kuchnieportal

Kuchnie nowoczesne oryginalnie i z pomysłem. Zdjęcia i pomysły!

Kuchnie nowoczesne  oryginalnie i z pomysłem. Zdjęcia i pomysły!

Głównym elementem kuchennych aranżacji w stylu nowoczesnym są meble o prostych, gładkich frontach. Aranżacje takie cechuje także minimalizm w temacie doboru dodatków i dekoracji. Brzmi nudno i zachowawczo? Niekoniecznie! Podpowiadamy jak zaaranżować nowoczesne kuchnie, tak by prezentowały się oryginalnie i przyciągały uwagę.

Nowoczesne meble charakteryzują się prostym, zgeometryzowanym wzornictwem i często wiążą się z zaawansowanymi rozwiązaniami, np. elektrycznymi systemami otwierania frontów, wielozadaniowym AGD czy funkcjonalnymi systemami wyposażenia wewnętrznego.

Minimalistyczne wzornictwo nowoczesnych kuchni, aby prezentowało się ciekawie wymaga szczególnej precyzji i dbałości o każdy detal. Przykład? W projektach popularnej marki mebli Nolte Küchen ciekawym konceptem jest system Matrix 150, który opiera się on na prostym założeniu – wszystkie wymiary mebli od tego producenta: szerokość, wysokość oraz głębokość to wielokrotność 150 mm. Dzięki takiemu podejściu do projektowania, zabudowa kuchenna zachowuje idealne proporcje i symetryczne podziały frontów.

 

Projektowanie nowoczesne i kreatywne

Nowoczesne kuchnie pozwalają nam również na pewną dozę kreatywności. Bryły mebli mogą tworzyć nietypowe układy urozmaicane otwartymi pólkami oraz elementami wykonanymi w kontrastującym kolorze. Szczególne pole do tworzenia ciekawych projektów dają kuchnie o większych metrażach wyposażone w wyspy oraz półwyspy kuchenne. Nietypowa, efektowna konstrukcja wyspy to często wyróżnik takich kuchni.

 

Fot. Wyspa kuchenna rozbudowana o dodatkowy blat prezentuje się oryginalnie i jednocześnie jest praktycznym rozwiązaniem, które podniesie funkcjonalność kuchni. Takie miejsce może służyć jako dodatkowy stolik do spożywania szybkich posiłków w kuchni, np. śniadań.

Fot. W kuchniach otwartych dobrze widoczna od strony salonu wyspa kuchenna może pełnić rolę stylowego wyróżnika wnętrza. Warunkiem jest jej ciekawa, nietypowa forma. 

Dawka modnego koloru!

Bazą kolorystyczną modnych, nowoczesnych kuchni są często szarości, beże, biel, grafit i czerń. W aranżacjach pojawiają się również modny granatowy kolor. Kolorystyka taka jest zazwyczaj matowa i raczej pozbawiona ostrych kontrastów. Nie oznacza to jednak całkowicie wykluczenie innych, żywszych odcieni. Bardzo modnym trendem 2020 są odcienie pastelowych, przybrudzonych kolorów różu. Fragment zabudowy w takiej kolorystyce doda każdej nowoczesnej aranżacji charakteru i oryginalności.

Fot. Połączenie szarych i lawendowych frontów w nowoczesnej kuchni. Nolte Küchen.

meble nolte Fot. Meble lakierowane z linii Nova Lack (Nolte Küchen) w modnym, odcieniu przybrudzonego różu.

Nietypowe materiały – skóra i cement

Co jeszcze może w ciekawy sposób wyróżnić nowoczesne wnętrze? Nietypowe, oryginalne materiały zastosowane do wykończenia wnętrza. W ofercie marki mebli Nolte Küchen są to ekskluzywne fronty pokryte warstwą prawdziwego cementu – linia Portland. Ich cechą charakterystyczną jest efektowna, nieregularna struktura będąca efektem ręcznej ich produkcji (cement na powierzchnię frontu nakładany jest ręcznie). Innym ciekawym materiałem meble mogą być fronty imitujące …. skórę! Wizualnie, jak i w dotyku doskonale oddają charakter naturalnego materiału. Z ich pomocą można wykreować wyjątkowy i indywidualny wygląd wnętrza kuchennego.

portland Fot. Ciekawym rozwiązaniem, na które można postawić aranżując nowoczesną kuchnię jest wybór frontów pokrytych warstwą prawdziwego cementu. Linia frontów Portland od Nolte Küchen.

 

nappa

Fot. Aby wyróżnić nowoczesne wnętrze można sięgnąć po nietypowe materiały mebli, takie jak fronty o skórzanej fakturze – linia Nappa od Nolte Küchen.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95