kuchnieportal

Jaki okap wyspowy wybrać do kuchni open space?

Jaki okap wyspowy wybrać do kuchni open space?

Fot. okap wyspowy Ceramic Swarovski White firmy Nortberg.

Okap kuchenny w kuchni typu open space to sprzęt niezbędny. Dzięki niemu gotowanie jest mniej uciążliwe dla domowników. Urządzenie to pomaga również zachować czystość w pomieszczeniu i odświeża powietrze. Jaki jest jednak idealny okap do tego rodzaju kuchni i co sprawia, że tak często wybierane są do nich okapy wyspowe?

Okap w kuchni open space

Popularność kuchni typu open space znacznie wzrosła w ostatnich trzydziestu latach. To pod wieloma względami rozwiązanie modne i wygodne. Nie da się jednak ukryć, że brak okapu w takiej kuchni może być sporym problemem. Bez tego urządzenia wszelkie zapachy powstające w czasie gotowania roznoszą się do reszty pomieszczenia. Równie istotna jest kwestia oparów – wilgoci, cząsteczek tłuszczu, etc. W źle wentylowanym pomieszczeniu para wodna z gotowania może przyczyniać się do powstawania pleśni. Cząsteczki tłuszczu mogą zaś osiadać na meblach, stanowiąc doskonałą pożywkę dla bakterii, roztoczy i drobnoustrojów.

okapy nortberg wyspowy

Fot. Okap wyspowy Starlight expo firmy Nortberg.

 

Okap kuchenny może zaradzić wszystkim tym problemom. Z pewnością skorzystają na jego obecności alergicy. Urządzenie to zapobiega powstawaniu tłustego osadu na meblach. Ponadto odświeża powietrze, jonizuje je i pozbywa się różnego rodzaju pyłków i alergenów w nim się unoszących. Nie tylko alergikom łatwiej dzięki temu oddychać, a meble są bardziej czyste. Domownikom nie przeszkadzają też powstające w czasie gotowania zapachy. Ale warto również podkreślić, że w kuchni typu open space okapy nie mają wyłącznie funkcji użytkowej. Często pełnią też rolę dekoracyjną i tu szczególnie wyróżniają się okapy wyspowe.

 

okap wyspowy czarny

Fot. Okap wyspowy Orango Glass Black firmy Nortberg.

Nowoczesne okapy wyspowe

Trzeba bowiem zaznaczyć, że kuchnia typu open space zazwyczaj cechuje się sporymi rozmiarami. W wielu z nich płyta grzewcza znajduje się na tzw. wyspie, czyli nie tuż przy ścianie, a bardziej w centralnej części pomieszczenia. Dlatego właśnie tak często w kuchniach open space pojawiają się okapy wyspowe, które wymagają dużo miejsca oraz zostały tak zaprojektowane, aby umieścić je nad wyspą.

I nie są to toporne skrzynki, które straszą swym wyglądem. Okapy wyspowe to dziś prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Wiele modeli przypomina swym kształtem fantazyjne lampy czy rzeźby. Okap wyspowy staje się powoli synonimem stylu i elegancji. Urządzenia te upiększają wnętrze, dodając mu charakteru i podkreślając jego aranżację ? nowoczesną, rustykalną, klasyczną, itd. Szeroka gama produktów na rynku sprawia, że do każdej kuchni można dobrać odpowiedni pod kątem designu okap wyspowy.

okap tuba

Fot. Okap Lorento Black firmy Nortberg.

 

Oczywiście, zwrócić uwagę należy nie tylko na wygląd, ale i wydajność urządzenia. Musi być ona adekwatna do wielkości pomieszczenia, a jako że kuchnie typu open space są większe od typowej kuchni, to i okap wyspowy powinien móc osiągnąć wyższą moc minimalną i maksymalną. Oznacza to również, że warto wybierać urządzenia o wyższej klasie energetycznej, aby zagwarantować sobie niższy pobór prądu i energooszczędność. Istotne jest też to, czy okap ma działać w trybie wyciągu, czy raczej jako pochłaniacz. Okapy wyspowe rzadko są podłączane do wentylacji, jako że należałoby umiejętnie zamaskować przewody wentylacyjne lub sam kanał musiałby się znajdować nad wyspą. Dlatego dobrze jest sprawdzić przed zakupem pochłaniacza, jak często trzeba będzie wymieniać filtry węglowe i ile one kosztują. Ponadto, trzeba upewnić się, że jest mocno i stabilnie zamontowany do sufitu. Lepiej nie ryzykować uszkodzeń, które mogłyby być skutkiem niewłaściwego montażu okapu wyspowego.

Postaw na okapy wyspowe Nortberg

Wybierając okap do kuchni typu open space, warto sprawdzić okapy wyspowe w sklepie Nortberg. Ten polski producent oferuje urządzenia o oryginalnej, eleganckiej stylistyce. Firma dba o wysoką jakość swych produktów, stosując najwyższej jakości komponenty i materiały. Dzięki temu okapy wyspowe Nortberg cechuje niska awaryjność, a w razie problemów nie trzeba długo czekać na naprawę. Dzięki starannej kontroli jakości urządzenia tego producenta będą służyć przez lata.

Okapy kuchenne Nortberg są niezawodne i komfortowe w użytkowaniu, ale nie sposób nie wspomnieć o ich nietuzinkowej estetyce. Przykładem może być okap wyspowy Ceramic Swarovski White. To okap podwieszany na linkach, który jako pierwszy w Europie wykorzystuje kryształy Swarovskiego. Ręcznie wytwarzany ceramiczny klosz tego pochłaniacza bardziej przypomina luksusową lampę niż okap kuchenny, ale należy podkreślić, że jest to urządzenie funkcjonalne i nowoczesne ? wydajne, a przy tym ciche i zaawansowane technologicznie. Wykorzystuje m.in. energooszczędne LEDy i posiada możliwość sterowania pilotem bezprzewodowym. Ten okap wyspowy jest również dostępny w czarnej wersji.

Okap wyspowy Prince White firmy Nortberg.

Fot. Okap wyspowy Prince White firmy Nortberg.

 

Na przykładzie Ceramic Swarovski White doskonale widać, że era topornego wzornictwa w designie tego rodzaju urządzeń już dawno minęła. Dziś okap wyspowy to elegancki i gustowny, a zarazem praktyczny sprzęt AGD, bez którego trudno sobie wyobrazić nowoczesną kuchnię typu open space. Brak takiego urządzenia z pewnością wpływa na komfort codziennego funkcjonowania w tym pomieszczeniu, a ponadto traci ono mocny, atrakcyjny akcent dekoracyjny.

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Adam
16 maja 2019, 11:48
2/0
Olka
15 maja 2019, 14:51
0/0

łoooo. Swarovski na okapie?! wiadomo jaka cena?

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95