kuchnieportal

Jak elegancko zaaranżować otwartą kuchnię?

Jak elegancko zaaranżować otwartą kuchnię?

Kuchnia otwarta na salon to bardzo popularne rozwiązanie w nowoczesnych mieszkaniach. Warto je urządzić w podobnym stylu, dzięki czemu optycznie zwiększymy nieduży metraż. Poniżej kilka praktycznych wskazówek, jak zaaranżować otwartą kuchnię modnie, elegancko i funkcjonalnie.

Kuchnia sercem domu

Kuchnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem, nie bez powodu określa się ją sercem domu – aromatyczne zapachy i miłe wspomnienia budują jej klimat. Jeśli zaś otworzymy ją na salon, spotkania z przyjaciółmi nabiorą nowego znaczenia.

Kuchnia otwarta na salon – wersja ta stała się niezwykle popularnym rozwiązaniem już nie tylko na niewielkim metrażu, ale także w przestronnych mieszkaniach i domach. Wizualnie powiększy oba wnętrza, poza tym prezentuje się elegancko – można ją urządzić praktycznie i z pomysłem.

Warto dokładnie przemyśleć jej projekt, a także wybrać konieczne sprzęty i dodatki. W Pepco produkty do domu i kuchni bez trudu dobierze się pod każdy kolor i styl pomieszczeń.

 

Optyczne powiększenie wnętrza

Dzięki otwartej kuchni pomieszczenie będzie też lepiej doświetlone, a aranżacja wyda się znacznie jaśniejsza. Co więcej, sprzyja ona integracji, gdyż możesz gotować czy przygotowywać przekąski, rozmawiając z pozostałymi domownikami lub gośćmi, pilnować dzieci lub psa itd.

Jeśli dodatkowo zaprojektujesz wyspę, będziesz stać twarzą do nich. Ten praktyczny i dekoracyjny element oddzieli strefę kuchenną od wypoczynkowej. Pamiętaj też, że podobną funkcję pełnią kolory ? wybieraj zatem jasne szafki, np. białe, kremowe i z modnym ostatnio połyskiem. Dają one wrażenie większej przestrzeni, a poza tym prezentują się wyjątkowo elegancko.

Na optyczne powiększenie metrażu wpływa także oświetlenie. Odpowiednio dobrane lampy czy listwy mogą zdziałać cuda, a dodatkowo wprowadzą przyjemną atmosferę. Wiele cennych dodatków do domu znajdziesz m.in. w Pepco. Przy okazji warto zamówić też inne potrzebne przedmioty, np. szklane pojemniki, patelnie, foremki.

 

W jednym stylu

Przede wszystkim warto zapamiętać, że aneks kuchenny połączony z salonem powinny być urządzone w podobnym stylu – wybierz podobne materiały, podobne meble oraz kolory, czyli m.in. eleganckie forniry, szlachetne drewno, ekskluzywny kamień itd. Meble kuchenne muszą być też odporne, dlatego warto postawić na wysokiej jakości materiały. Jeśli salon został urządzony stylowo, kuchnia absolutnie nie może od niego odbiegać.

 

Elegancko, ale i czysto

Nawet najbardziej stylowa kuchnia nie będzie się właściwie prezentowała, jeśli na bieżąco nie zadbasz o porządek. Utrzymanie jej w czystości to podstawa. W otwartej kuchni musi być zawsze nienagannie – brudne naczynia, resztki po obiedzie czy ogólny bałagan nie wchodzę w grę, gdyż cały czas będziesz je widzieć z salonu. A co gorsze ? goście także?

 

Więcej to czasem za dużo

Warto kierować się zasadą minimalizmu. W kuchniach zintegrowanych z pokojem ogranicz liczbę sprzętów kuchennych oraz akcesoriów, które będą pozostawały na wierzchu. W takiej aranżacji podkreślisz jej piękno, zamiast odwracać uwagę.

Zadbaj też o kilka eleganckich i gustownych dodatków, ale nie kupuj ich zbyt wiele, gdyż mogą zaburzyć styl pomieszczenia. Nadmiar wszelkich misek, kubeczków, dozowników itd. nie prezentuje się odpowiednio. Garnki i patelnie również chowaj, gdy już skończysz przygotowywać posiłek – zostaw jedynie designerską patelnię lub inny dodatek.


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
MaryCzary
8 marca 2019, 11:48
0/0

Kuchnia styl angielski. A tu Polska 😉

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95