kuchnieportal

Jaki ekspres … taka kawa – szwajcarskie ekspresy do kawy JURA

Szwajcarska jakoś to marka sama w sobie. W śród wielu szwajcarskich produktów, które zasłużenie cieszą się dobrą renomą, są także i ekspresy do kawy JURA. Linia automatycznych ekspresów Impressa z linii Z, S, J, F, C i E to zaawansowany technologicznie sprzęt do zaparzania różnych typów kawy w zaciszu domowym. 

                         IMPRESSA Z9 One Touch TFT
                                         Fot. Ekspres do kawy Impressa Z9 One Touch TFT, JURA 

Firma ta powstała w 1931 roku i działa w 40 krajach na całym świecie. Ogromne doświadczenie oraz perfekcja zapewniły jej pozycję lidera w śród producentów sprzętu i akcesoriów do parzenia kawy, a nam konsumentom daje niezawodność smaku ulubionego, aromatycznego napoju.

Czym charakteryzują się ekspresy z linii IMPRESSA Z, S, J, F, C i E – wysokiej jakości sprzęt do półprofesjonalnego parzenia kawy w zaciszu domowym? Firma zadbała, aby kluczowe dla smaku kawy elementy ekspresu dopracować w najdrobniejszych szczegółach.

Etap mielenia kawy

Wysokowydajny młynek wydobywa maksimum aromatu i doskonałość smaku świeżo mielonych ziaren. W ekspresach szwajcarskiego producenta można ustawiać stopień mielenia kawy dostosowując go do typu kawy jaki aktualnie posiadamy i naszych preferencji smakowych.  I tak np. preferując delikatniejszy smak w przypadku mocno palonych ziaren możemy ustawić tryb grubszego mielenia, dzięki temu uzyskamy delikatniejszy smak i aromat napoju.

Wysokiej jakości filtry

Ogromne znaczenie w przypadku parzenia kawy ma jakość wody jaką wlewamy do ekspresu. Wysoka zawartość wapnia w wodzie będzie powodować odkładanie się kamienia w urządzeniu i zmieniać smak ulubionego napoju.  JURA proponuje specjalne wkłady filtrujące wodę CLARIS, które ograniczają odkładanie się wapnia do niezbędnego minimum. 

Inteligentny system wstępnego zaparzania

I.P.B.A.S. © czyli Inteligentny System Wstępnego Zaparzania w które wyposażone są ekspresy JURA pozwala dopasować intensywność aromatu kawy do naszych indywidualnych preferencji. To kluczowy element każdego w pełni automatycznego ekspresu do kawy. Patentem JURA na doskonale dopasowany smak jest jednostka zaparzająca umożliwiająca regulację ilości kawy od 5 nawet do 16 gramów.

Dysza do spieniania mleka

Wiele typów kawowych specjałów, takich jak popularne cappuccino czy latte macchiato opiera się w dużej mierze o perfekcyjnie spienione mleko tworzące delikatną piankę. Dysze do spieniania mleka Jura umożliwiają kreację pianki o idealnie kremowej konsystencji, która doskonale uzupełni smak naszej kawy.
 
                             Ekspres do kawy Impressa C55 Jura
                                                Fot. Ekspres do kawy Impressa C55, JURA 
  
Ekspresy JURA wyposażone są wiele programów do parzenia kawy, dzięki którym jesteśmy wstanie uzyskać różne odmiany i typu specjałów kawowych, dostarczając sobie za każdym razem nowych wrażeń smakowych.    
Ponadto w pełni automatyczne ekspresy do kawy JURA wyposażone są także w zintegrowane programy, które niwelują konieczność wykonywania czasochłonnych  prac konserwacyjnych.  Za naciśnięciem jednego przycisku możemy przepłukać ekspres przy włączaniu i wyłączaniu urządzenia, wyczyścić go oraz wyczyścić i przepłukać przewody do mleka.   
 
Wszystkie ekspresy do kawy marki JURA produkowane są w Szwajcarii, podobnie jak zdecydowana większość najważniejszych komponentów produktów wytwarzanych przez tą firmę. Filozofia marki JURA opiera się na założeniach proekologicznych. Dostarczany sprzęt z założenia na być najwyższej jakości i służyć nam przez lata. Stanowi to przeciwwagę do obecnej kultury wyrzucania, której efektem są masy zbędnych odpadów. Firma jest także laureatem wielu, cenionych na świecie nagród w kategorii designu. Proste, eleganckie, harmonijne linie oraz wysokiej jakości materiały sprawiają, że nawet po latach ekspresy szwajcarskiej firmy JURA zachowują nowoczesny wygląd.   

Więcej informacji na temat ekspresów Jura można znaleźć na stronie dystrybutora: 

https://pl.jura.com/

 

3 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Anna
23 października 2019, 21:38
0/0

Ja korzystam z De’Longhi i też nie narzekam 🙂 Najlepszy ekspres ciśnieniowy jaki miałam 🙂

karola
5 stycznia 2015, 19:47
0/0

Ekspresy świetnie się prezentują 🙂 Cena pewnie jest kosmiczna prawda? Ja mam ekspres Krups AE8108 od jakiś dwóch miesięcy i nie potrafię obejść się bez kawy na co dzień 🙂 Kiedyś nie piłam wcale a teraz codziennie rano muszę wypić kubek kawy. Ogólnie kawa z tego ekspresu jest bardzo smaczna i aromatyczna a spienione mleko sprawia, że jest jeszcze lepsza.

Marlena
3 lutego 2014, 21:46
5/1

Wyglądają super, ciekawe ile takie cuda kosztują?

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95