kuchnieportal

Kuchnie BAUFORMAT&Burger. Nowe propozycje

Kuchnie BAUFORMAT&Burger. Nowe propozycje

20. rocznica działalności domu wystawienniczego firmy Bauformat&Burger – Haus Beck i 90 – lecie działalności samej firmy. Z okazji tych dwóch ważnych wydarzeń niemiecki producent na targach Hausmesse zaprezentował 20 nowych, wyjątkowych rozwiązań, które można zastosować w aranżacjach wnętrz kuchennych! Zobaczmy kilka najciekawszych z nich.

Kuchnia w stylu portugalskim

W poszukiwaniu nowych pomysłów aranżacyjnych projektanci marki BAUFORMAT&Burger zawędrowali do Portugalii swobodnie czerpiąc inspiracje z tamtejszej architektury wnętrz. Efektem tych inspiracji jest nowy, ciekawy kolor stonowanego różu (Marsala), który wraz z odcieniem morskiej zieleni (Haze blue) jako dwie inspirujące nowości pojawił się w kolekcji frontów lakierowanych w macie z linii Porto z oferty marki BAUFORMAT.

Projektanci z BAUFORMAT&Burger, jako przykład zastosowania tego odcienia w aranżacji kuchni na targach zaproponowali jego połączenie z drewnianym dekorem Elegance Brown z linii Siena. Ciemno brązowy front o fakturze naturalnego drewna efektownie się prezentuje i stanowi stylowe uzupełnienie odważnej kolorystyki Marsala. Kuchnia ekspozycyjna pokazana podczas targów doskonale oddaje klimat portugalskich, nadmorskich miejscowości m.in. za pomocą takich środków, jak swobodny,  odważny dobór barw (w aranżacji pojawiły m.in. akcenty różowego złota, szałwiowej zieleni). Zgodnie z kulturą charakterystyczną dla Półwyspu Iberyjskiego, rodzinna celebracja posiłków jest niezwykle ważna. Stąd zaprezentowana podczas targów kuchnia w stylu portugalskim to przykład wnętrza dopasowanego do potrzeb dużej rodziny, która chętnie i często gotuje w domu oraz cieszy się swoja obecnością podczas wspólnych biesiad. Nie mogło więc tu zabraknąć miejsca na jadalnię z dużym stołem i wygodnymi krzesłami, które kolorystyką i stylem nawiązują do aranżacji kuchennej.

Zaprezentowane w kuchni w stylu portugalskim fronty Elegance Brown z linii Siena oraz dwa pozostałe odcienie z tej linii (Natural Oak – jasne drewno  i Black Burned – ciemny kolor drewna) to kolejna nowość w ofercie BAUFORMAT&Burger. Linia Siena inspirowana kolorystyką i fakturą naturalnego drewna pozwala tworzyć eleganckie i jednocześnie dzięki minimalistycznej formie tych frontów – nowoczesne wnętrza.

 

kuchnia klasyczna bauformat

Fot. Kuchnia z linii Lea z charakterystycznymi pionowymi frezami, producent BAUFORMNAT&Burger. 

Nowoczesna wersja stylu klasycznego

Kuchnie w stylu klasycznym zawsze miały swoje stałe grono odbiorców, którzy cenią w takiej stylistyce jej ponadczasowość, nawiązania do tradycji wnętrzarskich i charakterystyczny klimat uzyskany dzięki ozdobnym detalom. Urokowi klasyki w aranżacjach kuchni z roku na rok poddaje się coraz więcej osób, a to dzięki coraz ciekawszym rozwiązaniom, jakie oferują producenci mebli kuchennych oraz za sprawą pomysłowości projektantów i architektów wnętrz, którzy tworzą nowe, świeże wariacje klasyki wnętrzarskiej. Nowoczesne wersja stylu klasycznego w aranżacjach kuchni to przede wszystkim odejście od dużej ilości ozdobnych detali w meblach, takich jak dekoracyjne listwy wykończeniowe, pilastry, kolumny, głowice.  Nieco odchudzone z ozdobnych elementów kuchnie klasyczne wersji modern nadal czarują swoim przytulnym, domowych klimatem ale nie przytłaczają dekoracyjnością.

Przykładem ciekawego rozwiązania, który idealnie sprawdzi się w aranżacjach klasycznych w wersji modern jest program kuchni Lea zaprezentowany, jako nowość przez BAUFORMAT&Burger podczas wrześniowych targów w Löhne. Projektanci niemieckiego producenta bazując na rozwiązaniach dostępnych w tym programie, zaprojektowali kuchnię, które stanowi swobodą interpretację stylu klasycznego. Front Lea z charakterystycznymi pionowymi frezami oraz stalowe uchwyty muszelkowe (uchwyt 401 – także nowość BAUFORMAT&Burger) nawiązują do tradycji wnętrzarskich oddając charakter stylu klasycznego. Pozostałe elementy wystroju i wyposażenia tej kuchni ekspozycyjnej zdecydowanie reprezentują styl nowoczesny oraz w niewielkiej ilości industrialny. W aranżacji postawiono więc na nowoczesne w stylistyce sprzęty AGD, armaturę oraz hookery.  Całość uzupełniają ciężkie, metalowe lampy w stylu industrialnym, które czynią tę propozycję projektową jeszcze bardziej interesującą.

Ciekawym zabiegiem jest wybór ciemnej kolorystki w tym projekcie, która jest nietypowa dla stylu klasycznego. Klasyczne w formie fronty Lea o raczej charakterystycznej dla stylu nowoczesnego kolorystyce, dodatkowo podkreślają, że mamy do czynienia z nowym, innym podejściem do projektowania wnętrz stylizowanych. Niemiecki producent w linii frontów Lea oprócz czerni udostępnia także ciemną szarość (Quarzgrau) oraz jasną, pastelową szarość (Silk). Szarości i czerń w stylizowanych frontach mogą stanowić ciekawą, nietypową bazę w projektach wnętrz w stylu modern classic.

 

fronty cermiczne Bauformat

Fot. Wyspa kuchenna bazująca na programie kuchni Amsterdam – fronty cermiczne. Producent BAUFORMNAT&Burger.

Nowe materiały frontów kuchennych – cermika!

Ciekawostką tegorocznych targów zaprezentowaną przez BAUFORMNAT&Burger, dedykowaną odbiorcom poszukującym ciekawych alternatyw dla tradycyjnych materiałów, jest nowa linia frontów Amsterdam. Cechą charakterystyczną tego frontu jest warstwa ceramiki, jaka pokrywa jego powierzchnię. Produkt jest trwały i solidny a niemiecki producent proponuje go jako materiał frontów kuchennych, blatów oraz wang tworzących boki mebli. Fronty te o bardzo dekoracyjnym, ekskluzywnym wyglądzie doskonale sprawdzą się jako element aranżacji kuchennych, który podniesie klasę całego wnętrza. Podczas targów projektanci BAUFORMNAT&Burger zaprezentowali przykład wykorzystania tych frontów zestawiając w jednym projekcie kuchni fronty Amsterdam w jasnej szarości z dekoracyjnym użyleniem (kolor Zaha Stone) oraz fronty z linii Siena odzwierciedlające fakturę drewna (ciemny kolor o nazwie Black burned). Jasna wyspa kuchenna wykonana z ciekawego, ceramicznego materiału o dekoracyjnym wzorze stylowo kontrastowała z ciemną zabudową frontów Siena. Całość prezentowała się bardzo elegancko a zaprezentowane w tej aranżacji materiały mogą stanowić ciekawą bazę do projektów kuchni w stylu nowoczesnym.

Fronty ceramiczne Amsterdam niemiecki producent udostępnia w czterech wariantach kolorystycznych: ceramika grafitowa (Basalt grey) i ceramika imitująca szary beton (ZahaStone), ceramika biała z szarym użyleniem (Calacatta) oraz czerń (Basalt Black).

 

kuchnia burger

Fot. Kuchni Cindy – biel oraz odcień koralowy (Coral), BAUFORMNAT&Burger.

Wyraziste kolory, neonowe barwy

Wyróżnikiem tegorocznej oferty BAUFORMNAT&Burger jest pojawienie się w niej ciekawych kolorów matowych lakierów, które pozwolą tworzyć oryginalne, niestandardowe wnętrza. To odpowiedź na potrzeby osób, które lubią mocne w wyrazie aranżacje i poszukują bardziej awangardowych rozwiązań. W ofercie matowych lakierów BAUFORMNAT&Burger pojawiła się więc m.in. morska zieleń (Haze blue), szałwiowa zieleń (Salbei) oraz zaprezentowany w kuchni portugalskiej odcień stonowanego różu (Marsala). W programie kuchni Cindy marki Burger producent udostępnił również odcień koralowy (Coral).

 

Fot. Nowa linia frontów Lisa marki Burger o żółtych, neonowych obrzeżach. 

 

Wyrazistym punktem w ofercie niemieckiego producenta jest również nowa linia frontów Lisa marki Burger o żółtych, neonowych obrzeżach. Czarne lub białe matowe fronty z tej linii z kontrastującym żółtym obrzeżem prezentują się ciekawie i tworzą niestandardową propozycję do aranżacji nowoczesnych wnętrz.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Marika
1 grudnia 2019, 23:25
3/0

Różowa kuchnia wygląda super!!! 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95