kuchnieportal

Kuchnia na wymiar – czy jest warta swojej ceny?

Kuchnia na wymiar – czy jest warta swojej ceny?

Remont czy wykończenie nieruchomości to nawet połowa czasu i środków potrzebnych na wykonanie inwestycji. Nic nie jest jednak tak wymagającym pomieszczeniem, jak kuchnia. Od układu mebli w niej zależy ergonomia użytkowania i zadowolenie domowników. Warto przyjrzeć się różnym dostępnym na rynku opcjom, jedną z nich jest kuchnia wykonana na wymiar. Dobrze jest poznać zalety tego rozwiązania.

O czym pamiętać urządzając kuchnię

Samodzielne wykończenie kuchni może przyprawić o zawrót głowy. Ilość dostępnych deseni mebli, a także możliwych układów, kolorów płytek, typów szafek, blatów i całej gamy użytecznych dodatków powala. Ogarnięcie tego galimatiasu nieraz wiąże się z wertowaniem katalogów. Projektowanie tak złożonego wnętrza wymaga wyobraźni przestrzennej i czasu. To zajęcie dla pasjonatów albo profesjonalistów. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić się po doświadczenie użytkowników for internetowych, np. http://www.forumbudowlane.pl/pomieszczenia-inne/meble-na-wymiar-t85712.

Pamiętać przy tym trzeba nie tylko o umiejscowieniu szafek i rozkładzie przestrzeni do gotowania, ale też ulokowaniu sprzętów AGD, a co się z tym wiąże ? gniazdek elektrycznych i zaworów wodnych oraz rur. Jeśli te zostały wykonane zawczasu, bez wcześniejszego planowania, może okazać się, że dobór gotowych zestawów mebli będzie nietrafiony, a ostatecznie te także trzeba będzie docinać, dopasowywać i w końcu oddać to stolarzowi, który mógł pomóc od początku.

 

Dlaczego warto zamówić kuchnię u fachowca?

Chcąc uniknąć powyższych mankamentów warto jednak zwrócić się po pomoc u fachowca z doświadczeniem. Dobry stolarz od razu wyobrazi sobie wiele możliwych układów pomieszczenia i znajdzie ergonomiczne rozwiązanie dla z pozoru nawet najbardziej kuchni. Dzięki niemu uda się wkomponować blat w parapet, dobrać szafki narożne tak, by w maksymalnym stopniu wykorzystać przestrzeń i rozmieścić sprzęt AGD w ergonomiczny sposób, nawet w zabudowie. Dobry projektant doradzi też odnośnie wystroju wnętrza.

Kuchnia na wymiar (np. ze strony Oferteo.pl) to też oszczędność czasu. Wykonawca sam wszystko wymierzy i zaprojektuje zgodnie z ustaleniami, a później przedstawi swoją wizję do wglądu. Po akceptacji zaś przystąpi do wykonania mebli, co może potrwać kilka tygodni lub miesięcy. Wadą tego rozwiązania jest zdecydowanie czas oczekiwania, ale po gotowe zestawy mebli też często trzeba ustawić się w kolejce. Nic jednak nie uprzykrza życia tak, jak składanie wyposażenia kuchni z paczek. Tymczasem fachowiec wykonujący tę pracę na zamówienie złoży ją samodzielnie. To oszczędność czasu i nerwów.

 

 

Kuchnia na wymiar to gwarancja jakości i personalizacji

Snując rozważania na temat opcji na wykończenie kuchni warto przyjrzeć się jakości gotowych zestawów mebli dostępnych na rynku. Niestety często są budżetowe i nie powalają jakością. Dobierając komponenty w firmie oferującej projekty kuchni (warto sprawdzić takie oferty w witrynie https://www.ekspertbudowlany.pl/zlecenia/meble-na-zamowienie) mamy gwarancję jakości płyt, blatów, zawiasów i całej masy innych drobiazgów.

Zamawiając kuchnię możemy mieć pewność, że będzie unikalna i dopasowana do naszych potrzeb. Stanie się ona ciepłym miejscem w domowym zaciszu, w którym domownicy zaczną spędzać czas integrując się przy wspólnych obowiązkach ? przygotowaniu posiłków, spożywaniu ich i jedzeniu w otoczeniu stworzonym specjalnie dla nich.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95