kuchnieportal

Kuchnia studia PINIO realizacją czerwca!

Kuchnia studia PINIO realizacją czerwca!

Najlepsza realizacja czerwca sąsiaduje z pięknym otoczeniem. Mowa tu nie tylko o salonie, ale również ogrodzie, który rozpościera się za oknami. Kuchnia musiała być zatem równie efektowna. Czy to się udało? Nasi Czytelnicy nie mieli wątpliwości, że tak. Wykonawcą zwycięskiej realizacji czerwca jest studio Kuchnie PINIO  z Tychów (projekt: Małgorzata Sznapka, MINIZMA Studio Architektury Wnętrz). 

Kuchnia studia PINIO jest połączona z jadalnią i salonem. Otwarty plan wymagał dopasowania mebli kuchennych do wystroju  strefy dziennej. Wykonawcy postawili na neutralny, a jednocześnie elegancki duet bieli i ciemnych szarości, przełamany drewnem. Fronty powstały na bazie lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF (kolor lakieru RAL 9003). Blat wykonano z granitu, który bardzo dobrze znosi próbę czasu i jest jednym z najlepszych materiałów na powierzchnie robocze.

Kuchnie_studia_PINIO_realizacją_lipca_2017.jpg
 
Kuchnię wyposażono w nowoczesne AGD do zabudowy, które współgra z wyglądem mebli. Piekarnik, mikrofala, płyta indukcyjna (Bosch) tworzą wygodną strefę gotowania. Obok zlewozmywaka (Blanco) i zabudowanej zmywarki (Bosch) znajduje się szuflada z pojemnym sortownikiem na odpady. Również chłodziarko-zamrażarka została ukryta wewnątrz zabudowy. Najbardziej wyeksponowanym sprzętem kuchennym jest designerski okap wyspowy (Ciarko).
 

Kuchnia z ukrytą spiżarnią

Dużym atutem kuchni są liczne i zróżnicowane schowki (w tym aż 20 szuflad Blum). Zadbano o harmonijne podziały frontów, dzięki czemu – mimo ich dużej liczby –  wnętrze zachowuje elegancki i dopracowany wygląd. Ponadto zastosowano 2 rodzaje otwierania frontów: uchwyty aluminiowe ZOBAL oraz system mechanicznego wspomagania otwierania  TIP-ON (Blum). Oba współgrają z nowoczesnym stylem mebli.
 
Praktycznym dopełnieniem otwartej kuchni jest dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. W wysokiej zabudowie słupkowej ukryliśmy drzwi do spiżarki, która znajduje się tuż za ścianą. Pozwala ona na wykonywanie „brudniejszych” prac oraz zapewnia miejsce do przechowywanie większej ilości zapasów – mówi p. Małgorzata Sułek, właścicielka studia Kuchnie PINIO.

Kuchnie_studia_PINIO_realizacją_lipca_2017.jpg
 

Dopasowanie kuchni, salonu i …ogrodu!

Za sprawą dużych okien ogród staje się niemalże elementem wystroju kuchni. Podążono tym tropem, wprowadzając naturalne akcenty do wnętrza. Otwarte półki w kolorze drewna subtelnie ocieplają aranżację, a zarazem pasują do całego konceptu. Podobnie sufit wykonany z płyt meblowych, które powtarzają się w kolorystyce mebli kuchennych (orzech california i antracyt). Sufit umiejętnie skonstruowano i dopasowano do przygotowanego oświetlenia.

Kuchnie_studia_PINIO_realizacją_lipca_2017_6.jpg
Salon, z którym płynnie łączy się kuchnia jest bardzo wysoki, przeszklony z dwóch stron, posiada wydzieloną część wypoczynkową i jadalnię. Podobnie kuchnia: poza strefą roboczą znalazło się tu również miejsce do odpoczynku w formie barku – mówi p. Małgorzata Sułek.

Jednym z wyróżników realizacji wykonanej przez studio PINIO jest połączenie zabudowy kuchennej z meblami stosowanymi zazwyczaj w pokojach dziennych. Niezabudowane półki doskonale wpisują się w zamysł kuchni otwartej:  zacierają granicę między częścią kuchenną i wypoczynkową oraz spajają je. Przenikanie się mebli kuchennych i pokojowych (tzw. bezszwowe łączenie mebli) czy też wprowadzania do kuchni regałów i otwartych półek znanych dotychczas z salonu to bardzo modne rozwiązanie. Świetnie sprawdziło się ono również w przypadku najlepszej realizacji czerwca. 

11.07.2017

4 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
LoveDesign
21 lipca 2017, 15:33
2/0

Hokery kojarzą mi się z kultowym fotelem Eames Lounge Chair. Ciekawe czy taki były zamysł projektantów

jaro
21 lipca 2017, 15:31
4/0

Fajna

Kate
21 lipca 2017, 15:30
3/1

Super z tymi półeczkami nad wyspą

Bogusia
21 lipca 2017, 15:29
2/0

Co tu dużo mówić, uwielbiam kuchnie od Pinio

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95