kuchnieportal

Kuchnia w świątecznym klimacie

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Czas pomyśleć o gwiazdkowych dekoracjach, które wykreują w mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Świąteczne akcenty możemy wprowadzić również do kuchni. W jaki sposób? O tym w naszym artykule.

Kuchnia_w_świątecznym_klimacie.jpg
Fot. Tchibo

Zapach makowca, pierników czy bakalii ? to z nimi kojarzy się świąteczna kuchnia. Smakowitym, tradycyjnym aromatom mogą towarzyszyć również gwiazdkowe akcesoria i ozdoby, które podkreślą świąteczną atmosferę.

Świąteczne akcesoria do pieczenia w kuchni

Nieodłącznym elementem świątecznych przygotowań są wypieki. Firma Villeroy&Boch przygotowała kolekcję Winter Bakery Delight, która doda uroku tej czynności. Elementy z serii Winter Bakery Delight mają wyjątkowy wygląd przedmiotów z kuchni naszych babć. Ozdobione świątecznymi motywami miski do mieszania, miarki, formy do bab, tart i muffinów oraz wałek do ciasta pozwolą poczuć świąteczny klimat już podczas przygotowywania gwiazdkowych słodkości. Ręcznie malowane akcesoria wykonane z porcelany sprawdzą się także w roli gwiazdkowych upominków dla miłośników pieczenia.

Kuchnia_w_świątecznym_klimacie.jpg
Fot. Villeroy&Boch

Kiedy już wszystkie wypieki są gotowe, warto zadbać o pojemniki do ich przechowywania. Puszki i słoiczki w gwiazdkowym klimacie podkreślą świąteczny wystrój kuchni. Jednocześnie pozwolą na dłużej zachować świeżość oraz aromat pierniczków i innych słodkości. Dzięki swojemu świątecznemu designowi będą ładnie prezentować się również na świątecznym stole w jadalni.

Kuchnia_w_świątecznym_klimacie.jpg
Fot. IHR                                                                                Fot. MILVAI      

Fartuszki, ściereczki i rękawice 

Podczas przygotowywania świątecznych potraw chętnie korzystamy z fartuchów kuchennych, które chronią ubranie przed zaplamieniem. W przedświąteczny czas standardowy fartuszek możemy zastąpić jego świąteczną wersją w kolorach kojarzących się z ozdobami gwiazdkowymi: czerwieni, bieli i szarości.

Kuchnia_w_świątecznym_klimacie.jpg
Fot. Home&You

Dopełnieniem fartuszków mogą być ściereczki, rękawice czy łapki kuchenne ozdobione świątecznym motywami, np. płatkami śniegu czy reniferami. Takie akcesoria świetnie wpiszą się w bożonarodzeniowy wystrój.

Herbata w świątecznej oprawie 

Świąteczna herbata najlepiej smakuje pita ze świątecznego kubka! Na filiżankach, szklankach i innych gwiazdkowych naczyniach dominują motywy mikołaja, reniferów i śnieżynek.
Producenci akcesoriów kuchennych przygotowali kompleksowe zestawy, w których znajdują się kubki, filiżanki, cukiernice, dzbanki i czajniczki (w zależności od wybranej kolekcji). Dzięki nim można udekorować stół do świątecznej five o clock akcesoriami z jednej linii wzorniczej.

Kuchnia_w_świątecznym_klimacie.jpg
Fot. Home&You

 

Zobacz też: 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Ewa_08
4 listopada 2016, 13:45
0/0

Ja to już czekam na świąteczną kolekcję Millihome. Oni mają takie piękne akcesoria do mieszkania, że zawsze coś fajnego tam znajdę.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95