kuchnieportal

Imitacja marmuru – kwintesencja elegancji 2022 r.

Imitacja marmuru – kwintesencja elegancji 2022 r.

Cenisz we wnętrzach elegancję? Szukasz klasycznych rozwiązań, na które moda nie przeminie? Chcesz odejść od minimalizmu? Porcelanowe płytki marmuropodobne są tym, czego szukasz. Sprawdź, jak piękne wnętrza można z nich wyczarować. Przekonaj się, z czym je łączyć, by wprowadzić harmonię współczesności i ponadczasowej elegancji.

Płytki porcelanowe marmuropodobne – trendy 2022

Współczesna technologia produkcji znacznie zmieniła oblicze ceramiki. Możliwości wzornictwa są praktycznie nieograniczone. To daje duże szanse producentom na wprowadzanie interesujących modyfikacji do tradycyjnych faktur. Tak właśnie dzieje się w przypadku porcelanowej ceramiki marmurowej. Ich największym promotorem są włoscy producenci. Porcelanowe płytki marmuropodobne firmy Marazzi są najlepszym przykładem nie tylko kwintesencji elegancji. To przede wszystkim ogromna różnorodność w strukturze, która tradycyjnie kojarzona jest z luksusem.

Co jest najmodniejsze w trendach aranżacji 2022?

płytki marmuropodobne

 

Prym zaczyna wieść czarna imitacja marmuru. Występuje ona w wersjach z białym, srebrnym i złotym żyłkowaniem. Ostatnie opcje tworzą wnętrza o charakterze luksusowym. Komponują się ze złotymi i miedzianymi dodatkami.

Ponadto wśród trendów ceramiki 2022 r. ciekawe są łączenia białego, chłodnego marmuru z beżowym, delikatnym żyłkowaniem, które nadaje tym opcjom cieplejszego wyrazu. We wnęrzach tworzą ciekawe połączenie chłodnej elegancji z przytulnością. Dają duże możliwości, gdyż świetnie pasują do srebrnych i złotych dodatków, a także do elementów drewnianych.

Coraz więcej pojawia także porcelanowych płytek marmuropodobnych w wersji patchwork, które przełamują klasyczną elegancję. Wprowadzają do niej zazwyczaj współczesną lekkość.

Na szczególną uwagę w ceramice imitującej marmur zasługują jednak płytki gresowe onyksowe. Pojawiły się na rynku kilka sezonów temu, jednak do tej pory sięgali po nie tylko ci najodważniejsi producenci. Teraz się to zmienia, gdyż coraz więcej marek wprowadza je do swojej oferty. Są to niezwykle dekoracyjne propozycje. Wyróżniają je barwy granatu, błękitu, zieleni i różu. Kolory i faktura nawiązują do struktury kamieni mineralnych. Wysoki połysk wzmacnia ich intensywność.

Z czym łączyć porcelanowe płytki marmuropodobne- modne trendy 2022

 

 

Jedną z najbardziej popularnych form układania jest pokrycie nimi całej podłogi, a także przynajmniej jednej ściany. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie w dużych pomieszczeniach. Polecane jest także w przypadku gresowych płytek onyksowych, które w takiej postaci prezentują się wyjątkowo imponująco.

Wśród trendów aranżacji 2022 r. silnie zaznacza się także łączenie białego i czarnego marmuru. Wprowadzenie jasnej barwy ceramiki sprawia, że jest to rozwiązanie także do mniejszych pomieszczeń. Zwłaszcza jeśli porcelanowe płytki marmuropodobne czarne umieścimy w formie jednego pasa np. nad umywalkami, czy za telewizorem.

Płytki imitujące marmur dobrze komponują się także z gresem drewnopodobnym. W takich kompozycjach najlepiej sprawdzają się białe lub beżowe opcje z żyłkowaniem w ciepłych odcieniach. Jest to propozycja także do niewielkich przestrzeni, gdyż elegancja i intensywność marmuru przełamana lżejszą fakturą drewna nie przytłacza wnętrza.

Kolejnym trendem w aranżacji wnętrz 2022 jest stosowanie skrajności. Zestawienie struktury gresowej płytki marmurowej z lastryko lub imitacją betonu jest modne, popularne i? odważne. Wymaga jednak więcej zmysłu, umiejętności i wiedzy, aby dobrać współgrające ze sobą odcienie. Jednak efekt jest wart pracy lub ewentualnie kosztów indywidualnego projektu przygotowanego przez architekta.

Klasycznie czy nowocześnie

 

 

Marmur w aranżacji wnętrz wykorzystywany jest już od starożytności. Zawsze był synonimem luksusu. Dopiero wprowadzenie płytek marmuropodobnych pozwoliło na implementację jego struktury także do mieszkań większej grupy odbiorców.

Jednocześnie wielowiekowa historia wcale nie oznacza, że wnętrze w imitacji marmuru musi być klasyczne. Wręcz przeciwnie. Trendy aranżacji wnętrz 2022 zakładają połączenie jego bogatej, eleganckiej faktury z minimalistycznymi dodatkami. Płytki marmuropodobne świetnie wyglądają uzupełnione o lekkie, proste formy mebli, stalowe lub złote dodatki, ale nie w klasycznej odmianie, ale w delikatnej i współczesnej. Takie zestawienie wprowadza też niezbędną harmonię. Jest idealne także do małych przestrzeni, gdyż proste dodatki stanowią przeciwwagę intensywności marmuru.

Imitacja marmuru jest świetną propozycją zarówno do klasycznych, jak i do nowoczesnych aranżacji. Potrafi być na wskroś tradycyjna lub tworzyć wizualnie lekkie wnętrza. Może być stonowana lub intensywna. Ta różnorodność sprawia, że płytki imitujące marmur przetrwają niejedną zmianę trendów. Marmur jest modny od tysiącleci. Z pewnością będzie też popularny przez kolejne stulecia. Warto więc na niego postawić.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95