kuchnieportal

Kuchnia, która jest jednocześnie tradycyjna i nowoczesna

Kuchnia, która jest jednocześnie tradycyjna i nowoczesna

Kuchnie w stylu klasycznym cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Szczególnie popularnym trendem jest tzw. nowoczesna wersja klasyki, czyli projekty, które łączą w sobie elementy stylu klasycznego i nowoczesnego. Zobaczmy przykładowy projekt kuchni zaaranżowany w taki sposób.

Stylizowana kuchnia

Stylizowana kuchnia, która zawiera wiele elementów typowych dla stylu klasycznego ale jednocześnie nie jest przeładowana nadmiarem ozdobnych detali.  Ma być jednocześnie przytulna i w typowo domowym klimacie ale jednocześnie „lekka”, jeśli chodzi o odbiór wizualny.  To ideał wnętrza o jakim marzy obecnie wiele osób aranżujących swoje mieszkania i domy.  Czy da się połączyć te dwa wydawałoby się zupełnie przeciwstawne style w jednej aranżacji? Jak najbardziej tak! Przyjrzyjmy się bliżej projektowi o takim charakterze.

Klasyczna kuchnia o tradycyjnych frontach ramowo-płycinowych (fronty Windsor Lack w matowej bieli i pastelowym kolorze avocado od niemieckiego producenta mebli Nolte Küchen www.nolte-kuechen.pl).

Matowa biel to najczęściej wybierane rozwiązanie kolorystyczne do aranżacji w stylu klasycznym. Kuchnię w tradycyjnym bazowym białym kolorze można jednak z powodzeniem urozmaicić aranżując część zabudowy w innej kolorystyce. Jeśli postawimy przy tym na jasne, pastelowe odcienie całość będzie prezentować się świeżo i oryginalnie, tak jak ten projekt. Część zabudowy w innym kolorze to nietypowe dla kuchni klasycznych rozwiązanie, które sprawia, że aranżacja zyskuje ciekawy wyróżnik i zaczyna nabierać bardziej nowoczesnego charakteru.

kuchnia nolte

Fot. Wyspa kuchenna zakończona półkami tworzącymi mini-regał, projekt: Nolte Küchen.

Srebro i złoto w jednym projekcie kuchni

Kuchnie klasyczne charakteryzuje konserwatyzm, jeśli chodzi o wybór dobór linii kolorystycznych metalowych detali. Najczęściej pedantycznie przestrzegane jest trzymanie się srebrnej lub złotej kolorystyki. Projektanci  Nolte Küchen i w tym zakresie postawili jednak na swobodę aranżacyjną wyposażając te kuchnię zarówno w srebrne, jak i złote elementy.  Srebrne są wspomniane wyżej uchwyty (stal szczotkowana), złote są natomiast liczne detale takie jak misy, tace, wazony a także elementy konstrukcyjne lampy wiszącej. Dzięki takiemu nietypowemu dla stylu klasycznego łączeniu kolorów metali, całość prezentuje się niezwykle stylowo i wymyka się jednoznacznemu kategoryzowaniu.

    

Fot. Klasyczne witryny ze szprosem wykończone nieprzezroczystym szkłem (szkło mrożone / szronione). Projekt: Nolte Küchen.

Rezygnacja z tradycyjnych dekoracyjnych detali kuchni

Stylizowane kuchnie o typowo klasycznym charakterze cechuje duża ilość dekoracyjnych elementów takich jak pilastry, listwy ozdobne i wieńce. Kuchnia o charakterze międzystylowym doskonale obejdzie się bez tych elementów. I na takie rozwiązanie postawili projektanci Nolte Küchen.  W charakterze stylu klasycznego znajdziemy w tym projekcie stylizowane, ramowe fronty, duże przeszklone witryny ze szprosem a także obecność otwartych półek z wyeksponowanymi na nich naczyniami i przedmiotami codziennego użytku. Ilość ozdobnych detali  jest jednak wyważona, co sprawia, że aranżacja nie przytłacza nadmiarem formy.

Fot. Komoda z licznymi szufladami (mniejszymi i większymi) z muszelkowymi uchwytami o nietypowym, geometrycznym kształcie. Dostępna w ofercie Nolte Küchen.

Nietypowe uchwyty kuchni

Ciekawym elementem, jaki zastosowali projektanci od Nolte Küchen, który idealnie wpisuje się charakter „klasycznej kuchni w nowoczesnym wydaniu” są uchwyty muszelkowe charakterystyczne dla stylu klasycznego,  jednak o nietypowym, lekko geometrycznym kształcie (uchwyt nr 204 z oferty Nolte Küchen).  Ten detal również idealnie podkreśla międzystylowy charakter tej aranżacji.


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Alabama
21 stycznia 2019, 17:33
5/1

Ciekawe jak z trwałością tych mebli.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95