kuchnieportal

Kuchnia firmy Meble Graca najlepszą realizacją miesiąca!

Kuchnia firmy Meble Graca najlepszą realizacją miesiąca!

Tytuł najlepszej realizacji kwietnia zdobyła nowoczesna kuchnia studia Meble Graca. Półmatowy lakier, szarość i czerń, drewno oraz otwarte półki – projektanci wykorzystali w niej wiele modnych rozwiązań. Piękny wygląd to jednak nie jedyny atut tej realizacji, o czym możecie przekonać się czytając nasz artykuł.

Najlepsza realizacja kwietnia jest połączona z salonem i współtworzy z nim reprezentacyjną część domu. Otwarty plan tworzy wysokie wymaganie wobec wyglądu kuchni, która musi współgrać z otoczeniem i być równie estetyczna. Perfekcyjne wykonanie, nowoczesne wzornictwo, efektowne detale oraz eleganckie kolory mebli pozwoliły osiągnąć ten efekt.

Meble wyposażono we fronty MDF pokryte czarnym i szarym lakierem. Ich półmatowe wykończenie wpisuje się w aktualne trendy aranżacyjne a naturalna kolorystyka harmonizuje z wystrojem salonu. Zabudowę zwieńcza blat marki Kronopol w kolorze betonu. Wraz z ciemnym hokerem dodają kuchni industrialnego charakteru. Przeciwwagą dla nich są elementy wykonane z dębowego forniru, które ocieplają aranżację.

To właśnie detale – dobrane z dużą precyzją i wyczuciem – określają styl kuchni. Industrialne blaty, hoker i oświetlenie, wysoki regał na wino czy dodatkowy blat na wyspie przykuwają wzrok oraz zdobią wnętrze. – Szafkę na wino zaprojektowaliśmy tak, aby umożliwiała otwieranie drzwi lodówki w pełnym zakresie 180 stopni – dodaje Michał Graca, właściciel studia Meble Gaca.

Wyspa wielozadaniowa

Centralnym elementem kuchni jest wyspa, na której zamontowano płytę indukcyjną marki Whirlpool. Strefę gotowania uzupełniają piekarnik i mikrofala do zabudowy oraz dyskretny okap sufitowy. – Jest on bardzo wydajny, dzięki czemu neutralizuje zapachy, które mogłyby przenikać z kuchni do salonu – mówi Michał Graca.

Kuchnia od Meble Graca

W strefie zapasów znajdziemy pojemną lodówkę typu side by side marki Samsung, która zapewnia dużo miejsca do przechowywania produktów wymagających warunków chłodniczych. Bliskość wszystkich urządzeń oraz zachowanie zasady trójkąta roboczego umożliwiają komfortowe i szybsze gotowanie.

Meble Graca - wyspa kuchenna z dodatkowym blatem

Fot. W kuchni zaaranżowano praktyczny kącik jadalniany w formie dodatkowego blatu nakładanego na wyspę. Takie rozwiązanie zajmuje niewiele miejsca i bardzo dobrze sprawdza się w przypadku mniejszych pomieszczeń. 

Kuchnia z bogatym wnętrzem

Kuchnię wyposażono w wysokiej jakości szuflady Tandembox (Blum), które pracują lekko i płynnie nawet przy pełnym załadunku. Ponadto szafka zlewozmywakowe posiada elektryczny system wspomagania otwierani SERVO-DRIVE uno, przeznaczony do szuflad z pojemnikami na odpady. Wystarczy lekkie naciśnięcie frontu, aby szuflada wysunęła się na zewnątrz. Dzięki temu możemy otworzyć ją bez dotykania mebli dłońmi, w których trzymamy rzeczy do wyrzucenia.

Praktyczne rozwiązanie zastosowaliśmy również w przypadku górnych szafek, które otwierają się nie na boki, lecz do góry. Dzięki temu nie kolidują  z sobą oraz nie utrudniają poruszania się po kuchni. Wyposażyliśmy je w podnośniki Aventos Blum: HF do frontów uchylno-składanych oraz podnośniki HK – mówi Michał Graca. – Ponadto  w wyspie zamontowaliśmy dwa kosze cargo, które można całkowicie wysunąć na zewnątrz, zyskując pełny dostęp do przechowywanych rzeczy.

Wyspa kuchenna - kuchnia Meble Graca.

10.05.2018

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95