kuchnieportal

Kuchnia łącząca style: industrialny, rustykalny, vintage. Jak ją zaaranżować?

Kuchnia łącząca style: industrialny, rustykalny, vintage. Jak ją zaaranżować?

Eklektyczne kuchni są niepowtarzalne i bardzo klimatyczne, a zarazem wymagające w aranżacji. Jak bowiem umiejętnie połączyć elementy, które przynależą do różnych stylów i stworzyć wnętrze wyraziste, a zarazem spójne? Pomocne w tym są m.in. oryginale płyty meblowe o metalicznym wykończeniu oraz blaty odwzorowujące rysunek drewna – na ich bazie urządzimy ciekawą kuchnią łączącą styl industrialny, rustykalny i vintage. 

Fot. Płyta metaliczna Szczotkowane złoto (AL.), Kronospan 

Style industrialny, vintage i rustykalne – co je wyróżnia? 

Styl industrialny jest minimalistyczny i surowy. Rezygnuje się w nim z wyrazistych ozdób na rzecz chłodnej kolorystyki i materiałów wykończeniowych, takich jak cegła, beton i metal. Zazwyczaj stosowany jest we wnętrzach o dużej powierzchni, które oddają klimat pomieszczeń przemysłowych. Styl vintage opiera się łączeniu przeciwieństw i zestawianiu nowego ze starym. Taki efekt osiągniemy wprowadzając wiekowe meble i ozdoby do nowoczesnego wnętrza czy postarzając nowe przedmioty. Wdzięcznym dodatkiem w aranżacji vintage są również elementy w metalicznych kolorach (szczególnie miedzi, brązu i złota). Natomiast styl rustykalny nawiązuje do wyglądu wiejskich, przytulnych domów. Odnajdziemy w nim naturalne materiały w formie drewnianych mebli, belek, drewnianej lub kamiennej podłogi, blatów czy obudowy kominka. Styl rustykalny czerpie z dawnych aranżacji i w tym elemencie blisko mu do klimatu vintage.
 
Kuchnię możemy zaaranżować wyłącznie w jednym z tych stylów, jednak ciekawszy efekt osiągniemy łącząc je z sobą. Meble czy dodatki w stylu industrialnym, vintage i rustykalnym mogą stworzyć bardzo interesującą symbiozę, kompozycję, dzięki której kuchnia zyska wyrazisty i niepowtarzalny charakter.
 

Niepowtarzalne płyty o metalicznej powierzchni

W nowej ofercie firmy Kronospan znajdziemy produkty, które pomogą urządzić kuchnię w eklektycznym stylu. Możemy wybierać spośród wysokiej jakości metalicznych płyt MDF oraz blatów roboczych o drewnianym dekorze i łączyć z sobą wybrane elementy (np. rustykalne blat o wyglądzie postarzanego drewna z industrialnymi, metalicznymi frontami mebli).
 
Płyty metaliczne Kronospan powstają na bazie płyty MDF tej samej marki. Występują w 6 wariantach kolorystycznych: szczotkowane aluminium, szczotkowana platyna, szczotkowana stal nierdzewna, szczotkowane złoto, szczotkowana miedź i szczotkowany brąz. Metaliczne kolory w połączeniu z odbijającą światło powierzchnią nadają im bardzo oryginalny wygląd.

Kuchnia_łącząca_style_industrailny_vintage_rustykalny_2.jpg
Fot. Płyty metaliczne, Kronospan 
 
Płyty metaliczne od firmy Kronospan mogą być stosowane do produkcji mebli, ścian działowych i innych elementów wyposażenia wnętrze. Pokryte są one z jednej strony płytą z prawdziwego aluminium, odporną na ścieranie oraz zabezpieczone folią ochronną. Tylna strona płyt jest laminowana wielowarstwowym kompozytem z polistyrenu z powierzchnią posiadającą strukturę. Mogą być przycinane za pomocą standardowych maszyn do cięcia drewna.
 
Płyty metaliczne Kronospan możemy zastosować m.in. w postaci frontów kuchennych czy wykończyć nimi ścianę między dolną a górną częścią zabudowy. Ponadto mogą być stosowane jako lady czy recepcje.
 

Co z czym łączyć?

Szeroka i bardzo unikalna kolorystyka płyt pozwala wprowadzić do wnętrza zarówno akcent industrialny, jak i vintage. Płyty o dekorze szczotkowane aluminium (AL01) i szczotkowana stal nierdzewna (AL063) nadadzą kuchni surowy, przemysłowy akcent. Natomiast płyty w wykończeniu szczotkowane złoto, miedź lub brąz obdarzą wnętrze ciepłem i dawną elegancją – charakterystycznymi dla stylistyki vintage. Ponadto elementy wyposażenia wnętrz w kolorze złota, miedzi czy brązu to jeden z hitów aranżacyjnych, który od kilku sezonów cieszy się dużą popularnością. Płyty metaliczne z oferty firmy Kronospan doskonale wpisują się w ten trend. 

Kuchnia_łącząca_style_industrailny_vintage_rustykalny.jpg
Fot. Blaty robocze – kolekcja 2016/2017, Kronospan 
 
Ciekawym zwieńczeniem metalicznych frontów w kolorach szczotkowane aluminium, platyny lub stali będą blaty o delikatnym, szarym odcieniu z nowej kolekcji Kronospan: Country Grey Oak i Dąb Sonoma Jasny. Taki jeden element wystarczy, aby w kuchni zagościł zdecydowany, rustykalny akcent. Drewniany, naturalny rysunek blatów stworzy ciekawy kontrast z metaliczną powierzchnią mebli. Zarazem elementy te będą z sobą współgrać za sprawą podobnej kolorystyki. Tym samym otrzymamy nietuzinkowe, oryginalne i eklektyczne wnętrze, w którym panuje harmonia wszystkich elementów. Taka kuchnia będzie zarazem oryginalna i estetyczna, a jej wystrój dopracowany i spójny.

Firma Kronospan jest światowym liderem w produkcji materiałów do wykańczania wnętrz, płyt oraz produktów drewnopochodnych. Posiada 120 lat doświadczenia w dziedzinie technologii i produktów innowacyjnych. www.strefaplyt.plwww.kronospan-express.com

AO 29.09.2016
 


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Kamilla
30 września 2016, 11:18
1/0

Najwięksi producenci mebli na świecie wprowadzają do swoich kolekcji metaliczne powierzchnie, widziałam na targach i wygląda to naprawdę imponująco.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95