kuchnieportal

Kuchnia na lata. Jak stworzyć piękną i trwałą kuchnię?

Kuchnia na lata. Jak stworzyć piękną i trwałą kuchnię?

Fot. Nobilia

Współczesna kuchnia często przejmuje funkcję pomieszczenia reprezentacyjnego. Na co zwrócić uwagę podczas jej projektowania i wyboru mebli, aby była piękną i trwałą wizytówką domu? Sprawdźcie, jakie elementy zapewnią estetyczny wygląd kuchni przez lata.

Kuchnia piękna przez lata – jak to osiągnąć?

Wygląd jest jednym z najważniejszych elementów, na który zwracamy uwagę podczas wyboru mebli kuchennych. To zrozumiałe – obecnie kuchnia często pełni rolę centrum domowego życia, szczególnie jeżeli jest otwarta na salon. W niej gotujemy, spędzamy czas z bliskimi podczas posiłków czy przesiadujemy z gośćmi. Ponadto w przypadku kuchni na planie otwartym, meble kuchenne są widoczne od strony salonu i wpływają na estetykę całego wnętrza.

Warto pamiętać, że wygląd kuchni w dużej mierze zależy od jakości użytych materiałów i standardu wykonania. O znaczeniu tych elementów przekonujemy się z czasem, w trakcie użytkowania mebli. Kuchnia, która w pierwszych miesiącach prezentowała się estetycznie, może szybko stracić swoje walory. Meble kuchenne codziennie są bowiem narażone na działanie szkodliwych czynników, takich jak wilgoć, para wodna, podwyższone temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Rozwarstwianie mebli, obluzowanie frontów, utrata pionu i poziomu przez szuflady to tylko niektóre defekty, które mogą pojawić się podczas użytkowania kuchni.

Dla wyglądu kuchni ważne są wszystkie elementy. Zarówno widoczne, takie jak fronty oraz blaty, jak i korpusy czy okucia – mówi Marzena Mańk, właścicielka studia niemieckich mebli kuchennych Atrii MegaMeble (www.kuchniewarszawa.com.pl), które jest autoryzowanym partnerem marki Nobilia. – Jeżeli chcemy, aby kuchnia była piękna przez lata, musi być wykonana na bazie trwałych materiałów, z zachowaniem norm jakościowych i produkcyjnych. Gwarancję daje nam standard oferowany przez renomowane firmy. Kuchnie Nobilia powstają w nowoczesnym parku maszynowym. Automatyzacja produkcji zapewnia wysoką precyzję wykonania mebli, a co za tym idzie: ich podwyższoną trwałość oraz estetyczny wygląd na lata.

Jak stworzyć piękną i trwałą kuchnię?

Fot. Nobilia

Meble od renomowanych producentów – co je wyróżnia?  

Jakie rozwiązania produkcyjne decydują o jakości i trwałości mebli renomowanych producentów?

  • Ochrona płyty meblowej przed uszkodzeniami – wkręty w zawiasach są mocowane maszynowo do tulei, dlatego w przypadku poluzowania i późniejszego dokręcania nie uszkadzamy płyty. Otwory na nogi, uchwyty oraz na półki w szufladach również są wykonywane maszynowe.
  • Ochrona przed rozwarstwianiem okleiny – kąt cięcia płyt meblowych jest zawsze taki sam, co zapobiega powstawaniu mikroszczelin podczas oklejana płyty. Tym samym jest ona zabezpieczona przed wnikaniem pary wodnej, która prowadziłaby do rozwarstwienia okleiny. Stały kąt cięcia płyt zapewniają tarcze piły, tylko raz poddawane ponownemu ostrzeniu przed wymianą na nowe.
  • Idealny pion i poziom szuflad – maszynowy montaż prowadnic sprawia, że szuflady mają stałe położenie. Pracują stabilnie, a meble zachowują uporządkowany wygląd.
  • Ochrona przed zmianą objętości korpusu (tzw. puchnięciem) – korpusy mebli Nobilia są klejone. Taki sposób łączenia chroni przed wnikaniem wilgoci do wnętrza mebli. Klejenie, w odróżnieniu do skręcania, nie narusza struktury korpusu.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

 

Każdy etap produkcji jest sprawdzany pod kątem przestrzegania norma jakościowych. Proces powstawania mebli nadzoruje konstruktor, który zatwierdza projekt danej kuchni pod względem technologicznym i konstrukcyjnym (np. ustala optymalną liczbę zawiasów). Ponadto w fabrykach Nobilii panuje stała temperatura i wilgotność, które są najbardziej optymalne dla tego rodzaju produkcji.

Jak stworzyć piękną i trwałą kuchnię?

Fot. Nobilia

Meble od renomowanych producentów – czy warto w nie inwestować?

Meble renomowanych firm zazwyczaj są produktem kosztownym. Czy warto na nie postawić? – Kuchnie uznanych producentów to większa wygoda pracy, ergonomia, trwałość i piękno na lata. Sam proces zakupu również jest bezpieczny i niekłopotliwy. Klient otrzymuje dokładnie taki produkt, jaki oglądał w salonie na ekspozycji. W przypadku ewentualnych reklamacji kieruje się do przedstawiciela sprawdzonej i uznanej marki, która gwarantuje bezpieczeństwo na wszystkich etapach realizacji usługi. Spójrzmy zatem na kuchnię, jak na inwestycję. Inwestycję w nasz komfort, dobre samopoczucie i bezproblemowe użytkowania mebli – podsumowuje Marzena Mańk.

Jak stworzyć piękną i trwałą kuchnię?

Fot. Nobilia

3 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Kamiks
13 stycznia 2019, 19:05
2/0

Wyglądają spoko

Ja
5 października 2018, 12:01
5/0

Przy meblach niemieckich o jakość nie trzeba się martwić 🙂

Ed
25 września 2018, 00:51
5/2

zgadza, się z tezą artykułu. Lepiej wydać raz więcej pieniędzy i mieć spokój na lata, niż pozornie przyoszczędzić i potem martwić się, że tu się odkleja a tam urywa szuflada

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95