcjonalność i praktyczne rozwiązania, które sprawdzą się każdego dnia. W procesie produkcyjnym do wykończenia obrzeży wykorzystywana jest technika laserowa, dzięki czemu cały front tworzy jednolitą, bezspoinową całość. Jeśli zależy nam na trwałości mebli – zdecydowanie gładkie, bez widocznych spoin fronty kuchenne sprawdzą się lepiej, niż fronty z widocznymi łączeniami. Zabrudzenia i wilgoć nie mają szans wniknąć w zamkniętą strukturę mebla, a nasza kuchnia tym samym dłużej zachowa swój wygląd!

Wyjątkowy wygląd. I co jeszcze?

W przeciwieństwie do tradycyjnego szkła, frontom wykonanym ze szkła polimerowego można również nadawać różnorodne kształty oraz wzbogacać je sfrezowaniami – tym samym zachowując efektowny, szklany wygląd naszych mebli, zyskujemy jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych!

Rysuj i maluj po powierzchniach Rehau!

Fronty kuchenne ze szkła to przede wszystkim jednak wyjątkowa gratka dla najmłodszych użytkowników kuchni. Na materiale (dostępnym również w wersji magnetycznej) można malować pisakami do tablic. W przypadku matowego wykończenia, należy wykorzystać w tym celu kredę. Barwnik z flamastra możemy w szybki sposób usunąć przecierając szmatką powierzchnie mebli. Dzięki temu rozwiązaniu dzieci będą miały zajęcie, podczas gdy dorośli będą mogli skupić się na przygotowywaniu posiłków. Ten wariant umożliwia również tworzenie na wybranym fragmencie mebli notatek, list zakupów lub wiadomości dla domowników. Słowem materiał idealny do rodzinnych kuchni!

kuchenne fronty

Fot. Rehau

Czego jeszcze nie wiesz o polimerowym szkle?

Szkło polimerowe dostępne jest w kilku wariantach: w wysokim połysku, w modnym macie oraz we wzorach nawiązujących do naturalnych struktur drewna oraz kamienia. Sprawdzi się tym samym zarówno w eleganckich, minimalistycznych wnętrzach, jak w tych które potrzebują bardziej wyrazistych dekorów.

Szkło polimerowe jest również odporne na działanie promieni UV – materiał ten nie ulega procesowi odbarwiania i blaknięcia koloru. Kuchnia po latach nadal zachowuje swój niezmieniony wygląd a w przypadku konieczności wymiany jednego z frontów lub zmian koncepcyjnych kuchennej aranżacji, z łatwością można dopasować nowe elementy do istniejącej zabudowy.

Akrylove – głębia połysku

Kuchnia w efektownej kolorystyce o wyjątkowej głębi kolorów – takie wnętrze robi wrażenie! Efekt wyjątkowego nasycenia kolorystki mebli można uzyskać stosując, jako ich materiał bazowy – akryl. Przyjrzyjmy mu się bliżej!
Fronty akrylowe to pomysł na stylowy wyróżnik kuchni i nadaniu jej charakteru. Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć wyjątkową głębię koloru i połysk akrylu, który odbija światło, a tym samym optycznie powiększa przestrzeń. Dzięki zastosowaniu technologii laserowej, efekt blasku uzyskany jest na całej ich powierzchni, a miejsca łączenia obrzeży z płytą jest zupełnie niewidoczne. To duży atut materiału!

Fot. Rehau

Uszkodzony front mebli. Wymiana to nie problem!

Akryl jest znacznie trwalszy i bardziej odporny na zarysowania niż tradycyjny lakier wykorzystywany w produkcji mebli.  Czasem możne jednak zdarzyć się, że niechcący nastąpi niezamierzone z naszej strony duże uszkodzenie mechaniczne jego powierzchni. W kuchni w której na co dzień używamy noże i inne, ostre narzędzia – o takie uszkodzenia nie trudno.

Wymiana fragmentu mebli, np. jednego frontu, jest w tym przypadku jak najbardziej możliwa! Akryl nie utlenienia się (w przeciwieństwie do lakieru), dzięki czemu nie musimy obawiać się, że meble utracą swój pierwotny odcień a jeśli zajdzie konieczność wymiany jednego ich elementu, będzie się on wyróżniał kolorem od pozostałej zabudowy.

Meble  akrylowe to idealne rozwiązanie na sytuacje awaryjne oraz – wszelkiego rodzaju zmiany koncepcyjne kuchennych aranżacji. Nawet po latach bez problemu domówimy lub wymienimy poszczególne elementy akrylowych mebli.

Zobacz: Pomysły i rozwiązania do kuchni

Czemu warto? Atuty akrylu

Atutem akrylu jest również jego łatwość w utrzymaniu w czystości. Zabrudzenia powstałe na powierzchni frontów akrylowych z łatwością można usunąć wykorzystując do tego celu wilgotną ściereczkę. Za tak szybką i co ważne skuteczną metodą czyszczenia kryje sie idealnie gładka, pozbawiona porów powierzchnia tego materiału.

Mówiąc szerzej o ich wyjątkowych parametrach użytkowych nie możemy pominąć takich udogodnień jak łatwa obróbka materiału. Stolarz może jej dokonać przy pomocy standardowych narzędzi, dzięki którym z łatwością przytniemy laminat do pożądanych rozmiarów lub wykonamy otwory pod uchwyty i okucia. To idealny materiał do stworzenia mebli dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Podobnie jak w przypadku frontów ze szkła polimerowego w wersji matowej, po frontach akrylowych można pisać kredą, tworząc oryginalną tablicę na notatki bądź przepisy.

tablica na notatki

Fot. Rehau

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95