kuchnieportal

Fototapeta do kuchni? Udowodnimy ci, że to wspaniałe rozwiązanie!

Fototapeta do kuchni? Udowodnimy ci, że to wspaniałe rozwiązanie!

Kuchnia kojarzy się nam z miejscem, w którym gromadzi się najwięcej domowej aktywności. Wspólne spędzanie czasu przy przygotowywaniu posiłków sprawia, że potrafimy przesiadywać tam godzinami. Nic dziwnego, że chcemy, by wszystkim udzielił się pozytywny nastrój tego pomieszczenia – dlatego dobór dobrej fototapety do kuchni może sprawić, że ożywimy nieco jej wnętrze. Odpowiednio umiejscowiona, wybrana ze smakiem oraz poczuciem ogólnej estetyki będzie z całą pewnością cieszyć nasze oko.

Fototapeta do kuchni – gdzie ją umieścić?

Zanim zdecydujemy się na wybór fototapety do kuchni, oceńmy, gdzie ją umieścić. Jeśli mamy trochę większą przestrzeń, fototapeta w kuchni może uczynić cuda. Dla przykładu, na dużym obszarze świetnie sprawdzi się taka, która prezentuje jakieś warzywo lub owoc. 

Fototapeta do kuchni z motywem chili wprowadzi nieco egzotyczny, południowoamerykański nastrój – radzi specjalista. – Bardzo dobrze komponuje się ona z drewnem, uzupełniając brązową fakturę o ostry, wyrazisty kolor. Możemy spróbować również fototapety 3D do kuchni. W ten sposób pogłębimy optycznie całą przestrzeń; polecam tu w szczególności motyw Jemen, który przeniesie domowników prosto na rozgrzane słońcem kamienie orientalnej kolumnady. Akcenty obcych kultur są bardzo popularne wśród naszych klientów, ożywiają bowiem pomieszczenie i nadają mu nieco tajemniczego charakteru.

Fototapeta_do_kuchni.jpg

W ten sposób ekspert z myloview.pl odpowiedział nam na pytanie, co najlepiej byłoby umieścić w pomieszczeniu tego typu. Należy tutaj podkreślić, że nasza indywidualna wizja musi iść w parze z pewnym wyczuciem.
 

Fototapety w kuchni nie muszą być brudne!

Jeśli martwimy się o to, że szybko zabrudzimy ścianę, możemy zdecydować się na fototapety do kuchni na szkle. W ten sposób nie tylko będą one wyglądały bardziej elegancko, ale również staną się łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Z punktu widzenia starannej gospodyni to kwestia naprawdę zasadna. Gdyby jednak z jakichś powodów szkło nie wchodziło w grę, ponownie spytaliśmy eksperta z myloview.pl o to, jakie fototapety w kuchni może mieć osoba, która ma, na przykład, małe dzieci:

W rzeczy samej, wielu ludzi rezygnuje z fototapety do kuchni tylko dlatego, że obawiają się szkód wyrządzonych przez dzieci i zwierzęta. W rzeczywistości jest jednak tak, że sklepy mają bardzo szeroką ofertę, jeśli chodzi o fototapety do kuchni. Zmywalne, dobrze przylegające do powierzchni, łatwe w montażu nie tylko nie sprawiają większego problemu, ale też mogą zabezpieczyć gołą ścianę przed potencjalnym brudem. Wystarczy przetrzeć je szmatką bez obaw, że się zniszczą. Tak naprawdę łączą one wygodę z elegancją. Wcale nie muszą być szklane – laminat również doskonale spełnia swoją funkcję.

Dobrym sposobem na utrzymanie czystości jest więc fototapeta laminowana. Do kuchni pasuje ona jak znalazł, a jej lekki połysk sprawi, że dobrze będzie się komponować ze zwykle lśniącymi meblami. 

Dobry wybór dla nowoczesnego domu

Fototapeta do kuchni nie tylko sprawi, że będziemy mieli ładny widok, ale również pozwoli nam na uzupełnienie przestrzeni o coś nowego. Dla przykładu, fototapety do kuchni na szkle przedstawiające jakiś ciekawy motyw – rysunek sztućców lub kubek kawy – przywołają na myśl nowoczesną kafejkę, do której ludzie chętnie zaglądają w wolnym czasie. Wysyłamy tym samym pewną wiadomość do naszych gości: znajdujecie się w domu, w którym dobry smak łączy się z elegancją i stylem. 

Fototapeta_do_kuchni_2.jpg

Fototapeta kuchenna – czego unikać?

Fototapety do kuchni, zmywalne, więc lśniące, na pewno nie będą pełniły tej samej funkcji w innym pomieszczeniu, na przykład sypialni. Oprócz tego, należy unikać wzorów i kolorów, które nie odpowiadałyby ogólnej aranżacji. Jeśli nasza kuchnia jest w barwach pasteli, unikajmy wyrazistych kontrastów, czerni i bieli. Fototapety w kuchni muszą mieć wtedy przyjemny, ciepły kolor. Niezbyt dobrze wyglądać będą także barwy zimne. Niebieskie i błękitne figury geometryczne dobrze nadają się do łazienki, ale niezbyt sprawdzają się w przestrzeni kuchennej. Oto, co powiedział nam ekspert myloview.pl:

Wybór dowolnego wzoru to nie wszystko. Fototapeta w kuchni jest jej integralną częścią w takim samym stopniu, jak stół czy lodówka. Należy unikać więc wzorów i symboli, które nie kojarzą się z ciepłym, rodzinnym zakątkiem. Morze, plaża, góry – wszystko to świetnie sprawdzi się w salonie, jednak tam, gdzie przygotowujemy jedzenie, wybierzmy raczej coś, co przypomni nam o słońcu, przestrzeni lub kawiarni gdzieś w dalekim kraju.

Dobrze dobrana fototapeta z pewnością pomoże nam uczynić z kuchni przyjemne, rodzinne wnętrze, w którym domownicy chętnie będą spędzali długie godziny.

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Raven
7 maja 2018, 15:18
0/0

Z pewnością trzeba zaznaczyć, że niektóre fototapety wyjątkowo się prezentują. Ja sam mam w domu tego rodzaju dekoracje zamawiane głównie za pośrednictwem sklepu Wallcolors i jestem zadowolony. Dzisiaj fototapety są dużo wytrzymalsze, więc też znacznie dłużej są w stanie służyć. 😉

Ewa
8 maja 2017, 20:13
0/0

ta z ananasem bardzo mi się podoba i na pewno fajnie by uzupełniła moją kuchnię

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95