kuchnieportal

Jakie płytki do kuchni warto wybrać? Na co zwracać uwagę?

Jakie płytki do kuchni warto wybrać? Na co zwracać uwagę?

Kuchnia to serce oraz zdecydowanie jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Bardzo ważną decyzją, jaką musimy podjąć już na samym początku jej remontu, jest wybór płytek, którymi wykończymy kuchenne podłogi oraz pas roboczy między dolnymi a górnymi szafkami. Ze względu na wysoki poziom eksploatacji pomieszczenia, a także codzienne czynności związane z przygotowywaniem posiłków, sprzątaniem i użytkowaniem kuchni, płytki powinny być trwałe, odporne na wilgoć, łatwe w czyszczeniu oraz estetyczne.

Jakie płytki do kuchni wybrać na podłogę?

 

Płytki są idealnym rozwiązaniem do wykończenia kuchennej podłogi. Są łatwe w utrzymaniu w czystości, wytrzymałe, klasyczne w odbiorze i odporne na działanie wody oraz wilgoci. To zdecydowanie lepszy i bardziej sprawdzony wybór od paneli, drewnianego parkietu czy wykładziny, który będzie nam dobrze i długo służył, pod warunkiem, że postawimy na odpowiednie płytki do kuchni.

Najlepszym rozwiązaniem będą płytki gresowe, które charakteryzują się niską nasiąkliwością, wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz występowaniem w szerokiej palecie wzorów, kolorów oraz wykończeń. Ze względów użytkowych, do kuchni polecane jest wykończenie matowe lub półmatowe, na którym mniej widoczne są zabrudzenia. Takie płytki są także antypoślizgowe, co niweluje ryzyko upadku. Poszukując idealnych płytek do kuchni warto zwrócić uwagę na ich nasiąkliwość, ścieralność, a także właściwości antypoślizgowe.

Jeśli zależy nam na rzadszym sprzątaniu, doskonałym wyborem okażą się praktyczne płytki do kuchni imitujące beton, a także rozwiązania patchworkowe z powtarzalnymi wzorami, na których praktycznie niewidoczne są zabrudzenia. Miłośnicy naturalnych materiałów mogą zdecydować się natomiast na płytki podłogowe imitujące naturalne drewno, a zwolennicy kamienia naturalnego postawić na gres przypominający marmur, granit lub lastryko. Wybór jest ogromny!

 

Płytki do kuchni na ścianę nad blatem kuchennym

Płytki do kuchni oprócz podłogi, świetnie sprawdzą się w jeszcze jednym miejscu. Jest nim powierzchnia nad blatem roboczym, która ze względów użytkowych, powinna zostać zabezpieczona w odpowiedni sposób. Najbardziej oczywistym i klasycznym rozwiązaniem jest wyłożenie pasa roboczego właśnie płytkami. Jest to bowiem miejsce szczególnie narażone na zabrudzenia powstające podczas gotowania i przygotowywania posiłków. Płytki znacząco ułatwiają jej utrzymanie w czystości oraz wysokiej estetyce, pomimo intensywnego korzystania z kuchni.

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru różnorodne płytki do kuchni, za pomocą których możemy wykończyć pas roboczy nad blatem. Świetnie sprawdzą się tu niewielkie, prostokątne płytki w kolorze białym, mozaika ścienna i pachworki, a także płytki drewnopodobne i większe płytki do kuchni z wzorem imitującym ciemny lub jasny marmur. Ich szeroki i zróżnicowany wybór pozwala na znalezienie rozwiązania idealnie dopasowanego do potrzeb każdej osoby oraz uzyskanie planowanego wystroju pomieszczenia.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95