kuchnieportal

Kolorowa kuchnia przyszłości. Schüller na Living Kitchen 2017

Kolorowa kuchnia przyszłości. Schüller na Living Kitchen 2017

Kiedy myślimy o nowoczesnej kuchni, wyobrażamy sobie jasne meble w jasnym wnętrzu. Jednak obserwując najnowsze trendy możemy założyć, że to wyobrażenie już niebawem się zmieni. W najmodniejszych kuchniach pojawia się bowiem kolor – jako element dominujący lub wyrazisty detal. Chodzi zarówno o ciemne barwy, jak i pastele. Pokazała to ekspozycja przygotowana przez firmę Schüller na Targach Meblowych Living Kitchen 2017. 

Schüller – niemiecki producent mebli kuchennych – oferuje dwie linie produktów: schüller.C dedykowaną szerszej grupie odbiorców oraz markę premium: next125. Ich zróżnicowanie pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom różnych klientów i sprostać wielu wizjom idealniej kuchni. Obie linie funkcjonują niezależnie od siebie, czego odzwierciedleniem była ekspozycja Schüller na tegorocznych Targach Meblowych Living Kitchen. Podkreślała ona autonomię obu marek, m.in. poprzez inny projekt i układ architektoniczny stoisk.
 
Schüller zaprezentował 11 kuchni ze swojej oferty: 7 modeli schüller.C oraz 4 next125. Pierwsze stoisko zaaranżowano na planie kwadratu, zbudowanego z różnokolorowych bloków. Prosty, a zarazem oryginalny koncept odgrodzonej ekspozycji dał wrażenie spokoju wśród targowego zgiełku, pozwolił skupić się na prezentowanej ekspozycji, a zarazem stworzył interesującą perspektywę.

Kolorowa_kuchnia_przyszłości.jpg

next125 słynie natomiast ze swoich oryginalnych i nietypowych kampanii – motywem przewodnim ostatnich były kuchnie, w których pojawiały się  zwierzęta hodowlane. Targi Living Kitchen 2017 były świetną okazją do zaprezentowania nowego motywu: ekspozycję otwierało zdjęcie nowoczesnej kuchni NX 500 w kolorze szafranu, w której gościły osiołki. Projektanci świadomie postawili na wyrazisty, żółty total-look zestawiony z prostymi, zgeometryzowanymi formami mebli. Kuchnia  została wyposażona w bezuchwytowy system otwierania frontów TIP-ON, który podkreślił jej linearność. Zastosowano w niej również unikalny koncept – korpus o wysokości 87,5 cm.  Kuchnie umieszczono na tle industrialnej palarni kawy w Nadrenii, co pozwoliło stworzyć wyrazisty kontrast. Zdjęcie otwierające ekspozycję zawisło nad recepcją, wyposażoną w jeden z flagowych produktów next125 – stół kuchenny będący jednocześnie wyspą.

Kolorowa_kuchnia_przyszłośco_next125.jpg

Na stoisku pokazano cztery kuchnie reprezentujące charakterystyczne cechy next125: perfekcjonizm, precyzję rzemiosła i wysokiej jakości materiały:
?

  • kuchnię NX 950 z frontami ceramicznymi imitującymi szary beton;
  • kuchnię NX 800 w nowym kolorze Solid Crytsal Grey z innowacyjnymi uchwytami wpuszczanymi we front mebli;
  • kuchnię NX 500  z satynowymi, lakierowanymi frontami;
  • kuchnię NX 902 ze szklanymi frontami Glass matt w kolorze Platinum metallic w systemie bezuchwytowym. 
       

Obie ekspozycje miały za zadanie zaintrygować, pozwolić zagłębić się w świat kuchni Schüller, a jednocześnie być inspiracją dla detalistów – partnerów handlowych firmy. Prezentowane kuchnie pokazywały interesujące wzornictwo oraz rozwiązania, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.
 

Witajcie w świecie kolorów!

Projektanci firmy Schüller stworzyli unikalną paletę kolorystyczną: Colour Concept, w której skład wchodzi 26 kolorów satynowego lakieru (m.in. różne odcienie szarości, zieleni, błękitu i czerwieni). Jest ona sukcesywnie aktualizowana i uzupełniania o odcienie, które najlepiej wpisują się w aktualne trendy aranżacyjne. Kolory z palety Colour Concept możemy wprowadzać do kuchni na wiele sposobów – utrzymać w nich całą zabudowę lub tylko pojedyncze elementy, np. regał, jedną półkę czy cokoły. O tym, jak wybrane barwy Colour Concept prezentują się w gotowej realizacji, mogliśmy się przekonać podczas targów Living Kitchen.
 
W modnych kuchnia coraz częściej pojawiają się akcenty w ciemnych, klasycznych barwach. Na ekspozycji firmy Schüller prezentowane były elegancki i klasyczne kuchnie w szarościach oraz czerni, dedykowane osobom ceniącym ponadczasowy styl.

Kolorowa_kuchnia_przyszłości_Schuller.jpg

Projektanci proponują również zestawienie uniwersalnych szarości, czerni oraz drewna z modnymi pastelami – np. pastelowym różem lub błękitem. W ten sposób nadajemy kuchni modny oraz niepowtarzalny charakter. Taki efektowny duet kolorystyczny może być kontynuowany w salonie – uzyskamy wówczas bardzo modne, płynne przejście między strefą kuchenną i pokojową.
 
W kolekcjach światowych producentów, w tym marki Schüller, możemy zauważyć zwrot również ku wyrazistym kolorom, czego przykładem była szafranowa kuchnia otwierająca ekspozycję next125. Jest to jednak nowy trend, który wymaga czasu, aby zadomowić się w naszych domach. Niemniej, fascynacja kolorem była jednym z motywów przewodnich ekspozycji firmy na tegorocznych Targach Meblowych Living Kitchen, Pozwoliła ona niejako zanurzyć się widzom w fascynujący świat kolorów firmy Schüller.
Schüller opracował również konfigurator, który jest pomocnym narzędziem dla detalicznych sprzedawców. Pozwala on zestawić z sobą różne kolory, aby stworzyć najlepszy dla klienta zestaw barw jeszcze przed zakupem kuchni. Konfigurator można było wypróbować na stanowisku firmy na Living Kitchen.

14.02.2017 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95