kuchnieportal

Kuchnia projektowana kolorem

Kolorystyczna aranżacja kuchni może stworzyć nasz dzień. Poranna kawa dostarczy nam jeszcze więcej energii w otoczeniu motywujących i zachęcających do działania barw. Jak pokolorować kuchnię tak, aby pozytywnie wpływała na nastrój, a jednocześnie odnajdywała się w najnowszych trendach, dowiecie się z tego artykułu.

Kolory posiadają niezwykłą moc kreowania przestrzeni. Zręczne balansowanie barwą i odcieniem, może przynieść niezwykłe efekty, oddając wnętrzu charakter właściciela i budując niepowtarzalny nastrój. Kolor to również bardzo wygodne narzędzie ? zmieniać można go dowolnie w zależności od sezonu i naszych upodobań. Kuchnia jest sercem każdego domu, dlatego szczególnie trzeba o nią zadbać. Istnieją podstawowe zasady dobierania kolorów, jedne pasują do wnętrz mniejszych, a inne nie zgubią się w dużych przestrzeniach. Przede wszystkim barwy ciepłe optycznie pomniejszą, natomiast chłodne i stonowane nadają światła i przejrzystości. Nie koniecznie jednak trzeba w małych kuchniach rezygnować z przytulności, jaką nadadzą czerwień, żółć albo pomarańcz, które również są barwami pobudzającymi apetyt. Ten ostatni jest kolorem najbardziej energetycznym i modnym w ostatnich sezonach.

Kolorowe kuchnie

Styliści coraz częściej zrywają z wnętrzami chłodnymi i ascetycznymi jak w laboratorium. Teraz liczy się nastrój, przytulność, rodzinna atmosfera i życiodajne barwy. W małych kuchniach zastosujcie ciepłe dodatki, sprzęty, tekstylia w postaci obrusów, ściereczek, zasłonek i firanek, bardzo dobrze będą one komponować się z frontami mebli albo ścianami w zieleni świeżej wiosennej trawy.

Czytaj również:

Szafki kuchenne na wymiar 

Wysokość mebli kuchennych 

Kuchnia w szarościach

Pomarańcz, żółty i zieleń to potężna dawka energii. Nie można jednak przesadzić, zbytnie nasilenie kolorów może przeciążyć wnętrze i stać się irytujące. Warto wtedy zrównoważyć paletę poprzez wychłodzenie podłogi, na przykład stonowaną szarością. W kuchniach dużych ściana pomalowana na zdecydowany, mocny kolor z pewnością zrobi wrażenie nowoczesności i świeżości.

Kolorowe kuchnie

Bardzo modne stają się kolory, których nie da się ostatecznie określić, takie jak cappuccino, wszelkie ni to beże ni brązy. Będą one świetnym tłem dla bardziej zdecydowanych fuksji, różu, albo burgundu, dzięki którym kuchnia nabierze nieco romantycznego i rozmarzonego charakteru. Fiolet dobrze komponuje się z szarością. Błękit to również coraz częściej wybierany kolor, może on stworzyć wnętrze śródziemnomorskie i rustykalne, a w kuchniach minimalistycznych przywiedzie na myśl nieograniczoność nieba, sprzyjającą fantazji i ukojeniu.

Kolorowe kuchnie

Kolorami można grać albo na dużych powierzchniach ścian i podłogi, albo wykorzystać je w dodatkach i sprzętach kuchennych. Niezwykły efekt odrealnienia przyniesie pomalowana na jeden odcinający się od reszty kuchni kolor podłoga, na przykład niebieski, albo nawet czarny. Takie zamalowanie podłogi, to również dobry sposób na jej odnowienie, na przykład, gdy zrobiona jest z drewna. Niezwykłe kolorystyczne efekty przyniesie mozaika z płytek nad kuchennym blatem. Sam blat może być również doskonałym równoważnikiem ? jeśli będzie ciemny, albo neutralny, stanie się przerywnikiem w barwnej aranżacji. Kolorowe nie muszą być tylko ściana, podłoga i szafki. Producenci oferują na przykład lodówki w każdym z kolorów tęczy, a przy kuchennej wyspie można ustawić rząd krzeseł barowych w zaskakującym odcieniu.

Kolorowe kuchnie

Nie można zapominać o zastawie stołowej, która w końcu nie zawsze musi być biała. Jeśli ściany i meble kuchenne są w stonowanych kolorach, energetyczna zastawa urozmaici wnętrze i zachęci do spożywania posiłków. Również wszelkie pojemniki na przyprawy, cukier i mąkę, albo słój z kolorowymi cukierkami przydadzą radości kuchni i domownikom.

Kolorowe kuchnie

Projektowanie kolorami to świetna i efektowna zabawa, należy pamiętać tylko by nie popełnić błędów, takich jak przeładowanie wnętrza i jego zagracenie. Kolory nie powinny się gryźć a uzupełniać, jeden niech stanowi tło dla drugiego, dzięki czemu stworzymy kuchenny pejzaż o harmonijnych planach.

Kas

3 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
bonnie
27 października 2014, 19:41
0/0

takie wnętrza to tlyko dla odważnych, chociaż osobiście bardzo mi się pdobają. W sklepie Dajar w zakładce Ambition, marka ta oferuje nam bardzo dużo ciekawych produktów do kuchni, które swoją droga są rewelacyjne.

mewa
30 czerwca 2014, 18:03
1/0

Tylko wybór koloru do kuchni ograniczyć do dostępnych barw w farbach typu Kuchnia Łazienka. Jest ich mniej niż w standardowej ofercie, ale np. moja ulubiona Śnieżka oferuje przynajmniej kilkanaście kolorów farb tego typu. Są dostępne wszystkie kolory, które wiszą w tych kuchniach w galerii.

Mari
27 czerwca 2014, 23:49
3/0

Super aranżacje 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95