kuchnieportal

Family Hub – lodówka, która sama robi zakupy

Producencie sprzętów AGD coraz częściej wyposażają swoje produkty w najnowsze technologie, łącząc ich podstawowe zadania, jak np. chłodzenie jedzenia, z nowoczesnymi funkcjonalnościami. Przykładem tego jest inteligentna lodówka Family Hub marki Samsung Electronics zaprezentowana na targach CES 2016. Urządzenie skontroluje za nas daty przydatności produktów do spożycia, samodzielnie zamówi jedzenie i za nie zapłaci, a także zapamięta i poinformuje o zawartości półek. 

Lodówka_Family_Hub_która_sama_zrobi_zakupy_od_samsung.jpg

Family Hub to inteligentna lodówka która jest przykładem wkraczania najnowszych technologii do świata AGD. Wyróżnikiem lodówki Family Hub jest 21,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości HD sterowany dotykowo. Pozwala on zapoznać się z zawartością lodówki bez konieczności jej otwierania. Co więcej, użytkownik ma dostęp do informacji na temat zawartości Family Hub za pośrednictwem smartfona gdziekolwiek się znajduje. Trzy aparaty fotograficzne rejestrują obraz wnętrza lodówki przy każdym zamknięciu jej drzwi, który następnie może zostać wyświetlony na ekranie telefonu.

Lodówka_Family_Hub_która_sama_zrobi_zakupy_od_samsung_2.jpg

Taka opcja jest szczególnie przydatna podczas robienia zakupów spożywczych – za pomocą aplikacji Samsung Smart Home użytkownik łączy się z lodówką, może zobaczyć jej zawartość i dokupić brakujące produkty. Urządzenie może także samodzielni zamówić zakupy przez Internet i zapłacić za nie kartą kredytową.

Na ekranie wyświetlane są również inne przydatne informacje, m.in. dotycząc terminów ważności przechowywanych w lodówce produktów i składników brakujących do przygotowania konkretnego dania.

Lodówka_Family_Hub_która_sama_zrobi_zakupy_od_samsung_3.jpg

Wyświetlacz stanowi również alternatywę dla tradycyjnych karteczek nalepianych na drzwiach lodówki – można wyświetlić na nim przypomnienie o zaplanowanych wydarzeniach oraz, za pomocą smartfona, pozostawić wiadomości dla innych domowników.
 
Family Hub jest wyposażona w głośnik, który może odtwarzać muzykę z Internetu. Istnieje również opcja rozprowadzenia dźwięku po całym domu (wykorzystując bezprzewodowe głośniki Bluetooth).  

CES są największymi na świecie targami poświęconymi prezentacji elektroniki i nowych technologii. Odbywają się corocznie w Las Vegas. Rozwiązania na nich prezentowane są prototypami lub nowościami, które dopiero pojawią się na rynku.

Polecamy:
?

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95