kuchnieportal

Funkcjonalne rozwiązanie – strefa gotowania z indukcją i gazem

Strefę gotowania możemy wyposażyć m.in. w płytę indukcyjną lub gazową. Jeżeli dysponujemy tylko jednym rodzajem zasilania: energią elektryczną lub gazem, wybór jest oczywisty. Inaczej dzieje się, kiedy stajemy przed wyborem: albo indukcja albo gaz. A gdyby tak połączyć oba te rozwiązania? 

Strefa_gotowania_z_indukcją_i_gazem_3.jpg

Franke opracowało system kuchenny Crystal, który zawiera zlewozmywaki z baterią, piekarniki, okapy oraz płyty grzejny: indukcyjne i gazowe. Urządzenia dostępne są w dwóch modnych i uniwersalnych kolorach: bieli oraz w czerni. Obok płyt gazowych i indukcyjnych o standardowych wymiarach i budowie, w linii Crystal znajduje się bardzo nietypowy model: jednopalnikowa płyta gazowa o długości zaledwie 31 cm (Crystal Black FHCR 301 1TC HE BK C).

 

Strefa_gotowania_z_indukcją_i_gazem.jpg

 

To niewielkie urządzenie sprawdzi się w kuchni, w której dysponujemy bardzo ograniczoną powierzchnią blatu (np. w aneksach). Jednak możemy wyposażyć w nią również przestronne pomieszczenia. Kompaktowa płyta gazowa może być bowiem funkcjonalnym dopełnieni pełnowymiarowej płyty indukcyjnej. W ten sposób łatwo rozstrzygniemy dylemat między gazem, a indukcją. Gotowanie na płycie indukcyjnej jest szybkie, bezpieczne i energooszczędne, jednak przy niektórych potrawach i używanych do ich przyrządzenia naczyniach, np. w woku, lepiej sprawdza się tradycyjny gaz. Ponadto, w odróżnieniu od indukcji, do gotowania na płycie gazowej możemy użyć każdego rodzaju garnka. Dzięki możliwości skorzystania we własnej kuchni zarówno z grzania indukcyjnego, jak i gazowego, przygotujemy różnego rodzaju potrawy w najbardziej odpowiedni dla nich sposób.

 

Zobacz:
?
Strefa_gotowania_z_indukcją_i_gazem_4.jpg

Zestaw Crystal pozwala kompleksowo wyposażyć kuchnię w wizualnie dopasowane do siebie urządzenia. Obok jednopalnikowej płyty gazowej Crystal Black FHCR 301 1TC HE BK C możemy zastosować wspomniane już płyty indukcyjne, okapy, zlewozmywaki, piekarniki i chłodziarko-zamrażarkę z obudową z czarnego szkła.

Zobacz:

 

7.10.2016

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95