kuchnieportal
5 5 71

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych – Poznań 6-8 grudnia 2013

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych to targi, które zostały zapoczątkowane w 2004 roku i od tego czasu co roku goszczą w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich przyciągając szerokie rzesze zainteresowanych tematem sztuki i rękodzieła. 

W tym sezonie termin festiwalu przypada na 6-8 grudnia. Jest to impreza, na której zarówno zawodowcy jak i amatorzy kochający twórczość artystyczną, prezentują swoje własnoręczne wyroby. Każdego roku Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych odwiedza około 12 500 gości. Wśród zwiedzających są zarówno dorośli jak i dzieci, a także uczestnicy warsztatów, przedstawiciele galerii sztuki, agencje oraz promotorzy.

Festiwal to doskonała okazja by zakupić niebanalne dekoracje do dowmów i mieszkań. Zakres twórczości prezentowanej na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych jest bardzo szeroki, obejmuje m.in.: malarstwo, rzeźbę, rysunek, kowalstwo artystyczne, fotografię, tkactwo, malowanie na jedwabiu, a nawet galanterię ze słomy i ze sznurka a także wiele innych przykładów rękodzieła.
Fenomenem tej imprezy jest to, że artyści-amatorzy mogą prezentować swoje niezwykłe talenty a zwiedzający, doskonale się bawiąc, uświadamiają sobie, jak ważna jest rola kultury i tradycji w życiu każdego człowieka i jego kraju.

        

W Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych można brać udział: w piątek (6 grudnia) od godziny 12 do 19, w sobotę (7 grudnia) od 10 do 19 i w niedzielę (8 grudnia) od godziny 10 do 18.

Więcej informacji na temat Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych można znaleźć na stronie organizatora: 
https://festiwal.mtp.pl/pl/.

Fot. https://www.mtp.pl

Dołącz do dyskusji